NAUJIENOS

Varėniškių mokinių sukurta eglutė siekia tapti rekordininke

Kategorija:

Miestas:

Varėnos technologijos ir verslo mokykloje gruodžio 19 dieną įžiebiant Kalėdų eglutę, buvo  atlikti karpiniais puoštos skulptūros matavimų registravimai. Matavimus atliko mokinys Mantas Mikšenis. Stebėjo žurnalistė, buvusi prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė ir Valstybinės miškų urėdijos Varėnos regiono padalinio vyriausiasis miškininkas Deimantas Stankevičius. Jie paliudijo, kad skulptūros skersmuo ties pagrindu yra 86 cm, apimtis ties pagrindu 270 cm, aukštis nuo pagrindo iki žalios viršūnės yra 195,6 cm ir aukštis nuo pagrindo iki snaigės viršūnės 216 cm.

Kaip kilo idėja siekti tokio rekordo? Mokykloje pradėjo veikti būrelis „Grožis ir menas“, kuriam vadovauja mokyklos socialinė pedagogė Asta Bujienė. Ji būrelio narius supažindina su kuo įvairesnėmis meno technikomis ir nestandartinėmis jų panaudojimo galimybėmis. Pirmi užsiėmimai buvo skirti kvilingui. Tai tokia meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius, šie yra formuojami į įvairias figūras, iš kurių kuriami meno kūriniai. Artėjo Kalėdų šventės ir norėjosi mokyklai padovanoti kažką neįprasto, išskirtinio. Taip būrelio vadovei kilo mintis padaryti eglutės skulptūrą.  O kad ji  būtų nepaprasta, nutarė daryti ją apie 2 metrų aukščio. Visas priemones, reikalingas kūrybai, skyrė mokykla. Mokytojas M. Ragauskas su savo mokiniais buvo įpareigoti iš tinklo padaryti eglės skulptūros karkasą.  Kiti mokiniai darė dviejų centimetrų skersmens lašiukus. Eglės skulptūrai padengti sunaudojome apie  5700 lašelių, papuošimams 43 baltus lapelius. Intensyviai dirbome dvi savaites iki pačios vėlumos.

Pradėjus įgyvendinti idėją, kilo mintis pasižiūrėti, kokio dydžio yra sukurtos karpiniais puoštos skulptūros. Keletą radome, bet nei Lietuvos rekordų knygoj, nei Gineso neradome niekur paminėta apie Kvilingo būdu sukurtą skulptūrą. Taip būrelio mokytojai kilo mintis pabandyt registruoti mūsų eglę. Šią idėją palaikė mokytojai  ir mokyklos direktorius Vygantas Pavalkis.

Karolina Bujaitė

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama