NAUJIENOS

Susitikimas su Viktorija Prėskienyte-Diawara

Kategorija:

Miestas:
 Lapkričio 16 d. 15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A) susitikimas su Viktorija Prėskienyte-Diawara (teatro režisierė, buvusi Lietuvos garbės konsulė Malyje, dirbusi Malio universitetuose, grįžusi į Lietuvą tęsia kūrybinę veiklą).
 
Viktorija Prėskienytė-Diawara 1965–1969 m. studijuodama Maskvos M. Gorkio literatūros institute susitiko su tuo metu jau išgarsėjusiu Malio poetu Gausu Diawara. 1970-aisiais už jo ištekėjo. Netrukus pagimdė dukrą, vėliau sūnų. Jis, beje, Lietuvoje padarė sėkmingą muzikanto karjerą.
1979 m. išvyko su šeima gyventi į Malį ir ten praleido 35 metus. Malyje dirbo teatro režisiere, taip pat ruošė aktorius Malio Meno institute, vėliau Bamako universitete, įsteigus jame teatro fakultetą. Kūrėja buvo Lietuvos garbės konsule Malyje.
Grįžusi į Lietuvą rašytoja čia tęsia kūrybinę karjerą. 2018-aisiais ji išleido apsakymų rinkinį „Bėgimas į nežinią. Afrikietiški apsakymai“ apie spalvingąjį Malį. Prieš išvykdama į Malį, ji kaip žurnalistė daug keliavo po Lietuvą. Iš susitikimų su įvairiais žmonėmis gimė ne vienas knygos „Džiaugsmo ašaros“ veikėjas. Pastarąją – naujausią – knygą ir pristatys autorė.
Kaip teigia autorė: „Visas tas istorijas turėjau užgniaužusi smegenų stalčiukuose. Nebuvau iš tų rašytojų, kurie sovietmečiu rašė ir slėpė savo kūrybą. Spausdinau tik tuos apsakymus, kurių turinys pereidavo cenzūrą. O išvažiavusi į Malį rašyti nebegalėjau – mano personažai pasislėpė kažkur giliai ir atgijo tik man grįžus į Lietuvą. Sakoma, kad yra rašytojų, kurie gali kurti tik savo šalyje. Matyt, aš viena iš jų“.
 
Kviečiame į įdomų susitikimą su Viktorija Prėskienyte-Diawara!
 

Inesa Atkočaitienė,

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Pempininkų padalinio bibliotekininkė
 

Reklama