NAUJIENOS

Žemdirbiams, negalintiems vykdyti įsipareigojimų dėl gaisro Alytuje, sankcijos nebus taikomos

Kategorija:

Miestas:

Atsižvelgęs į susidariusias nepalankias ūkininkavimo sąlygas dėl įvykusio gaisro Alytaus mieste, žemės ūkio ministras Andrius Palionis pavedė Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA) ir VšĮ „Ekoagros“ gaisro paveiktoje teritorijoje netaikyti žemės ūkio veiklos subjektams sankcijų ir nelaikyti pažeidimu reikalavimų, susijusių su ekstremalia situacija, nesilaikymą.

„Suprantu nuo gaisro Alytuje nukentėjusių žemdirbių nerimą dėl įsipareigojimų nevykdymo ir baimes dėl sankcijų. Noriu juos nuraminti – darome viską, kad patirti nuostoliai dar skaudžiau nekirstų per kišenę. Ir taip sudėtingoje situacijoje atsidūrusiems žemdirbiams, pateikusiems paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą, dėl ne dėl jų kaltės neįvykdytų įsipareigojimų sankcijos nebus taikomos“, – teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

Iš nukentėjusių žemdirbių nebus reikalaujama pateikti informacijos pagal VšĮ „Ekoagros“ nustatytą formą apie 2019 m. užaugintą ir patiektą rinkai produkciją, kuri turėjo būti nuimta spalio mėnesį.

Tais atvejais, jei dėl produkcijos taršos būtų reikalaujama naikinti gyvulius ir dėl to keistųsi išduoto nutarimo dėl ekologinės gamybos išrašo duomenys apie sertifikuotus gyvūnus, NMA skirs paramą už daugiametes žoles ir (ar) javus pašarams, vadovaudamasi  VšĮ „Ekoagros“ iki tol 2019 m. išduoto nutarimo dėl ekologinės gamybos išrašo duomenimis apie valdytojo ir (ar) partnerio vardu sertifikuotus gyvūnus.

Sankcijos nebus taikomos ir tuomet, kai projekto įgyvendinimo ir kontrolės laikotarpiu vertinamas Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonių ir Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonių paramos gavėjų, kurių vykdoma veikla yra tiesiogiai susijusi su žemės ūkiu, žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) rinkodara, paslaugų žemės ūkiui teikimu, projektų 2019 metų rodiklių pasiekimas ir prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimas.

Pažeidimu nebus laikoma ir tai, kad ekologinės gamybos  ūkiuose sertifikuojami gyvūnai laikomi patalpose.


Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama