NAUJIENOS

Švyturio menų doko antrasis gimtadienis

Kategorija:

Miestas:

 

Ilgas mūrinis pastatas, tvora, virš kurios – spygliuota viela, iškart sunkiai ir suvoksi, kas šioje teritorijoje yra įsikūręs. Tik kuklus užrašas skelbia, kad čia – Švyturio menų dokas. Pasak šios kultūros įstaigos direktoriaus Vytenio Kvedaro, daugelis atlikėjų, atvykusių čia pirmą kartą nejuokais nusistebi: „Ir kur mes čia atvažiavome?..“ O po koncerto neslepia susižavėjimo sąlygomis koncertuoti.

Antrą gimtadienį švenčiantis Švyturio menų dokas V.Kvedaro teigimu, yra projektas. „Tai kūrybinė erdvė, kurioje galima realizuoti  kūrybines idėjas“, – trumpai apibūdina doko direktorius.

Švyturio menų dokas – Olandijoje gimusios idėjos, skatinančios nestatyti naujų pastatų, bet naujam gyvenimui prikelti senuosius, įsikūnijimas uostamiestyje. Angaruose, kuriuose šiandien vyksta įvairūs renginiai, dar ne taip seniai remontavo laivus. Iš čia ir pavadinimas, kuris ne klaipėdiečiui gali būti ir sunkiai suprantamas.

„Labai gaila, kad Lietuvoje  nebereikalingų pastatų nesiekiama paversti traukos objektais. Manau, tam įtakos turi ir tai,  kad Lietuvis kultūra tebėra įsprausta į sovietinę sistemą, kurioje naujoms iniciatyvoms labai sunku skintis kelią“, - apgailestauja V.Kvedaras, įžvelgdamas, kad situaciją kultūroje galima keisti tik per edukaciją..

Švyturio menų dokas kūrėsi be valstybės ar ES investicijų, vien tik iš privačių lėšų. „Kiek esame projektų prikūrę ir įvairiems fondams teikę, bet finansavimo vis nepavyksta gauti. Skaitai, atrodo, geras projektas, taip ir norisi išsiųsti pakartotinai: gal kažkaip  projektas praslydo ir jo nepastebėjo. Kartais susidaro įspūdis, kad laukia ir stebi, išgyvensime ar ne? Džiaugiamės, kad pastaruoju metu Kultūros ministerija atsimerkia. Per Jūros šventę vyksiančiam cirkų festivaliui mums skyrė šiek tiek lėšų“, – kalba Vytenis.

Skirtingai nuo kultūros centrų, Švyturio menų doke dirba tik keturi darbuotojai. Per renginius padeda savanoriai.

„Ir mūsų pačių atėjimas į Menų doką siejasi su savanoryste. Kadangi studijavau kultūros vadybą, atėjau į menų doką atlikti praktikos. Apie šią įstaigą parašiau diplominį darbą, o paskui pasiūlė man dirbti direktoriumi“, – pasakoja direktorius.

Į Švyturio menų doką per savanorystę atėjo ir viešųjų ryšių ir reklamos specialistė Eglė Tautavičiūtė. „Atėjau  per Jūros šventę Menų dokui padėti surengti gatvės cirko festivalį. Švyturio menų dokas buvo labai neseniai įsikūręs, tad gavau labai daug ir įvairių darbų. Pamačiau, kaip viskas verda... Patiko. Taip ir pasilikau. Paskui man buvo pasiūlytas ir apmokamas darbas.“

„Praktiškai mūsų visas kolektyvas per savanorystę susiformavo“, – kolegę papildo Vytenis.

Gegužės 3-4 dienomis Švyturio menų doke vyksta gimtadienio koncertai. Gegužės 3 dieną čia koncertuoja svečiai iš sostinės G&Sindikatas – Lietuvos Hip-hopo pasididžiavimas. Gegužės 4 gimtadienio dovana – Ovidijus Vyšniauskas.

Genovaitė Paulikaitė


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama