NAUJIENOS

Svetingas savaitgalis Nacionalinėje dailės galerijoje palydi parodą „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“

Kategorija:

Miestas:
Sausio 24–26 d. Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas svetingas savaitgalis, skirtas parodos „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“ uždarymui. Šia proga vyks nemokamos ekskursijos, Editos Mildažytės filmo „Sujungęs amžius“ peržiūros ir kūrybinės dirbtuvės. Galerijos bilietas penktadienį ir šeštadienį kainuos vieną eurą, o sekmadienį, sausio 26 d., galerijos lankymas bus nemokamas.
 
Kaip teigia parodos kuratorius dr. Vidas Poškus, pagrindiniai šios parodos veikėjai yra trys: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys. Taigi, šios parodos tikslas – atkurti A. Savicko dirbtuvę. Toji „restauracija“ yra simbolinio pobūdžio. Paroda, primenanti menininko aprašytus rojaus sodus ar čiurlionišką visatą, pasivaikščiojimus, mena neramią A. Savicko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais, su paveikslų atsiradimais nuo eskizo iki galutinės studijos, su persekiojančiais motyvais ir pasąmonėje įstrigusiais vaizdiniais.
 
Visi renginiai nemokami, penktadienį ar šeštadienį apsilankiusiems tereikės nusipirkti galerijos bilietą už 1 eurą, o sekmadienį galerijos lankymas bus nemokamas.
 
Svetingo savaitgalio programa:
 
Sausio 24 d., penktadienis
17 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.
 

Sausio 25 d., šeštadienis
Visą šeštadienį, be pertraukų, NDG auditorijoje bus rodomas Editos Mildažytės filmas apie Augustiną Savicką „Sujungęs amžius“. Filmo trukmė – 55 minutės.
 
12 val. kūrybinės dirbtuvės NDG edukacijos centre. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.
 
16.30 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.
 
Sausio 26 d., sekmadienis
Visą sekmadienį, be pertraukų, NDG auditorijoje bus rodomas Editos Mildažytės filmas apie Augustiną Savicką „Sujungęs amžius“. Filmo trukmė – 55 minutės.
 
13 val. ekskursija po parodą su parodos kuratoriumi dr. Vidu Poškumi. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.
 
15 val. ekskursija po parodą su parodos kuratoriumi dr. Vidu Poškumi. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.
 
Daugiau informacijos: 85 2122997, www.ndg.lt
Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
 
Gintarės Grigėnaitės (LDM) nuotraukose – parodos „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“ vaizdai.

 
Lina Paukštė
Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Šventinės edukacinės programos vaikams

6 leciono (pamoka)Jonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama