NAUJIENOS

Žygeivius Naujojoje Akmenėje stebino ne tik „Marso kanjonai“

Kategorija:

Miestas:

„Nė vienos šiukšlės! Nė vienos nuorūkos! Ir vos keli kilometrai nuo miesto prasidėjęs kitas pasaulis – didžiulis, įspūdingas karjeras. Išties keista, nes Naujosios Akmenės iki šiol iš viso nepažinojome ir lankomės čia pirmą kartą“, - šeštadienio vakarą sakė iš Kauno į Naująją Akmenę atvykę sutuoktiniai Giedrė ir Vidas.

Šeštadienį Naujosios Akmenės apylinkėmis nusidriekė 15, 25 ir 45 kilometrų trasos, vedančios per miškus, takus ir Karpėnų, Menčių bei Alkiškių karjerus, primenančius ne lietuvio akiai įprastą šalies kraštovaizdį, tačiau Marso kanjonus.

Išbandyti savo jėgas „Karjerų žygyje“ panoro beveik 3 tūkst. žmonių, iš jų – beveik 200 užsieniečių.

„Mūsų šūkis paprastas – „AAA“- Akmenę atrasti apsimoka“, - juokavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas savo kalboje žygio atidarymo metu.

Kartu su visais jis taip pat išbandė žygio organizatoriaus „TrenkTuro“ paruoštą trasą 15 km maršrutą.

Pasak V.Mitrofanovo, Naujosios Akmenės karjerai pastaruoju metu domina įvairius aktyvaus laisvalaikio organizatorius.

„Tačiau ne kartą esame nusivylę renginių organizavimo kokybe, nepateisintais lūkesčiais, kartais – net apgavystėmis. Tačiau „Karjerų žygio“ organizatorių darbą galiu įvertinti 9 su pliusu“.

Džiaugiuosi ir dėl to, kad žmonėms, atvykusiems iš kitų miestų, patiko karjerai, žygio maršrutas, pati Naujoji Akmenė – modernus ir sutvarkytas miestas. Tvarkai mes skiriame išties daug dėmesio“, - sakė Akmenės rajono meras.

Naujosios Akmenės karjerus šeštadienį atrado ne tik lietuviai. Kaip sakė vienas iš „TrenkTuro“ įkūrėjų Vytautas Bartulis, iš maždaug 200 dalyvavusių užsieniečių didžioji dalis – kaimynai latviai.

„Nieko keista – juk iki Rygos yra tik apie 130 kilometrų, o dalis žygio trasų driekėsi prie pat Latvijos sienos. Specialiai net visą žygio internetinę svetainę buvome išvertę į latvių kalbą, taip pat, besikreipiančius latvius el. paštu ar telefonu konsultavome jų kalba.

Mes taip pat esame dėkingi ne tik nuolatiniams mūsų žygių partneriams, tačiau ir Akmenės rajono savivaldybei bei karjerus valdančioms įmonėms, kurios, net ir turėdamos karčių patirčių su renginių organizatoriais, sutiko žygeiviams atverti karjerų vartus ir aktyviai prisidėjo organizuojant renginį.

Džiugu, jog Naujosios Akmenės apylinkėmis kartu su visais ėjo ir meras“, - sakė V.Bartulis.

Žygio metu pasiektas rekordas – FK „Akmenės cementas“ futbolininkai 45 kilometrus ėjo spardydami futbolo kamuolį.

„Labai gerai, kad nelijo nei žygio dieną, nei išvakarėse – tuomet mūsų rekordas greičiausiai nebūtų pavykęs. Oras buvo geras, nuotaika – taip pat, džiugino žmonės, kurie palaikė mūsų iniciatyvą, patys norėjo pajusti, ką reiškia eiti spardant kamuolį“, - sakė FK „Akmenės cementas“ narys Valdas Rubel.

Naujosios Akmenės karjerais žygiavo ir žygio „Nemuno kilpomis 2016“ ėjimo 55 kilometrus atbulomis rekordininkė klaipėdietė Sandra Valančauskaitė.

Jauniausia žygio dalyvė – tik šių metų balandžio mėnesį gimusi Justina, vyriausias – aštuoniasdešimtmetis Vladimiras iš Latvijos.

Populiariausia trasa, kurią rinkosi didžioji dalis žygeivių – 25 kilometrai, antroje vietoje – 15 kilometrų. Ilgiausioji 45 kilometrų trasa buvo skirta patirtį žygiuose turintiems ir ne vieną šimtą kilometrų jau nuėjusiems dalyviams.

Poilsio ir pagalbos punktuose žygeiviai galėjo gauti viską, ko reikia einant didelius atstumus: medicininę pagalbą, vandens, arbatos, vitaminizuotų gėrimų, užkandžių, o einantys ilgąsias trasas – ir karštus pietus. Visiems žygio dalyviams įteikti medaliai bei diplomai su jų nueitų kilometrų skaičiumi.

Didžiausių Lietuvoje žygių organizatorius „TrenkTuras“ žygeivius jau kviečia registruotis į tradicinį pėsčiųjų žygį „Nemuno kilpomis“,  kuris Prienų ir Birštono apylinkėse vyks spalio 7 dieną.

„Išskirtinės sąlygos įsigyti pigesnius bilietus – tik iki rugpjūčio 4-osios. Šiemet parinkome ir kiek kitokias trasas – jos bus šiek tiek ilgesnės ir dalyviai eis į priešingą pusę, nei buvo pernai“, - sakė V.Bartulis.

Pernai registraciją į žygį dėl netikėtai didelio žygiavimo entuziastų susidomėjimo teko paskutinę savaitę stabdyti ir į jį nepateko visi norintys..

„Nemuno kilpomis“ žygeivių laukia ir pasikeitę atstumai – žygeiviams siūloma rinktis 15 (pradedančiųjų), 25 (sveikatingumo), 40 (harmonijos) ir 65 (ištvermės) kilometrų maršrutus.

„Kaip ir visi mūsų žygiai, šis taip pat yra draugiškas aplinkai, skirtas ne tik iššūkių kolekcionieriams, tačiau ir šeimoms su vaikais, žygyje kviečiame dalyvauti ir su savo keturkojais augintiniais“, - sakė V.Bartulis.

„Karjerų žygis“ ir „Nemuno kilpomis“ nėra vieninteliai „TrenkTuro“ žygiai - jau trejus metus organizuojamas ir „Pėsčiomis pajūriu“, kuriame šiemet dalyvavo apie 8 tūkst. žygeivių. Tai – masiškiausias Lietuvoje vykstantis pėsčiųjų žygis. 

Tomas Martinaitis

Nuotraukų autorė Aušra Džiugienė:

 


Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama