NAUJIENOS

Gydymo įstaigos vadovo uždarbį siūlome susieti su darbuotojų atlyginimais


Miestas:
Sveikatos apsaugos ministro įsakymais nuo liepos 1 didinamas gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis, sudarant sąlygas, kad gydymo įstaigų vadovai galėtų didinti jiems atlyginimus vidutiniškai 8 procentais. Skaičiuojama, kad neatskaičius mokesčių medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams – 58 eurais. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  biudžeto rezervo skirta 24,6 mln. eurų.
Tačiau šiuo metu, skirtingai nuo gydymo įstaigos darbuotojų, kuriems atlyginimai mokami iš PSDF, Lietuvoje yra susiformavusi ydinga praktika, kai gydymo įstaigų vadovų atlyginimai mokami iš valstybės biudžeto pagal tą pačią tvarką, kaip ir teisėjams, Seimo nariams ir kitiems valstybės tarnautojams bei pareigūnams. To pasekmė – gydymo įstaigų vadovų atlyginimai nedidėja nuo 2008 metų.
Su kolega Juozu Oleka pateikėme Sveikatos priežiūros įstatymo pataisos projektą, kuriuo siūlome keisti darbo užmokesčio nustatymo tvarką gydymo įstaigų vadovams. Mūsų siūlymas – padidinti koeficientą, vadovų atlyginimus peržiūrėti kartą per metus ir susieti juos su gydytojų ir slaugytojų uždarbiu. Jei gydymo įstaigos gydytojų ir slaugytojų atlyginimai per metus nepadidėjo, o pinigai panaudojami kitiems reikalams, tos gydymo įstaigos vadovo atlyginimas nedidinamas.
 
Rimantė Šalaševičiūtė
Seimo narė

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama