NAUJIENOS

Vilnių garsinantiems moksleiviams išdalyti Mažojo Kristoforo apdovanojimai

Kategorija:

Miestas:
Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, tradiciškai jau penktąjį kartą Vilniaus rotušėje apdovanoti moksleiviai, garsinantys sostinę savo mokslo pasiekimais, ypatingais talentais ir puikiais rezultatais. 
 
Miesto meras Remigijus Šimašius įteikė 10 Mažojo Šv. Kristoforo žymens apdovanojimų. Į iškilmingą ceremoniją Rotušėje pasveikinti talentingiausių rinkosi ir moksleivių šeimos nariai, mokyklų bendruomenė bei draugai.
 
Dešimt moksleivių buvo pastebėti dėl puikių rezultatų: kultūros ir meno, savanorystės ir kūno kultūros, sporto srityse. Jie garsino sostinės vardą, dalyvaudami užsienyje vykusiuose konkursuose ir olimpiadose. Jų artimiausių metų ar dešimtmečio planuose – nauji konkursai ir nebe mokyklinės olimpiados, o studijos universitetuose ir dalyvavimas olimpinėse žaidynėse.
 
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius Kovo 11-ąją apdovanodamas Nepriklausomybės kartos vaikus, kalbėjo ir apie tai, kad šiai kartai, kaip ir jos tėvams, tenka ir įpareigojimas nepamiršti, jog savo laisvę giname kasdien. „Kiekvieną dieną darome dalykus, dėl kurių tampame arba stipresni, arba silpnesni, dalykus, kurie kloja pamatus arba laimingesniam, prasmingesniam gyvenimui, arba atvirkščiai. Didžiaisiais Kristoforais dažniausiai įvertiname vyresnio amžiaus, galbūt keliasdešimties metų įdirbiu laureato vardo nusipelniusius žmones. Jei 60-metis žmogus sėkmės pasiekia darydamas kažką 20 metų, tai yra jo trečdalis gyvenimo. Bet jei 15-metis Mažojo Kristoforo žymens laureatas penkerius metus siekia sėkmės savo veikloje, tai yra ir jo trečdalis gyvenimo. Ir šie apdovanojimai yra įvertinimas ne tik talento, bet ir pastangų. O mums visiems labai svarbu pagerbti tas kovas, iššūkius ir pasiekimus, kurie dar bus ant laureatų jaunų ir vis tvirtėjančių pečių, kad tai, ką jie daro per jaunas savo gyvenimo dienas, būtų įkvėpimu visam jų gyvenimui“, – kalbėjo R. Šimašius.
 
Už laimėjimus gamtos mokslų srityse ir Vilniaus miesto garsinimą apdovanojimą iš mero rankų atsiėmė Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinys   Tomas Babelis
 
Vilniaus licėjaus mokiniui Juliui Nikolajevui įteiktas Mažojo Kristoforo žymuo už laimėjimus gamtos mokslų srityse ir Vilniaus miesto garsinimą. 
 
Karolei Simonai Motiejūnaitei, Vilniaus licėjaus mokinei, apdovanojimas atiteko už laimėjimus gamtos ir tiksliųjų mokslų srityse, Vilniaus miesto garsinimą.
 
Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinė Saulė Buikaitė nusipelnė apdovanojimo  už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose, koncertinę veiklą ir Vilniaus miesto garsinimą.
 
Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose, koncertinę veiklą ir Vilniaus miesto garsinimą, Mažojo Kristoforo apdovanojimą atsiėmė Aleksandro Puškino gimnazijos mokinė Julija Vaitoškaitė.
 
Emiliui Šarinskui, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniui, įteiktas apdovanojimas už laimėjimus tarptautiniuose pianistų konkursuose, koncertinę veiklą ir Vilniaus miesto garsinimą.
 
Už drąsą, laimėjimus tarptautinėse varžybose ir Vilniaus miesto garsinimą, Mažasis Kristoforas atiteko ir viešosios įstaigos centro „Eik“ auklėtinei Ievai Mačiukaitei.
 
Sofia Nikole Reinsonas, Vilniaus miesto sporto centro auklėtinė, apdovanojimą pelnė už laimėjimus tarptautinėse meninės gimnastikos varžybose ir Vilniaus miesto garsinimą.
 
Už laimėjimus tarptautinėse irklavimo varžybose ir Vilniaus miesto garsinimą Mažąjį Kristoforą iš mero rankų atsiėmė Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Augustinas Matusevičius
 
Mažojo Kristoforo nusipelnė ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinė Gabija Šaltmerytė – už savanorišką veiklą, savanorystės idėjos puoselėjimą ir Vilniaus miesto garsinimą. 
 
Jaunuosius talentus sveikino Apdovanojimo Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu komiteto nariai, mokyklų vadovai, bendruomenių nariai, visuomenininkai. Apdovanojimų Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu komiteto pirmininkas – mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.
Moksleiviai apdovanojimams buvo atrinkti pasiūlius mokytojams, treneriams ir aktyviems vilniečiams.
 
Mažųjų Kristoforų įteikimo ceremonijos metu renginio laureatas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinys E. Šarinskas žiūrovams atliko Frederiko Šopeno baladę. Renginio nuotaiką kūrė ir Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Color Jazz“.
 
Nuotr. Sauliaus Žiūros
 
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama