NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Šilalės rajone kelionė autobusu – nemokamai

Kategorija:

Miestas:
Nuo šių metų pradžios po Šilalės rajoną autobusais galima keliauti nemokamai. Tik prieš įlipant į autobusą vertėtų pasitikslinti, ar jis priklauso Šilalės autobusų parkui. Šiais autobusais nemokamai gali keliauti ne tik rajono gyventojai, bet ir svečiai.

 „Jau praėjusiais metais pradėjome ieškoti galimybių, kaip prisidėti prie oro taršos mažinimo ir kaip palengvinti rajono gyventojams, ypač vyresnio amžiaus, susisiekimą. Nusprendėm teikti nemokamas pervežimo paslaugas autobusais, priklausančiais Šilalės autobusų parkui. Gyventojai nemokamai vežami visais Šilalės rajono vietinio susisiekimo maršrutais, mokami liko tik tarpmiestiniai maršrutai, – naujovę pristato Šilalės rajono meras Algirdas Meiženis. – Paskaičiavome, kad rajono biudžetui tai nėra didelė našta. Vadovaujantis praėjusių metų autobusais važiavusių žmonių skaičiumi, per metus susidaro apie 12 tūkstančių eurų. Tiesa, sausio pirmosios savaitės parodė, kad važiuojančių autobusais skaičius, palyginti su praėjusiais metais, beveik patrigubėjo. Tai, be abejo, rajono biudžetui gali kainuoti daugiau kaip 15 tūkstančių eurų per metus. Tačiau įvertinus tai, kad ir rajono gyventojams patogu, ir mažiau teršiamas oras, tos išlaidos nėra rajonui nepakeliama našta.“

Kaip teigia meras, autobusų parkas, pasibaigus kiekvienam mėnesiui pateiks ataskaitas, kiek pervežta žmonių, ir pagal jas parko išlaidos bus kompensuojamos. Atsiskaitymams keleiviai bilietuojami, tik visų bilietų tarifas yra nulinis. 
Tačiau, kaip pabrėžia rajono meras, kol kas teikiama paslauga neapsiribojama. Kokybiškesniam paslaugų teikimui bus peržiūrimas autobusų judėjimo periodiškumas, maršrutai. „Tikimės, kad iki vasaros pabaigos mums pavyks tai sutvarkyti, nes dabar atsitinka taip, kad ryte į Šilalę atvežę rajono gyventoją, verčiame jį beveik visą dieną laukti autobuso, kad galėtų sugrįžti namo, arba ieškoti kitų važiavimo namo būdų“, – sako Algirdas Meiženis.
Kalbant apie oro taršos mažinimą, rūpesčių kelia ir autobuso parko turimi autobusai. „Ieškome galimybių autobusų parkui atnaujinti. Kaip vieną variantų nagrinėjame ir rajone penkerius metus važinėjusių mokyklinių autobusiukų perdavimą autobusų parkui. Juk daugeliu krypčių ne tiek daug keliaujančių, tad jie galėtų ir mokinius pavėžėti, ir kitus keleivius pervežti. Šie autobusiukai mažiau taršūs, jiems reikia mažiau degalų, tad jie būtų ir ekonomiškai, ir ekologiškai efektyvesni“, – svarsto Šilalės rajono meras.

Rajonui opi problema – keliai. „Būtent dėl kelių savivaldybė sulaukia daugiausia gyventojų skundų. Gaila, kad rajono biudžete nėra tiek lėšų, kad iš savo lėšų galėtume kelius susitvarkyti. Su viltimi laukiame, kad centrinės valdžios sprendimas bus pakeistas ir lėšos keliams tvarkyti savivaldybėms nebus sumažintos, ir bus atstatyta bent į 2019 metų lygį, – lūkesčiais dalijasi pašnekovas. – Žinoma, centrinės valdžios sprendimas sumažinti keliams skirtas lėšas turi pagrindą, nes, kaip viešojoje erdvėje buvo skelbiama, pernai Lietuvos savivaldybės nepanaudojo 41 proc. keliams skirtų lėšų. Tačiau tai susiję su įstatymo pakeitimais. Anksčiau tie, kurie projektuodavo, galėdavo būti ir darbų rangovai. Nuo praėjusių metų birželio mėnesio tvarka pakeista, ir projektuotojai nebegalėjo būti rangovais. Atsirado prievolė organizuoti dar vienus viešuosius pirkimus. Projektavimo ir darbų vykdymo atskyrimas davė savo pasekmes ir Šilalės rajono savivaldybei – liko nepanaudota 30 proc. skirtų lėšų. Šiais metais tikimės, kad  kiek gausime, tiek ir panaudosime rajono keliams tvarkytis.“

 Savivaldybės išgirstos?

Kai straipsnis buvo parengtas, Vyriausybė išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad Keliams šalies savivaldybėse – didesnis finansavimas nei pernai.

Pranešime rašoma:

Šiandien Vyriausybė posėdyje pritarė 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo sąmatai. Įtraukus praėjusiais metais nepanaudotus 65,3 mln. eurų lėšų, šiais metais KPPP finansavimui iš viso skiriama 589, 74 mln. eurų.
 
„Šiemet didelį dėmesį skirsime keliams šalies savivaldybėse, vietinės reikšmės kelių priežiūrai ir plėtrai. Raginu savivaldybes joms skirtas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas naudoti efektyviai, užtikrinant savalaikį ir racionalų jų panaudojimą, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.
 
Vietinės reikšmės keliams šiemet bus skirta 155,2 mln. eurų. Pernai iš KPPP finansavimo lėšų vietinės reikšmės keliams buvo skirta 154,9 mln. eurų, iš kurių 11,7 mln. eurų liko nepanaudota.
 
Finansavimas savivaldybių keliams KPPP lėšomis šiemet didės beveik 2 procentais iki 114 mln. eurų.
 
2020 metais savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui skirta 20 mln. eurų KPPP lėšų, tai perpus daugiau nei praėjusiais metais.
 
Pirmą kartą 50 proc. KPPP lėšų žvyrkelių asfaltavimui tikslingai numatyta kaimo keliams su žvyro danga asfaltuoti. Šią sumą – 10 mln. eurų, savivaldybės galės panaudoti vietinės reikšmės žvyrkeliams miesteliuose, kaimuose ir viensėdžiuose asfaltuoti. Likusią KPPP lėšų dalį, dar 10 mln. eurų, ketinama skirti kitiems savivaldybių vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti ar kapitaliniams remonto darbams atlikti.
 
Pastaruoju metu, paspartinus kelių tiesimo ir rekonstrukcijos projektų įgyvendinimą, didėja ir lėšų poreikis, todėl finansavimo galimybės pagal poreikį bus peržiūrimos. Visų pirma, biudžeto įstatyme „užšaldyta“ 142 mln. eurų suma metų eigoje galės būti naudojama papildomai susiderinus su Finansų ministerija. Antra, planuojama, kad šalies kelių priežiūrai ir plėtrai skirtą finansavimą papildys ES fondų lėšos. Papildomas lėšas pirmiausia numatoma skirti valstybinės reikšmės kelių tiesimo ir rekonstrukcijos projektų įgyvendinimui.
Patvirtinus 2020 m. sąmatą bus tęsiami ir pradedami nauji kelių tiesimo, rekonstravimo, remonto darbai, vykdomi kelių priežiūros darbai, įgyvendinamos saugaus eismo programos keliuose, diegiamos intelektinės transporto sistemos, vykdoma darbų techninė kontrolė, rengiami kelių bei jų statinių techniniai projektai.
 
Karolina Baltmiškė
 
 

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama