NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Yra daug realių vilčių, kad druskininkiečiams dujų tiekimas bus užtikrintas ta pačia kaina, kaip ir visai Lietuvai


Miestas:
Į  mane ir  kolegą Zenoną Streikų kreipėsi druskininkiečiai dėl gamtinių dujų tiekimo problemų. Šiuo metu Druskininkai yra vienintelis miestas, kuriame dujos tiekiamos per elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl ko druskininkiečiai už dujas moka 25 proc. brangiau negu kiti Lietuvos gyventojai.
 
Suprantama, tokia dujų tiekimo į miesto tinklus ir dujų kaina, druskininkiečių netenkina. Ir tai nėra teisinga jų atžvilgiu. Todėl labai svarbu pasiekti, kad UAB  „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT) perimtų Druskininkus į savo sistemą, užtikrindama dujų tiekimą druskininkiečiams ta pačia kaina, kaip ir visai Lietuvai. Tačiau šie procesai iki šiol buvo vilkinami, o visos ankstesnės diskusijos, siekiant išspręsti problemą, sulaukdavo iš ESO ir UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ lavinos pasiteisinimų, pasitelkus į pagalbą įvairiausias biurokratines smulkmeniškas kliūtis ar neapsimokėjimo verslui aptarnauti Druskininkus kriterijus. Kodėl druskininkiečiai, kaip ir visi kiti Lietuvos gyventojai, mokesčiais prisidėję prie Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo, o dar ir prie išdujinimo stotelės jų mieste įrengimo, turi tenkintis 25 proc. brangesniu garantiniu tiekimu, jei Gamtinių dujų įstatymo nuostatos reikalauja grįsti dujų tiekimą, reguliavimą ir priežiūrą, vadovaujantis nediskriminavimo principu? Šis įstatymas taip pat įpareigoja tiekti vartotojams dujas konkurencinga ir ekonomiškai pagrįsta kaina. Taikant garantinį dujų tiekimą, šios nuostatos aiškiai pažeidžiamos.
Ieškodama galimybių padėti druskininkiečiams, Seime inicijavau pasitarimą, kuriame dalyvavo Energetikos viceministras Egidijus Purlys, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK ) administracijos direktorius Žilvinas Klimka ir Dujų skyriaus vyr. specialistė Lina Karpavičiūtė, Energijos skirstymo operatoriui atstovaujantys Giedrius Kvedaravičius, Raimonda Ragelytė ir Augustas Dragūnas, Lietuvos dujų tiekimo atstovas Mantas Mikalajūnas. Ir Energetikos ministras Ž.Vaičiūnas, ir susitikime dalyvavęs viceministras E. Purlys, tiek VKEKK atstovai į šį klausimą pasižiūrėjo geranoriškai, ir problemą įsipareigojo išspręsti druskininkiečių naudai. Jau, parengtas Gamtinių dujų įstatymo pataisų projektas ir įtrauktas į rudens sesijos darbotvarkę. Aš įsipareigoju kuruoti šio proceso eigą, kad įstatymas būtų svarstomas kaip įmanoma greičiau. Tikslas – kad jau nuo 2018 m. sausio 1 d. druskininkiečiai gautų dujas konkurencinga kainą. Kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovai, įsipareigojo iki gruodžio 1 d. peržiūrėti ir patvirtinti naujus kainų tarifus, o LDT – perimti iš ESO, teikiančio garantinį dujų tiekimą, Druskininkų aptarnavimą.
Dėkoju Energetikos ministrui Ž. Vaičiūnui ir viceministrui E.Purliui, taip pat VĶEKK atstovams už platų požiūrį ir siekį eiti racionaliausių sprendimų paieškos keliu. Matau daug galimybių, kad bendromis pastangomis pavyks įveikti beprasmiškas biurokratinių barjerų ir nenoro nieko veikti sienas. Tai viena iš svarbiausių mano ambicijų, kurių vedina pasirinkau nelengvą politikės kelią. Parlamento link ir rinkėjų valia tapau Seimo nare. Džiaugiuosi ir be galo maloniai esu nustebinta, kad atrandu labai daug bendraminčių ir bendražygių šia tema ne tik Seime, bet ir ministerijose, kitose valstybės institucijose. Tai esminis mūsų kartos politikų bruožas – siekti racionalių permainų ir pozityvaus rezultato, sulaužant beprasmiškų biurokratinių barjerų, pasiteisinimų ir nenoro nieko keisti kliūtis. Neabejoju, kad ši sėkmė bus pirmas pralaužtas ledas kitų sprendimų pozityvia linkme lavinoje. Smagu pranešti džiugią naujieną visuomenei, kurios labui mes, parlamentarai, dirbame ir kuriai labai svarbus mūsų veiklos konkretūs rezultatai.  
 
Virginija Vingrienė
Seimo narė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama