NAUJIENOS

Šventės keturmetei dovanojo galimybę girdėti

Kategorija:

Miestas:

Lietuvoje maždaug pusketvirto šimto vaikų turi klausos negalią – iš dalies ar visai negirdi. Šeimos, auginančios klausos negalią turinčius vaikus, susiduria su daugybe kasdienių iššūkių, pradedant vaikų ikimokykliniu ir mokykliniu ugdymu, integracija visuomenėje ir baigiant taip jiems reikalingų klausos aparatų įsigijimu. Nors vaikus iki 7 m. auginančios šeimos kartą per trejus metu gali gauti du kompensuojamus klausos aparatus, teigiama, kad jie tinka ne visiems, ypač turintiems sunkią klausos negalią. Tokioms šeimoms tenka ieškoti galimybių brangiai kainuojančius klausos aparatus įsigyti savo lėšomis.

Jau tradicija tapusi draugijos PAGAVA, vienijančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus auginančias šeimas, organizuojama šventė į Vilnių besibaigiant 2019-iesiems subūrė kone rekordinį skaičių dalyvių. Pasižiūrėti šventino spektaklio Keistuolių teatre susirinko per 400 žmonių – šeimos, auginančios klausos negalią turinčius vaikus. Į gestų kalbą verčiamo spektaklio pasižiūrėti atvyko ir ketverių mergaitę auginanti šeima iš Vilniaus. Šventė keturmetei pakeitė gyvenimą.

„Šeimos, auginančios negalią turinčius vaikus, mūsų visuomenėje vis dar susiduria su daugybe iššūkių. Ne išimtis ir klausos negalią turinčių vaikų šeimos. Didžiausias jų rūpestis ir noras – suteikti vaikui galimybę pažinti garsų pasaulį. Nors klausos aparatai vaikams skiriami nemokamai, jis ne visada tinka, o įsigyti tokį aparatą savo lėšomis daugeliui šeimų yra tiesiog per brangu. Džiaugiamės, galėdami šventiniu laikotarpiu įnešti džiaugsmo į šių šeimų gyvenimą. Šiais metais mūsų partneris „Biomedikos centras“ du klausos aparatus šventės metu padovanojo keturmetei mergaitei iš Vilniaus, kuri dabar galės ne tik matyti, bet ir girdėti pasaulį, ypač, kas mažam vaikui labai svarbu, girdėti savo tėvų balsus“, - sako draugijos PAGAVA pirmininkė Rima Sitavičienė ir prideda, kad mažoji vilnietė kartu gavo kvietimą apsilankyti pas „Biomedikos centro“ specialistus.

2018 m. duomenimis, iš viso Lietuvoje yra per 4 tūkst. klausos negalią turinčių gyventojų. Pernai 1,4 mln. Eur iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų buvo skirta kompensuoti klausos aparatams. Vaikai iki 7 m. nemokamai gauna du klausos aparatus kas trejus metus, nuo 7 iki 24 m. – kas penkerius metus. Tiesa, kad būtų pritaikyta kompensacija dviem aparatams, pilnametystės sulaukęs jaunuolis turi mokytis specialiojoje, profesinėje ar aukštojoje mokykloje. Kitiems suaugusiesiems kartą per penkerius metus kompensuojamas vienas klausos aparatas.


Headline Burson-Marsteller


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama