NAUJIENOS

Žygimantas Pavilionis: didžiausias stebuklas yra mano vaikai

Kategorija:

Miestas:
Sparčiai iriasi paskutinysis 2019 metų ketvirtis. Nors dar kol kas trumpėjantį saulės buvimą kompensuoja rudens spalvomis nusidažę medžiai, bet nespėsime pajusti, kai į mūsų gyvenimą įsiverš Kalėdų šurmulys. O po jų – nė nepastebėsime, kaip įžengsime į 2020-uosius metus. Tad kol dar neįsisukome į šventinį maratoną, nusprendėme pakalbinti Lietuvai gerai pažįstamus žmones. Juk kartais imame ir pamirštame, kad jie, nepaisant pareigų, padėties visuomenėje, yra žmonės, išgyvenantys sėkmės džiaugsmus ir nesėkmių kartėlį, yra mylintys ir mylimi, o artėjant Kalėdoms vis tik patiki, kad šioje žemėje vyksta stebuklai.
Kalbiname Seimo narį Žygimantą Pavilionį.

 Gerbiamas Žygimantai, kuo Jūsų gyvenimą praturtino 2019-ieji metai?
 
Tapau Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku – bent šešiolika savo gyvenimo metų kaip diplomatas atidaviau Lietuvos integravimui į ES, todėl man ypatingai malonu vėl įsilieti į Europos reikalus šį kartą jau parlamentinės diplomatijos lygiu. Šie metai Europai nėra lengvi – vyksta Brexit, daug mane rinkusių Jungtinės Karalystės lietuvių gali ne savo valia pasitraukti iš Europos Sąjungos ir nors mums nepavyko iki galo laimėti referendumo dėl pilietybės išlaikymo, toliau tariamės su užsienio lietuviais, kaip sugrįžti prie šio klausimo, ir sukurti Lietuvą, kurią kurtume visi – tiek Lietuvoje esantys, tiek išvykę iš šalies, kaip tai padarė tokios šalys, kaip Izraelis, Airija ar net Armėnija, kur teisė į pilietybės išsaugojimą užsienyje išvykusiems yra garantuota. Europos lygiu daug dirbame ir bandydami atverti ES duris Ukrainai, Sakartvelui, Moldovai, taip pat keldami Kremliaus statomos Baltarusijos AE grėsmę Europai, siekdami užtverti šios nesaugios elektrinės elektrai kelius į ES rinkas.
 
Koks ryškiausias šių metų įvykis ar susitikimas?
 
Prezidento rinkimai, referendumas dėl pilietybės išlaikymo bei trečioji Prezidento Valdo Adamkaus konferenciją Vilniuje, kurią prieš trejus metus iniciavau kaip svarbiausią ir strategiškiausią užsienio politikos forumą Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad mus pagerbė įvairių šalių Prezidentai, Premjerai, geriausi Lietuvos draugai iš Europos ir JAV, kad mūsų konferenciją savo rūmuose priėmė Prezidentas Gitanas Nausėda. Tikiu, kad visi susitelkę atkursime Lietuvos užsienio politikos didybę ir kartu padarysime pasaulį aplink mus nors kiek geresniu.
 

Kalėdos – tai ir stebuklų laikotarpis. Teigiama, kad didesni ar mažesni stebuklai mus lydi ir kiekvieną dieną. Tad koks stebuklas įvyko Jūsų gyvenime ir kokią įtaką jis jums turėjo?
 
Didžiausias stebuklas yra mano vaikai, kurių mažais pasiekimais nuolat džiaugiuosi – vyriausias sūnus susirado mėgstamą darbą ir savo gyvenimo meilę, antrasis sūnus gilina savo svajonę, studijuodamas kibernetinį saugumą, trečiasis save atrado moderniuose šokiuose, o ketvirtasis visada mane stebina savo gelme, ramybe, gerumu ir išmintimi.
 
Koks Jūsų mėgstamiausias kalėdinio stalo patiekalas ir galbūt galite pasidalinti jo receptu?
Nuo tarnybos Vašingtone laikų iki šiol naktimis sapnuoju silkę. Vašingtone jos nebuvo, todėl kiekvieno vizito pas Čikagos lietuvius metu visą lagaminą prisipirkdavau silkės aliejuje arba su grybukais. Labai mėgstu žuvį ir lietuvišką silkę.
 
Ko palinkėtumėte sau, savo artimiesiems ir, be abejo, šios svetainės lankytojams?
 
Ramybės, išminties, vienybės ir tikėjimo savimi bei Lietuva, kuri kiekvieną dieną tampa gražesne, bet mes visi kartu ją padarysime nuostabia.
 
Dėkoju už pokalbį.
Kalbino Karolina Baltmiškė
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama