NAUJIENOS

Tauragėje sėkmingai teikiamos priklausomybių konsultanto paslaugos

Kategorija:

Miestas:
Nuo 2019 metų pradžios ir mūsų savivaldybėje veikia Priklausomybių konsultaciniai kabinetai, kurių tikslas – padėti kenčiantiems nuo priklausomybės ir jų šeimos nariams rasti išeiti. Jei jaučiate, kad alkoholis padarė jūsų ar jūsų šeimos gyvenimą nepakeliamu – Tauragėje jau galite gauti konsultaciją, užsiregistravę ir susitarę dėl atvykimo laiko telefonu   8 690 85850.
Konsultacinių punktų įkūrimas – tai dalis projekto „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“, kurį remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Jau pernai tokie kabinetai veikė devyniose šalies savivaldybėse, šiemet prie jų prisijungė Klaipėdos rajono ir dar penkios šalies savivaldybės  – dabar priklausomybių konsultacijos prieinamos daugiau kaip pusei šalies gyventojų.
Priklausomybių kabinetai, į kuriuos atvykstama be gydytojo siuntimo ir kur nefiksuojami lankytojų asmeniniai duomenys, nėra naujiena Europoje. Nėra jie naujiena ir kaimyninėje Lenkijoje, kur jau gerus du dešimtmečius veikia daugiau kaip 2 tūkst. tokių kabinetų. O Lietuvoje pirmasis priklausomybių konsultacijų punktas buvo įkurtas Priklausomybių ligų specialistų asociacijos prieš tris metus Kaune, Gričiupio seniūnijoje.
Kas tie priklausomybių konsultantai?
Praėjusiais metais Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministro įsakymu pirmą kartą apibrėžtas priklausomybių konsultavimo darbas. Jo esmė - padėti alkoholį vartojantiems asmenims jo atsisakyti, o taip pat - konsultuoti ir alkoholį vartojančio asmens šeimos narius, kaip veiksmingai galėtų padėti spręsti jo ar jos problemas.
Konsultantas privalo mokėti subtiliai informuoti rizikingai geriančius apie tai, kas jų laukia toliau rizikuojant; motyvuoti sergančius kreiptis pagalbos, ją priimti ir gydytis. Priklausomybių konsultantas žino viską apie galimybes gauti sveikatos priežiūros, socialines paslaugas savo mieste ar rajone. Svarbu ir mokėti palaikyti alkoholio vartojimą nutraukusius asmenis,  pagelbėti susidoroti su atkryčiais ir padėti jiems spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ir kitas problemas. 
Ramybė kartais ateina, kai mažiausiai jos laukiame
Priklausomybių konsultaciniame kabinete siekiama motyvuoti rizikingai vartojančius alkoholį keisti žalingus gyvenimo įpročius; motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl profesionalaus psichoterapinio gydymo; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems reabilitacijos programą; padėti šeimos nariams, neretai išgyvenantiems priklausomybę.
Tokiu būdu, į konsultacinį kabinetą gali kreiptis kiekvienas, kurio gyvenimas tapo nepakeliamas dėl alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Kabinetuose nėra gydoma ir jokiu būdu nėra „koduojama“, konsultuojama remiantis tik mokslu pagrįstais metodais, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo.
Daugiau informacijos apie naują Tauragei paslaugą jums galite perskaityti ir Priklausomybių ligų specialistų asociacijos svetainėje (www.prik.lt).
Projektą „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“, kurį remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.Inesa Vaigauskienė Kultūros skyriaus vyr. specialistė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama