NAUJIENOS

Šykštuolio Džeko šventė Užventyje

Kategorija:

Miestas:

 

Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų naujųjų metų ir mirusiųjų šventėse. 800 m. krikščionių bažnyčia šią šventę pavadino Visų šventųjų diena ir leido ją oficialiai švęsti lapkričio 1 d.

Gali būti, kad šiandien švenčiamo Helovino pagrindinis šaltinis −  keltiška Sauino šventė. Keltų naujieji metai prasidėdavo lapkričio 1 d. O šventė, kuri prasidėdavo Naujųjų metų išvakarėse būdavo rengiama keltų mirties viešpaties Samhaino garbei. Ši šventė pažymėdavo šalčio, tamsos sezono pradžią. Ją sieta su žmogaus mirtimi. Keltai tikėdavo, kad Samhainas tą vakarą leisdavo mirusiųjų sieloms sugrįžti į savo namus. Šventės metu žmonės  dėvėdavo specialius kostiumus, pagamintus iš gyvulių odos ir galvų, imituojančiais antgamtines, dažniausiai baisias būtybes - vaiduoklius, skeletus, raganas, velnius, užsiiminėjama įvairiais burtais.

 Norėdami apsisaugoti  mirusiųjų sielų, vaikštančių tarp gyvųjų, mes, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos gimnazistai bendruomenės namuose surengėme Helovino šventę. Visi šventės organizatoriai apsirengėme skirtingais Helovinui tinkančiais personažais, persirengti kvietėme ir vakaro dalyvius. Visi ,,persirengėliai“ į šventę buvo įleidžiami nemokamai. Vakarėlyje dalyvavo virš 100 žmonių.

Vieni svarbiausių vakarėlio atributų buvo Helovino simboliai (šykštuoliai Džekai)- mūsų pačių skobti moliūgai. Vakarėlio metu daug šokome, pasakojome apie Helovino patiekalus, žaidėme įvairius žaidimus.

Tai vienas įsimintiniausių renginių Užventyje per pastaruosius kelerius metus.

 

Ugnius Andriukaitis IIIga klasė

Arnas Lukšas           8a klasė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama