NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Verslininkė Jolanta Chlevickienė: „Nė viena versli moteris neturėtų savo verslo, jei būtų laukusi, kol užaugs vaikai“

Kategorija:

Miestas:
Jau šį sekmadienį, rugsėjo 29 dieną į Šiaulių areną grįžta „Šopturgis“. Rudeninių vėjų įkvėpta mugė prisipildys šaltojo sezono mados naujienų, įvairių skonių, stilingų aksesuarų ir kokybiškų grožio priemonių ieškančių lankytojų, kurie galės ne tik atnaujinti spintą ir namus rudeniškomis detalėmis ar išbandyti naujus skonius, bet ir sudalyvauti nemokamoje paskaitoje, skatinančioje moterų verslumą, kurią ves verslininkė Jolanta Chlevickienė. Ta proga, „Turtinga moteris“ bendruomenės puoselėtoja Jolanta, dalijasi patirtimi, įgyta metų metus vedant paskaitas moterims, norinčioms sukurti savo verslą.

-Jolanta, papasakokite kokie yra svarbiausi motyvai skatinantys moteris pradėti verslą?

Motyvų gali būti daugybė. Visgi, mano sutinkamos moterys dažniausiai pradeda verslą gimus vaikams, norėdamos kompensuoti netektas pajamas iki vaiko gimimo, kitos nenori arba negali būti priklausomos nuo dabdavio todėl ieško galimybės suderinti savo profesinę veiklą su vaikų lavinimu ir, neretai, jų slaugymu. Vyresnių nei 35 metų moterų motyvas -prasminga veikla, savirealizacija. Atradusios savo duotybes ir talentus ieško būdų susikurti sau darbo vietą ir taip gauti pajamų.

-Ką daryti jeigu moteris nori tureti savo versla, bet nežino kokį? Kaip išsirinkti sėkmingą verslo idėją?

Kuo geriau moteris pažįsta save, kuo ji daugiau domisi šiandienos tendencijomis ir kuo daugiau laiko praleidžia su kitomis aktyviomis ir versliomis moterimis, tuo greičiau randa savo kelią. Apie tai, kaip atrasti sėkmingą verslo kryptį, kalbėsiu jau šį sekmadienį, rugsėjo 29 dieną, 11-12 valandomis paskaitoje apie veiklos planavimą ir pirmuosius žingsnius kuriant nuosavą verslą.

-Kokios yra dažniausios baimės, dėl kurių moterys nusprendžia nekurti nuosavo verslo?


Didžiausios baimės -tai nepasitikėjimas savimi ir savo žiniomis. Jos mano, kad tam būtinai reikia turėti kokį nors sertifikatą ar diplomą, tačiau taip nėra. Baimę kelia ir finansai, nes verslui pradėti reikalingas įstatinis kapitalas, kurį, deja, ne kiekviena gali sau leisti sukaupti. Taigi, tas rezervo neturėjimas startui baugina, jos nežino kur gauti pinigų pradžiai ir pragyvenimui, kol gaus pirmuosius uždarbius.

.-Moterys taip pat baiminasi, kad nesugebės suderinti pareigų versle su pareigomis šeimoje. Kaip mamai ir žmonai spėti visa tai suderinti?

Reikia tiesiog derinti tai! Kai turi tikslą ir geidžiamo rezultato viziją padeda tik stropus laiko planavimas ir gebėjimas prioritetizuoti tai, kas svarbu DABAR. Kyla labai daug pagundų viską mesti, vos tik kažkam nepasisekus, tačiau tam reikia atsispirti, nenuleisti rankų ir judėti pirmyn. Kai atrandi savo kelią, visą savo dėmesį skiri profesinei veiklai, savo verslui. Visais savo išbandytais ir pasiteisinusiais metodais dalinsiuosi antrojoje paskaitoje, 14-15 valandomis, kurioje kalbėsiu apie tai, kaip rasti laiko savo verslui.

-Gal galite trumpai apibendrinti, ką moterys sužinos apsilankiusios Jūsų vedamose paskaitose mugės metu?

Pasidalinsiu asmenine patirtimi ir esminiais žingsniais, kurie man padėjo išsigryninti verslo idėją ir kryptį. Tikiu, kad tai bus aktualu daugeliui moterų, norinčių turėti savo verslus. Mano patirtis padėjo dešimtims asmeniškai konsultuotų ir šimtams seminaruose apsilankiusių moterų susidėlioti savo verslo planus. Jeigu visa tai pavyko man, joms, neabejoju, kad pavyks ir tau.

-Ir pabaigai, ką galėtumėte patarti moterims, žmonoms ir mamoms, norinčioms turėti nuosavą verslą?

Jei turi idėją, niekada nesitark dėl jos su tokiais žmonėmis, kurie visą gyvenimą laikėsi įsikibę savo darbo vietos bet kuria kaina, dažniausiai pigiausia kaina. Ieškok žmonių savo draugų, pažįstamų rate ar socialiniuose tinkluose, kurie yra aktyvūs ir įgyvendina savo idėjas, klausk jų patarimo. Įkvėpimas ateina tik tuomet, kai esi aktyvi ieškotoja, kūrėja ir vykdytoja. Nei viena versli moteris neturėtų savo verslo, jei būtų laukusi, kol užaugs vaikai, kol verslą susikurs vyras, kol atsiras milijono verta idėja ar magiškai išdygs prie durų investuotojas. Nedideli kasdieniai veiksmai, kad ir paprasčiausias gulėjimas lovoje mąstant apie tai, kokio verslo norisi, ilgainiui duos trokštamą rezultatą. Svarbiausia nebijoti žengti pirmuosius žingsnius ir visiškai realu, kad kitais metais „Šopturgio“ mugėje tu būsi jau ne tik pirkėja, bet ir renginio dalyvė.

Šį sekmadienį, rugsėjo 29 dieną, 10-16 valandomis Šiaulių arenoje vyksiančiame „Šopturgyje ̈ bus laukiami visi mados, grožio, namų interjero mylėtojai bei gero skonio mėgėjai. Nemokamoje mugėje, lankytojai atras savo mylimiausius dizainerius, kūrėjus ir kitus menininkus. Jie padės atnaujinti spintą ir namus madingiausiais rudens-žiemos sezono akcentais, o maisto produktų gamintojai leis pasinerti į nepaprastą skonių pasaulį.

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama