NAUJIENOS

Vitalijus Gailius: reikalingas didesnis pasitikėjimas savivalda

Kategorija:

Miestas:
„Labai tikiuosi, kad dabartinis požiūris į savivaldybes ateityje keisis. Kai kurios funkcijos, kaip disponavimas valstybine žeme, rajono gyventojų užimtumas, įvairūs registravimai, yra įgyvendinai centralizuotai, nors jas puikiausiai gali atlikti savivaldybės. Manau, kad šie klausimai turi būti sprendžiami vietoje. Didesnių teisių ir atsakomybės perdavimas savivaldybėms, yra vienas svarbiausių regioninės politikos rodiklių“, – mintimis apie regioninę politiką dalijasi rajono meras Vitalijus Gailius ir priduria, kad nenoras perduoti šių ir panašių funkcijų rodo centrinės valdžios nepasitikėjimą savivalda.
„Matau ir daugiau sričių, kur savivaldybės susitvarkytų kur kas geriau negu centrinė valdžia, taigi ir esamas problemas būtų galima spręsti geriau negu dabar jos sprendžiamos. Valdžia turi būti arčiau žmogaus ir spręsti konkrečių žmonių problemas, o ne veikti formaliai“, – pabrėžia pašnekovas.
 
  Svarbiausias rūpestis – kiekvieno žmogaus gerovė
 
„Joniškio rajonas – tai visi jame gyvenantys žmonės, todėl savivaldybės svarbiausias rūpestis – užtikrinti kiekvieno žmogaus gerovę, todėl visi darbai yra nukreipti į kokybišką žmonių gyvenamąją aplinką, gyvenimo sąlygų gerinimą ir patrauklios vietos čia gyventi ir dirbti kūrimą, – pastarųjų metų darbus apibūdina meras. – Kadangi žmogus jaučiasi geriausia tuomet, kai nereikia galvoti apie paprastus dalykus – kaip vandens kokybę, geresnę infrastruktūrą – vienas pirmųjų uždavinių buvo – geriamojo vandens kokybės gerinimas rajone. Ne atskiroms vietovėms – bet visiems miesto ir rajono gyventojams kompleksiškai. Šiais metais beveik visos rajono gyvenvietės turės naujai pastatytus vandens gerinimo įrenginius.“
 
Vitalijus Gailius pažymi, kad gyventojams labai svarbu, kaip tvarkomi keliai, gatvės. „Suprantama, visiems vienu metu pagerinti infrastruktūros neįmanoma. Sudarant prioritetinių darbų sąrašą, pasiūlėme fiziniams ir juridiniams asmenims prie tų darbų prisidėti. Ši iniciatyva taip pat sulaukė sėkmės – šešių akligatvių  gyventojai pareiškė norą kuo greičiau susitvarkyti savo  gatvių dalį“, – privalumą visiems kartu spręsti opiausias problemas iškelia meras.
 
Kaip teigia meras, rajone rūpinantis gyventojų gerove ir saugant aplinką, pernai taryba patvirtino individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų išsėmimo rezervuarų įsigijimo finansavimo tvarkos aprašą. Gyventojams kompensuoja iki 50 proc. įrenginio vertės išlaidų. Paraiškas jau pateikė apie 120 rajono gyventojų.
 

Joniškio rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio savivaldybių, pradėjusi  rengti centralizuotus viešuosius pirkimus. Tai padeda skaidriau ir racionaliau naudoti biudžeto lėšas, nes perkant didesnį kiekį mažėja kaina.

Planuose – laisvų teritorijų įveiklinimas
 
 
 Kalbėdamas apie 2020 metus, meras pažymi darbų tęstinumo svarbą. Toliau bus vertinamas savivaldybės turimas nekilnojamasis turtas – nebetinkamas ir nenaudojamas parduodamas ar išnuomojamas.  „Tikimės, kad pavyks papildomai gauti lėšų rajono keliams, vedantiems į teritorijas, kurioje kuriamos darbo vietos, sutvarkyti.  Pradėtas statyti pėsčiųjų tiltas per Švėtę Žagarės miestelyje. Labai viliuosi, kad  pavyks  sutvarkyti poilsio zonos prie Sidabros tvenkinio aikštyną, – planus praskleidžia rajono meras Vitalijus Gailius. – Didžiausia siekiamybė – rajone esančių laisvų teritorijų įveiklinimas ir naujų investuotojų  pritraukimas.“

Lina Šutkienė
 
 
 
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama