NAUJIENOS

Skelbiamas penkioliktasis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2019“

Kategorija:

Miestas:
Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį, jau penkioliktąjį fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2019“.
 
Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie fotografavo Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų karius, peržvelgti savo praėjusių pabaigoje ir šiais metais darytas nuotraukas, atrinkti geriausias iš jų ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokios jų kasdienės patirtys ir išgyvenimai ir kt.
 
Kaip ir ankstesniais metais, konkurso dalyvių nuotraukos bus vertinamos keturiose kategorijose:
 
 I kategorija – nuotraukos, kurias pateiks krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai;
 
II kategorija – nuotraukos, kurias pateiks visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS;
 
III kategorija – nuotraukos, kurias pateiks KAS dirbantys profesionalūs fotografai ir varžysis dėl „Profesionaliausio kadro“;

 
IV kategorija – visų dalyvių pateiktos nuotraukos „Linksmas kadras“.
 
Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 200 eurų premijų fondą (skirstymo tvarka yra nurodyta konkurso nuostatuose). Tradiciškai savo prizą įsteigia Lietuvos kariuomenės vadas. Labiausiai patikusių  nuotraukų autorius apdovanos konkurso rėmėjai.
 
Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2019 metų pabaigoje Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.
 
Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti iki šių metų rugsėjo 25 d. el. paštu kamfotokonkursas@gmail.com
 
Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite Krašto apsaugos ministerijos puslapyje čia.
 
Apie karo fotografą ir operatorių Tadą Dambrauską
 
Karo fotografo ir operatoriaus Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.
 
 Kontaktinis asmuo: kpt. Asta Žalalytė, tel. +370 52785213
 
2018 m. konkurso nuotraukos laureatės: Kotrynos Gurevičiūtės, Daliaus Gaikos, Arno Čermerkos
 

Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas
KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama