NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Vilniaus Gaono žydų muziejaus gruodžio mėnesio renginiai

Kategorija:

Miestas:
 Gruodžio 8 d. 12 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) vyks Šeimos sekmadienis: Jeruzalės kryptis karpiniuose. Išklausę edukatorės Jurgos Jackevičiūtės pasakojimo apie žydų simboliką religinėje ir kasdienio gyvenimo kultūroje, sužinosime apie mizrach (mizrach – dekoruota plokštelė su įrašais, kabinama ant rytinės sienos, kaip ženklas Jezuralei ir Jeruzalės Šventyklai atminti) ir jo paskirtį bei svarbą. Vėliau, karpysime ir kursime savo mizrach. Būtina registracija el. p.: jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt Kaina suaugusiems – 4,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,00 €.

Gruodžio 8 d. 14.30 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) lauksime jūsų naujame edukaciniame užsiėmime Lasaris Segallas ir šeima. Brazilijos modernisto litvako Lasario Segallo kūriniai atskleidžia dailininko santykį su šeima. Būnant Toros perrašinėtojo sūnumi, L. Segallo vaikystė ir judėjo kilmė turėjo įtakos jo kūrybai, o išvykus į Braziliją laikinas atsiskyrimas nuo tėvo ir dalies šeimos taip pat paveikė pasaulinio žinomumo menininką. Bus analizuojami L. Segalo kūriniai, spalvos ir formos meno kūrinyje svarba, diskutuojama ar galima pavaizduoti emociją, interpretuojami menininko darbai palyginant juos su savu piešiniu.
Kaina suaugusiems – 4,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,00 €.

Gruodžio 9 d. 17.30 val. muziejaus Tolerancijos centre vyks dr. Vilmos Gradinskaitės paskaita Jozefas Šereševskis. Kinijos apaštalas ir Biblija, parašyta vienu pirštu. Dr. Vilma Gradinskaitė pristatys naujausius tyrimus apie J. Šereševskio gyvenimą ir veiklą iš Šanchajaus. Samuelis Isaakas Jozefas Šereševskis (1831–1906) – Lietuvoje mažai žinoma asmenybė – gimė žydų šeimoje Tauragėje, mokėsi Žitomiro ješivoje Ukrainoje, Breslau universitete Vokietijoje (dab. Vroclavas, Lenkija) ir Teologijos seminarijoje Niujorke. Amerikoje pasikrikštijo, tapo evangelikų kunigu, o vėliau – vyskupu. Drauge su kitais misionieriais išvyko skleisti tikėjimo tiesų į Kiniją.  Dalyvavimas nemokamas.
Gruodžio 11 d. 17.30 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) bus pristatyta monografija „Esu Savickas. Ir man to užtenka“, skirta paminėti žymaus Lietuvos menininko Augustino Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms. Šiais metais Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspoziciją papildė Savickų šeimos meninis palikimas. Renginys nemokamas.Gruodžio 15 d. 17 val. kviečiame registruotis į ekskursiją Judaizmas Lasario Segallo gyvenime su muziejaus edukatore Natalja Cheifec. Esksursijos metu N. Cheifec pateiks daugiau detalių apie L. Segallo gyvenimą ir kokią įtaką jo sprendimui būti tapytoju bei kūrybai turėjo tėvo profesija. Sužinojus Toros ritinio svarbą ir reikšmę judaizme bei kiek laiko trunka vieno Toros ritinio perrašymas, kokias savybes privalo turėti žmogus, dirbantis su hebrajų kalbos raidėmis, pereisime prie Lasario Segalo kūrinių nagrinėjimo. Būtina registracija el. p.: komunikacija@jmuseum.lt

Kaina suaugusiems – 4,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,00 €.
Gruodžio 18 d. 17 val. kviečiame registruotis į ekskursiją su Ieva Šadzevičiene – parodos „Brazilijos modernistas iš Vilniaus. Lasario Segallo sugrįžimas“ kuratore Tolerancijos centre. Ekskursijos tema – Lasario Segallo (1889-1957) gyvenimą paveikusios moterys: vokiečių aktorė Margaretė Quack, turtinga paveldėtoja Jenny Klabin Segall ir vienintelė jo mokinė skulptorė ir mūza Lucy Citty Ferreira. Jos visos įamžintos ir dailininko kūriniuose, eksponuojamose muziejaus Tolerancijos centre. Būtina registracija el. p.: komunikacija@jmuseum.lt 

Gruodžio 22 d. 12 val. kviečiame susitikti su lektore Natalja Cheifec ir kartu patirti Chanukos džiaugsmą. Chanuka: šviesos šventė stebuklui atminti popietės metu N. Cheifec pristatys šviesos šventę, per kurią prisimenamas kadaise Jeruzalėje žydų tautai įvykęs stebuklas. Chanuka trunka aštuonias dienas, per kurias Izraelyje netrūksta džiugaus šurmulio, miestuose įžiebiami menoros formos žibintai, rengiami šviesų šou, degamos šventinės žvakidės ir valgomi tradiciniai skanėstai, kaip kad spurgos su įdarais – šiais skanėstais popietės metu vaišinsime ir jus.
Kaina suaugusiems – 4,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,00 €.

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama