NAUJIENOS

VI Vilniaus fortepijono festivalis suksis apie moters meilę ir gyvenimą

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 23 d. Filharmonijoje prasidės itin laukiamas 79-ojo koncertų sezono renginys – VI Vilniaus fortepijono festivalis (VFF). Atnaujinta Didžioji koncertų salė nušvis visomis šviesomis – festivalio atidarymo programa „Namų pašventinimas“ simboliškai bus pradėtas naujas šios salės gyvavimo etapas. Šventiniame koncerte su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru pasirodys festivalio įkvėpėja, sumanytoja ir meno vadovė pianistė Mūza Rubackytė bei italų dirigentas Renato Balsadonna.
 
Pristatydama šiųmetį festivalį  Mūza Rubackytė akcentavo jo svarbą viso nueito kelio kontekste: „2019 metų Vilniaus fortepijono festivalis – jau šeštasis ir švenčia savo dešimtmetį. Nuo pirmojo 2009-aisiais kas dveji metai rengiamame festivalyje jau įvyko 37 koncertai, pasirodė 53 pianistai ir 11 dirigentų iš 26 pasaulio šalių. Festivalio dedikacijos ir temos – Lietuvos tūkstantmečio ir „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ paminėjimui (2009), Ferenco Liszto gimimo 200-osioms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms (2011), „Mūzų palytėtos...“, minint Krzysztofo Pendereckio 80-metį (2013), „Tandemai“ (2015) ir „Pakeleiviai“ (2017) gimė iš gyvenimo ir susitikimų, atliepiant Antonio Machado mintį „Kelias nutiesiamas einant“. Šiandieną jis atvedė mus iki temos „Moters meilė ir gyvenimas“.“
 
Šiųmetis festivalis bus skirtas pianistės ir kompozitorės Claros Schumann 200-osioms gimimo metinėms. „Pagerbdami vieną iškiliausių moterų pianisčių ir kompozitorių, pagerbsime ir ją įkvėpusius bei jos įkvėptus genialius šią moterį mylėjusius vyrus – Robertą Schumanną ir Johannesą Brahmsą, taip pat daug kitų iškilių romantizmo epochos asmenybių“, – sako M. Rubackytė.
 
Iki gruodžio 7 d. truksiančiame festivalyje jo meno vadovės prof. M. Rubackytės kvietimu dalyvaus ryškiausi kelių kartų pianistai, atstovaujantys fortepijono tradicijoms ir naujovėms: Lietuvos publikai gerai pažįstama gruzinų maestra Elisso Virsaladze, vulkaniškasis vengras Janoszas Balazsas, subtilusis prancūzas Adamas Laloumas, konkursų nugalėtojai Nikita Mndoyantsas, Antonas Yashkinas, Théo Fouchenneret ir pianistės bei kompozitorės Claros Schumann kūrybos puoselėtoja Guoda Gedvilaitė. Festivalyje numatytos aštuonios koncertinės programos, o jas sies tema „Moters meilė ir gyvenimas“.
 
Į festivalio programą įsilies ir pirmą kartą Lietuvoje rengiami Prancūzų fortepijono muzikos meistriškumo kursai. „Per patį šių metų festivalio vidurį simboliškai nusikelsime į Prancūziją. Nepaprastai džiaugiuosi, kad ilgalaikėmis bendromis pastangomis šiemet festivalio kontekste pagaliau įvyks prancūzų muzikos interpretavimo kursai“, – sako M. Rubackytė. Kursai, kuriuos ves Nacionalinės Paryžiaus aukštosios muzikos ir šokio konservatorijos profesorius Denisas Pascalis, vyks gruodžio 1 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, įėjimas į juos bus laisvas.
 
Atliepdama festivalio temą „Moters meilė ir gyvenimas“ jo meno vadovė M. Rubackytė šiemet turi ir itin asmenišką dedikaciją – „Dedikuoju šį festivalį Anapilin išėjusiai savo mylimai Mamai Taïsai Teresei Gomolickaitei-Rubackienei, savo Tetai Irenai Gomolickaitei, močiutei Marijai Gomolickienei – toms trims moterims, kurios man įkvėpė manojo gyvenimo temą.“ Festivalio metu bus pristatyta ir šia intencija išleista kompaktinė plokštelė „Melancolia“.
 
VI Vilniaus fortepijono festivalis vyks lapkričio 23 – gruodžio 7 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Daugiau informacijos: www.filharmonija.lt.
 
LNF inf.

VI Vilniaus fortepijono festivalis
„Moters meilė ir gyvenimas“
Festivalis skiriamas pianistės ir kompozitorės Claros Schumann gimimo 200-osioms metinėms
 
2019 m. lapkričio 23 – gruodžio 7 d.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė
Festivalio meno vadovė prof. MŪZA Rubackytė
 
Lapkričio 23 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Pradžios koncertas „Namų pašventinimas“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)
Dirigentas RENATO BALSADONNA (Italija)
Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Uvertiūra „Namų pašventinimas“ („Die Weihe des Hauses“), op. 124; ROBERT SCHUMANN – Simfonija Nr. 4 d-moll, op. 120; JOHANNES BRAHMS – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 d-moll, op. 15
Šį rudenį Lietuvos nacionalinė filharmonija jau šeštą kartą fortepijono muzikos gerbėjus kviečia į Vilniaus fortepijono festivalį, kurį 2009 m. inicijavo pianistė prof. Mūza Rubackytė. 2009-aisiais šis festivalis įsiliejo į Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio iškilmes, po poros metų, 2011 m., festivalis buvo skirtas vengrų kompozitoriaus Ferenco Liszto kūrybai ir lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms, 2013 m. gražia tradicija tapęs renginys pristatė koncertų ciklą „Mūzų palytėtos“ ir paminėjo dabarties lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio 80-metį, 2015 m. intriguojanti festivalio tema „Tandemai“ pažėrė net septynis fortepijono varžytuvių koncertus, o 2017 m. renginys aktualizavo idėją apie kūrybinį pianistų susitikimą, apie partnerystę muzikoje, kuri leidžia atsiskleisti naujiems talentams ir atsirasti naujiems muzikos šedevrams.
2019 m. festivaliui sukanka 10 metų, o jo tema – „Moters gyvenimas ir meilė“, į festivalio paantraštę nužengusi iš vokiečių romantiko Roberto Schumanno vokalinio ciklo tuo pačiu pavadinimu. Šiųmetis festivalis skiriamas vienai ryškiausių XIX a. pianisčių Clarai Schumann ir ją supantiems genialiems kompozitoriams vyrams – Robertui Schumannui ir Johanessui Brahmsui. Pastarųjų muzikos klausysimės kiekviename festivalio koncerte.
Pradžios koncerte muzikuoja lietuvių fortepijono maestra Mūza Rubackytė ir dar kartą į festivalį pakviestas italų batutos meistras Renato Balsadonna. Griežiant Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, šie muzikai atliks Johanneso Brahmso Pirmąjį fortepijoninį koncertą. Greta jo skambės ir dvi simfoninės partitūros – monumentali Roberto Schumanno Ketvirtoji simfonija bei specialiai pasirinkta iškilminga Ludwigo van Beethoveno uvertiūra „Namų pašventinimas“, nes šis festivalio pradžios koncertas sutampa su itin džiaugsminga žinia – po metų pertraukos duris atveria atsinaujinusi Filharmonijos didžioji salė, pasirengusi klausytojams pažerti įspūdingų muzikos dovanų.
Festivalio sumanytoja Mūza Rubackytė šį koncertą skiria Anapilin išėjusios Mamos pianistės ir pedagogės T. Rubackienės atminimui. Brahmso Pirmasis koncertas buvo Mamai svarbus – jį pianistė akompanuojant jos profesoriui Baliui Dvarionui skambino Vilniaus konservatorijos baigiamajame egzamine.
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Lapkričio 24 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Koncertas visai šeimai „Maestra ir jaunieji talentai“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojami jaunieji atlikėjai:
LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ (smuikas)
UGNĖ KATINSKAITĖ (smuikas)
RUGILĖ JUKNEVIČIŪTĖ (violončelė)
SIMONAS POŠKA (fortepijonas)
ROKAS MAKŠTUTIS (klarnetas)
PIJUS PAŠKEVIČIUS (obojus)
Programoje – Gabriel Fauré, Johannes Brahms, Jules Massenet, Robert Schumann, Johann Sebastian Bach
Vilniaus fortepijono festivalio meno vadovė Mūza Rubackytė ir Valstybinis Vilniaus kvartetas ir vėl pasirodo su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojamais jaunaisiais solistais. Jaunieji atlikėjai dalyvavo jau pirmame Vilniaus fortepijono festivalyje, nes M. Rubackytė rūpinasi jais nuo pat fondo įkūrimo.
Šiemet su žymiais muzikais koncertuos smuikininkės Liepa Jurgutavičiūtė ir Ugnė Katinskaitė, violončelininkė Rugilė Juknevičiūtė, pianistas Simonas Poška, klarnetininkas Rokas Makštutis ir obojininkas Pijus Paškevičius. Nors visi šeši jaunieji talentai yra ne vieno šalies ir tarptautinio konkurso laureatai, tokie pasirodymai iškiliame festivalyje įkvepia ir pačius atlikėjus, ir jų pedagogus bei tėvelius, suteikia ryžto ir prasmės jų visų pasiaukojamam darbui, o publikai – galimybę išvysti ir išgirsti Lietuvos muzikos ateitį.
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Lapkričio 26 d., antradienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Rečitalis „Romantika vengriškai“
JÁNOS BALÁZS (fortepijonas, Vengrija)
Programa:
ROBERT SCHUMANN – „Vienos karnavalas“ („Faschingsschwank aus Wien“), op. 26; FRYDERYK CHOPIN – Baladė Nr. 1 g-moll, op. 23; Baladė Nr. 3 As-dur, op. 47; FERENC LISZT – Pjesė Nr. 7 „Laidotuvės“ („Funérailles“) iš ciklo „Poetinės ir religinės harmonijos“ („Harmonies poétiques et religieuses“), S. 173; Pjesė Nr. 4 „D’Este vilos fontanai“ („Jeux d’eau a la Villa d’Este“) iš ciklo „Klajonių metai. Tretieji metai“ („Années de pèlerinage. Troisième année“), S. 163; JOHANNES BRAHMS–GYÖRGY CZIFFRA – „Vengrų šokiai“
Romantinės muzikos fortepijonui lobynas veikiausiai neįsivaizduojamas be Ferenco Liszto palikimo. Kompozitorius ne tik išpuoselėjo stulbinančią virtuozeriją ar turtingą melodijų kraitį, išsidriekusį, pavyzdžiui, į tris „Klajonių metų“ sąsiuvinius, bet ir plačiai Europos auditorijai atvėrė vengrų muzikos paveldą – nuotaikingų šokių (tokių kaip verbunkošas, friska) ritmus ar ilgesingas melodijas (pvz., lassan). Šio krašto muzika patraukė ir kitų kūrėjų dėmesį – antai Johannesas Brahmsas sukūrė pluoštą vengrų šokių, kurie šįvakar skamba legendinio vengrų pianisto György’o Cziffros transkripcijų pavidalu. Prie fortepijono šiame festivalio koncerte sėda jaunosios kartos vengrų pianistas Jánosas Balázsas, į savo pasirodymus Budapešte po atviru dangumi sutraukiantis tūkstančius klausytojų, o 2015 m. pelnęs F. Liszto premiją – aukščiausią Vengrijos vyriausybės apdovanojimą muzikams. Taip pat šio rečitalio programoje – nuotaikingų kaukių panorama Roberto Schumanno „Vienos karnavale“ bei dvi lenkų fortepijono poeto Fryderyko Chopino baladės.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Lapkričio 28 d., ketvirtadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Rečitalis „Fortepijono poetai“
NIKITA MNDOYANTS (fortepijonas, Rusija)
Programa:
FRYDERYK CHOPIN – Noktiurnas H-dur, op. 62 Nr. 1; ROBERT SCHUMANN – „Davidsbiundlerių šokiai“ („Davidsbündlertänze“), op. 6; JOHANNES BRAHMS – Sonata Nr. 3 f-moll, op. 5
Šį vakarą VI Vilniaus fortepijono festivalio scenoje pasirodantis Nikita Mndoyantsas yra laimėjęs pirmąsias vietas tarptautiniuose Paderewskio ir Klivlando pianistų konkursuose. Jis pelnė pirmąsias premijas ir kaip muzikos kūrėjas tarptautiniuose Miaskovskio ir Prokofjevo kompozitorių konkursuose.
N. Mndoyantsas gimė 1989 metais muzikų šeimoje Maskvoje. Pirmąjį rečitalį pianistas skambino būdamas aštuonerių, o dešimties išleido pirmą kompaktinę plokštelę. Dabar jis koncertuoja tokiose scenose kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, Didžioji Maskvos konservatorijos, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Elbės filharmonijos Hamburge salės, „Salle Cortot“ ir „Auditorium du Louvre“ Paryžiuje, „Bozar“ menų centre Briuselyje, Liuksemburgo filharmonijos, Roberto Schumanno Diuseldorfe, Varšuvos nacionalinės filharmonijos, „Rudolfinumas“ Prahoje ir kitose. N. Mndoyantsas bendradarbiauja su dirigentais Charles’u Dutoit, Leonardu Slatkinu, Eri Klasu, Ignatu Solzhenitsynu ir kitais.
Šiame koncerte N. Mndoyantsas skambins trijų XIX a. romantikų muziką. Po fortepijono poeto Fryderyko Chopino lyriško Noktiurno H-dur, op. 62 Nr. 1, skambės Roberto Schumanno „Davidsbiundlerių šokiai“ („Davidsbündlertänze“), op. 6, – įstabus romantizmo epochos kūrinys. 1837 metais sukurtas 18 pjesių opusas turi aiškių sąsajų su ciklu „Karnavalas“, davidsbiundleriai – tai autoriaus išgalvotos muzikos draugijos nariai. Visi trys kompozitoriai, kurių muzika šįvakar atliekama, patys buvo iškilūs pianistai. Schumannas Brahmso skambinimą vadino genialiu, Brahmsas visuomet buvo įdėmus ir susikaupęs: jam svetimas tuščias virtuoziškumas. Trijų sonatų ciklą dvidešimtmetis kompozitorius sukūrė 1853 metais. Didelėje, penkių dalių Trečiojoje sonatoje f-moll ypatingai jaučiama Beethoveno įtaka, tačiau ryški ir paties jaunojo Brahmso – audringu temperamentu pasižyminčio aistringo svajotojo – dvasia.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Lapkričio 30 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
„Dixit Dominus“
Sauliaus Karoso atminimui
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Choras JAUNA MUZIKA
(meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas)
Solistai:
ADAM LALOUM (fortepijonas, Prancūzija)
IEVA GAIDAMAVIČIŪTĖ (sopranas)
IEVA SKORUBSKAITĖ (sopranas)
NORA PETROČENKO (mecosopranas)
VAIDAS BARTUŠAS (tenoras)
NERIJUS MASEVIČIUS (bosas-baritonas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa:
JIEVARAS JASINSKIS – „Dedikacija Czesławui Miłoszui“ styginiams; WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 24 c-moll, KV 491; GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – „Dixit Dominus“ solistams, chorui ir orkestrui, HWV 232
Šis koncertas skiriamas ilgamečio Vilniaus fortepijono festivalio rėmėjo ir bičiulio Sauliaus Karoso atminimui.
Su Lietuvos kameriniu orkestru muzikuosiantis prancūzų pianistas Adamas Laloumas yra prestižinio Claros Haskil konkurso pirmosios vietos laureatas. Pianistas koncertuoja Paryžiaus „Théâtre des Champs Elysées“ ir „Auditorium du Louvre“, Londono „Wigmore Hall“, Miuncheno „Herkulessaal“, Ciuricho „Tonhalle“, Ruro, Verbjė, Liucernos, La Rok d’Anterono (La Roque d’Anthéron) festivaliuose; pasirodo su Paryžiaus, Belgijos nacionaliniu, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Prancūzijos radijo filharmonijos, Berlyno vokiečių simfoniniais, Lozanos kameriniu ir kitais orkestrais. A. Laloumas yra kamerinės muzikos festivalio „Les Pages Musicales de Lagrasse“ meno vadovas. Šį vakarą pianistas atliks Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 24 c-moll, KV 491, savo dvasia turbūt patį bethoveniškiausią Mozarto koncertą. Beje, pats Beethovenas šį kūrinį labai mėgo. Per vieną koncertą anglų pianistui ir kompozitoriui J. B. Crameriui jis pratarė: „Crameri, mes niekad nesugebėsime parašyti ką nors panašaus!“ Dramatinis užmojis ir muzikinių vaizdų simfoninio plėtojimo gilumas – Mozarto epochoje neturintis pavyzdžio reiškinys.
Pačioje šio vakaro koncerto pradžioje girdėsime Lietuvos kamerinio orkestro ir dirigento Modesto Pitrėno atliekamą jauno kompozitoriaus, aranžuotojo Jievaro Jasinskio opusą „Dedikacija Czesławui Miłoszui“ kameriniam orkestrui.
Antroje koncerto dalyje skambės Georgo Friedricho Händelio „Dixit Dominus“ solistams, chorui ir orkestrui pagal 110-os psalmės lotynišką tekstą: „Dixit Dominus Domino meo“ („Viešpats tarė mano Viešpačiui“). Šį kūrinį Händelis baigė 1707 metų pavasarį Romoje, tuo metu gyvendamas Italijoje parašė ne vieną opusą pagal psalmių tekstus: garsus rašytojas, eseistas, muzikos kritikas Romainas Rolland’as jas pavadino „Lotynų psalmėmis“. Šios psalmės tebūna pagalba mums atminti didžiadvasį Saulių Karosą.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Gruodžio 3 d., antradienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
„Dvigubas rečitalis“
2018 m. Tarptautinio fortepijono konkurso Ženevoje nugalėtojas THÉO FOUCHENNERET (fortepijonas, Prancūzija)
2018 m. Tarptautinio F. Liszto konkurso Veimare nugalėtojas ANTON YASHKIN (fortepijonas, Rusija)
Programa:
 GABRIEL FAURÉ – Noktiurnai Nr. 4 Es-dur, op. 36; Nr. 7 cis-moll, op. 74; Nr. 12 e-moll, op. 107; JOHANNES BRAHMS – Variacijos ir fuga G. F. Händelio tema, op. 24
(atlieka THÉO FOUCHENNERET)
JOHANNES BRAHMS – Variacijos R. Schumanno tema, op. 9; CLARA SCHUMANN – Skerco Nr. 1 d-moll, op. 10; ROBERT SCHUMANN–FERENC LISZT – „Dedikacija“ („Widmung“); FERENC LISZT – „Gedulingoji gondola II“ („La lugubre gondola II“); Valsai Nr. 1 ir 2 iš ciklo „Pamirštieji valsai“ („Valses oubliées“), S. 215; „Skerco ir maršas“ („Scherzo und March“), S. 177
(atlieka ANTON YASHKIN)
Kai muzikinės varžytuvės iš konkursinės erdvės persikelia į koncertinę sceną, klausytojams suteikiama išskirtinė proga pasidžiaugti tikra muzikine fiesta. Toks būtent yra šio festivalio vakaro sumanymas – net dviejų ryškių pianistų pasirodymai, dvigubas rečitalis tarsi du tarptautinius pianistų konkursus vainikuojanti fortepijono garsų puokštė. Filharmonijos scenoje muzikuoja praėjusiais metais vykusių prestižinių konkursų nugalėtojai – prancūzų pianistas Théo Fouchenneret, su rusų atlikėju Dmitrijumi Shishkinu pasidalinęs pirmąją premiją Tarptautiniame fortepijono konkurse Ženevoje, bei rusų pianistas Antonas Yashkinas, užėmęs pirmąją vietą Tarptautiniame F. Liszto konkurse Veimare ir pelnęs publikos simpatijų prizą. Abiejų rečitalių programoje – XIX a. kompozitorių, Claros Schumann bendražygių, šedevrai. Tarp jų – itin retai mūsų scenoje atliekami Gabrielio Fauré noktiurnai.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Rečitalis „Elisso legenda“
ELISSO VIRSALADZE (fortepijonas, Gruzija)
Programa:
PIOTR ČAIKOVSKIJ – Iš ciklo „Metų laikai“, op. 37b; SERGEJ PROKOFJEV – Ciklas „Sarkazmai“, op. 17; Tokata d-moll, op. 11; ROBERT SCHUMANN – Noveletė, op. 21 Nr. 8 fis-moll; Fantazija C-dur, op. 17
Ypatingame fortepijono meno renginyje skambina įžymi gruzinų kilmės pianistė ir pedagogė Elisso Virsaladzė. Jos pasaulinės karjeros pradžią žymi studijos Maskvoje pas tokius grandus kaip Heinrichas Neuhausas ir Jakovas Zakas, prestižinio P. Čaikovskio konkurso trečioji vieta, R. Schumanno konkurso Cvikau pirmoji premija, daugybė įsimintinų koncertų ir apdovanojimų. E. Virsaladzė yra Maskvos konservatorijos ir Miuncheno aukštosios muzikos mokyklos profesorė, bene visų svarbiausių tarptautinių konkursų žiuri narė. Savo repertuare pianistė ypač daug dėmesio skiria Wolfgango Amadeus Mozarto, Ludwigo van Beethoveno, Fryderyko Chopino ir Roberto Schumanno kūrybai, yra tituluojama geriausia dabarties Schumanno interpretatore. Tad nenuostabu, kad koncerte skambės vienas monumentaliausių R. Schumanno opusų, Fantazija C-dur, op. 17, – asmeninėmis dramomis ir romantizmo aktualijomis apipintas kūrinys, perteikiantis jausmus būsimai žmonai Clarai Wieck – talentingiausiai to meto pianistei ir kompozitorei.
E. Virsaladzė nuolat koncertuoja Europoje, JAV, Japonijoje, groja su Sankt Peterburgo filharmonijos, Londono karališkosios filharmonijos, Šiaurės Amerikos, Japonijos ir kitais kolektyvais, diriguojant tokiems maestro kaip Rudolfas Barschai, Riccardo Muti, Kurtas Sanderlingas, Wolfgangas Sawallischas, Eugenijus Svetlanovas, Jurijus Temirkanovas ir kt. Pastaraisiais metais pianistė rengia solo ir kamerinės muzikos rečitalius nuo Liono, Milano, Maskvos iki Seulo ir Tokijo, veda meistriškumo kursus Europoje ir Japonijoje, dalyvauja konkursų Hamamacu ir Honkonge žiuri darbe. Jos repertuaro spektrą bei interpretacijų brandą atspindi daugybė įrašų, išleistų firmoje „Live Classics“.
Bilietai –10, 15, 20, 30 Eur
 
Gruodžio 7 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Pabaigos koncertas „Trys portretai“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė GUODA GEDVILAITĖ (fortepijonas; Lietuva, Vokietija)
Dirigentas GEORG MARK (Austrija)
Programa:
ROBERT SCHUMANN – Simfonija Nr. 1 B-dur, op. 38 („Pavasario“); JOHANNES BRAHMS – Variacijos J. Haydno tema orkestrui, op. 56; CLARA SCHUMANN – Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll, op. 7 (kompozitorės ir pianistės 200-osioms gimimo metinėms)
Baigiamąjį Vilniaus fortepijono festivalio koncertą vainikuoja trijų romantikų – bene žymiausios muzikos istorijoje muzikantų poros Claros ir Roberto Schumannų ir jų bičiulio Johanneso Brahmso – kūryba. Šiuos tris menininkus siejo itin glaudus žmogiškosios ir kūrybinės partnerystės ryšys. Neretai Clara, Robertas ir Johannesas save vadino „Mes trys“.
Prie dirigento pulto stoja Lietuvos klausytojams pažįstamas austrų batutos maestro Georgas Markas, kurio vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pagrieš Schumanno ir Brahmso simfonines kompozicijas. Koncerto kulminacija ir festivalio baigiamasis akordas bus ypatingi – kaip žymi XIX a. pianistė pirmiausia garsėjusi Clara Schumann šį vakarą pristatoma kompozitorės amplua, drauge pažymint ir menininkės gimimo 200-ąsias metines. Klausytojai turės progą išgirsti koncertų salėse retai skambantį jos Koncertą fortepijonui ir orkestrui a-moll. Fortepijonu skambina lietuvių pianistė Guoda Gedvilaitė, niekada nestokojanti ryškių muzikinių idėjų, mielai eksperimentuojanti ir drįstanti laužyti nusistovėjusias klasikinės muzikos taisykles. Jos originalios programos žavi fantazija ir laisve, o scenos partneriai – ne tik žymūs klasikos atlikėjai, bet ir aktoriai, baleto artistai ar džiazo muzikantai.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
***
 
* Gruodžio 1 d., sekmadienį, 14 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (Gedimino pr. 42) 307-oje auditorijoje vyks Prancūzų fortepijono muzikos meistriškumo kursai. Kursų vadovas – pianistas ir pedagogas DENIS PASCAL (Prancūzija). Įėjimas laisvas
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama