NAUJIENOS

Savivaldybė inicijuoja diskusijas dėl Kretingos Rotušės aikštės ateities

Kategorija:

Miestas:
Kretingos rajono savivaldybė inicijuoja atviras diskusijas su gyventojais ir ekspertais dėl centrinės miesto aikštės ateities. Kokios Rotušės aikštės reikia – išspręsti šį kretingiškiams svarbų klausimą bus siekiama rengiant parodą, organizuojant konferenciją bei viešą diskusiją ir vykdant visuomenės nuomonės apklausą.
 
„Norime, kad Rotušės aikštė taptų dar vienu traukos centru. Norime, kad aikštė būtų patogi ir patraukli visiems – aplinkiniams gyventojams, jaunimui, šeimoms, senjorams, verslui ir organizacijoms, kurios čia organizuoja renginius. Suprantame, kad ši vieta labai svarbi gyventojams, todėl kviečiame visus išsakyti savo norus, poreikius ir lūkesčius“, – sako Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.
 
Įžanga diskusijoms taps ir atsiminti Rotušės aikštės istoriją kvies paroda, kuri veiks Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdvėse nuo lapkričio 28 d. iki 2020-ųjų sausio 5 d.
 
Gruodžio 10-ąją konferencija ir vieša diskusija „Kokios Rotušės aikštės norime?“ kartu suburs ekspertus ir gyventojus. Renginyje pranešimus skaitys istorikai, architektai, landšafto specialistai, miestų vystymo ekspertai, kurie apžvelgs Rotušės aikštės istoriją nuo XVII amžiaus iki dabar, aptars aikštės ir skvero problematiką bei kartu su gyventojais diskutuos apie jos vystymo perspektyvas.
 
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyksiančioje atviroje diskusijoje išsakyti savo nuomonę dėl Rotušės aikštės kviečiami visi gyventojai.
 
Po renginio startuos kartu su sociologais rengiama reprezentatyvi Kretingos rajono gyventojų apklausa, kuri padės atskleisti visuomenės nuomonę dėl centrinės miesto aikštės ateities ir vystymo vizijos. Atlikus apklausą bus parengtos išvados ir rekomendacijos, kurios taps pagrindu tolimesniems žingsniams planuojant Rotušės aikštės vystymą.

 
Parodą, konferenciją bei viešą diskusiją, gyventojų apklausą organizuoja Kretingos rajono savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija.
 
 
Simona Dumčiūtė
Kretingos rajono savivaldybės mero padėjėja

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama