NAUJIENOS
Tauragė žalumu lenkia ir kurortus

Spalio mėnuo Baisogaloje, 2019 m. mažojoje kultūros sostinėje

Kategorija:

Miestas:
Spalio mėnuo Baisogaloje – muzikos mėnuo, todėl keturis spalio šeštadienius skambėjo profesionalių ir mėgėjų muzikos kolektyvų atliekamos dainos ir instrumentiniai kūriniai.
Spalio 5 d. netradicinė kapela ,,Dainoriai“ ir vadovas Paulius Kablys pakvietė į linksmą ir kitokią grupių – kapelų šventę ,,Grok, trypk ir dainuok“. Susirinkusius linksmino ne tik ,,Dainoriai“, bet ir svečiai iš Šakių ,,Zyplių dvaro kapela“ (vad. Remigijus Poderis), Gargždų kapela ,,Pečius griūn“ (vad. Artūras Petruoka), Gargždų KC Dauparų skyriaus kapela ,,Šešios bačkos“ (vad. Ramūnas Čaras), kapela iš Panevėžio ,,Nešpėtni bernai“ (vad. Justinas Kanaporis). Keletą valandų trukęs koncertas padovanojo nuotaikingos muzikos ir dainų bei puikių pašmaikštavimų. Visi šventėje dalyvavę kolektyvai buvo apdovanoti Padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis.
Spalio 12 dienos popietę nemažas būrys Baisogalos gyventojų ir svečių rinkosi į Artūro Noviko vadovaujamo kolektyvo ,,Jazz Island“ koncertą. Linksmi ir iki ašarų jaudinantys kūriniai, nepaliko salėje abejingų. Sužavėjo ne tik kolektyvo profesionalumas, bet ir puikus bendravimas su klausytojais.
Spalio 19 dieną Baisogalos kultūros centre vėl šurmuliavo kapelos. Liaudies kaimo kapela ,,Žvangulis“ ir vadovas Vilimas Malinauskas ne tik pakvietė į kapelų sambūrį, bet ir minėjo kolektyvo 45 -rių kūrybinės veiklos jubiliejų. Pirmoje dalyje renginio vedėja Gražina Areliūnienė  pristatė kolektyvo ir vadovo nueitą kūrybinį kelią nuo pirmo žingsnio iki dabarties. Visas kolektyvo kelias persunktas liaudies kūrybos ištakomis, dainuojamosios tautosakos šaltiniais, kuriuos kapelai ir folkloro kolektyvui ,,Dainoriai“ atskleidė šviesaus atminimo poetas, tautosakos rinkėjas ir užrašytojas, liaudies instrumentų dirbintojas Vladas Žeromskis. Buvusiems dalyviams, atvykusiems į renginį prisiminimui buvo įteikti kapelos ,,Žvangulis“ įrašyti diskai.
Kapela ,,Žvangulis“ visada išsiskyrė muzikantų gausa, instrumentų įvairove, įvairių balsų skambesiu. Lietuvos enciklopedijoje 4 T. 695 psl. rašoma: ,,Žvangulyje“ griežiama molinukais, šukomis, žvanguliais, įvairaus derinimo varpeliais, diatoniniais lamzdeliais, birbynėmis, dūdmaišiu, ūku, kleketu, terkšle.“ Daug savitumo kapelos skambesiui suteikė šviesaus atminimo šeduvis Antanas Kazlauskas – čiulbuonėliu vadinamas.  Kapela be daugybės apdovanojimų gavo labai aukštą įvertinimą mėgėjų kolektyvui – jie nominuoti Aukso Paukšte, kolektyvui suteikta pirma kategorija.  Vilimas Malinauskas ne tik kapelos vadovas, bet ir kompozitorius, sukūręs apie 200 giesmių, dainų ir instrumentinių kūrinių, pristatęs 15 leidinių, apdovanotas daugybe raštų ir ženklų, bet svarbiausi apdovanojimai I -oji Stasio Šimkaus premija ir Gedimino ordino medalis už nuopelnus Lietuvai.
Kapela ,,Žvangulis“  su koncertinėmis programomis pabuvojo Europoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Australijoje. Kapela – gyvas kolektyvas, kuriantis scenoje muzikinę šventę, teikiantis atgaivą sielai.
Kolektyvą ir vadovą sveikino LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio r. sav. mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, seniūnė Renata Masiulienė, bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, LSMU gyvulininkystės instituto direktorė, mokslų daktarė Violeta Juškienė, Baisogalos mokyklos – darželio kolektyvas, buvęs kolega Vaclovas Stulginskas, buvę kapelos dalyviai, šauliai, kultūros centro kolektyvų vadovai. Kultūros centro direktorė Justė Juškaitė įteikė kolektyvo nariams ir vadovui padėkos raštus ir dovanas.
Antroje šventės dalyje muzikines ir kitokias dovanas skyrė svečiai ir draugai: Karčemų kaimo kapela ,,Karčemėlė“ (vad. Kęstutis Jakštas), Naujamiesčio kultūros centro – dailės galerijos Berčiūnų  liaudiškos muzikos kapela ,,Sanžyla“ (vad. Sigita Čekavičienė), Šeduvos kultūros ir amatų centro kapela ,,Užuovėja“ (vad. Edvinas Kažukauskas),  Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Seni pažįstami“ (vad. Tomas Kanapinskas) ir kapela ,,Radvija“ (vad. Jūratė Stakvilevičienė). Gerą nuotaiką dovanojo ir kitų kolektyvų dovanas šmaikščiai dalinti padėjo ,,Cekavos Zosės“ iš Šeduvos (Izolina Staniulienė ir Livita Tvarevičienė).
O po savaitės kapela ,,Žvangulis“ jau dalyvavo Karčemose vykusioje kapelų šventėje ,,Rudenėliui atėjus“   
Spalio 26 dieną į netradicinio dueto – birbynės ir akordeono koncertą pakvietė profesionalūs atlikėjai: birbynės virtuozas Vytautas Kiminius ir akordeono meistras Tadas Motiečius. Muzikinėje kelionėje klausytojus lydėjo net penkių šalių kompozitorių kūriniai.
Spalio mėnuo buvo turtingas ir muzikiniais laimėjimais. Moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Neringos Bernadickienės spalio 6 d. dalyvavo vokalinių ansamblių atlikėjų šventėje – konkurse ,,Skrendanti muzikos paukštė“ Leliūnuose (Anykščių r.) ir laimėjo antrąją vietą. Spalio 26 d. iš Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje vykusios romansų atlikėjų šventės – konkurso ,,Sugrįžki, jaunyste“ kolektyvas grįžo įvertintas pirmąja vieta.

Jūratės Kačiukevičienės vadovaujamas jaunuolių šokių kolektyvas ,,Žolynėlis“, pasipuošęs naujais tautiniais kostiumais, dalyvavo zoniniame šokių kolektyvų konkursiniame festivalyje ,, Aguonėlė“ kuris vyko Radviliškio KC, laimėjo miestelių ir kaimų kategorijoje antrąją vietą ir pakvietimą dalyvauti respublikiniame festivalyje Prienuose.
Netradicinė kapelija ,,Dainoriai“, vad. Paulius Kablys, koncertavo  Kelmėje, savivaldos dienos renginyje.
Mėgėjų teatras, vad. Vilijos Kaščionienės, dalyvavo mėgėjų teatrų festivalyje ,,Nuplasnojo lapas auksinis“, kuris vyko  Šeduvos kultūros ir amatų centre.
Kad Baisogaloje sklandžiai vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, kad vykstame į konkursus, kad kolektyvas ,,Žolynėlis“ turi naujus tautinius kostiumus, esame dėkingi Radviliškio r. savivaldybės Tarybai ir sostinės globėjui, Radviliškio r. savivaldybės merui Antanui Čepononiui.

Informaciją pateikė  Baisogalos kultūros centras
Radviliškio r. Baisogalos 
Kultūros centro direktorė
Justė Juškaitė

Reklama