NAUJIENOS

Raudondvaryje skambės paskutinė G.Verdžio sukurta opera

Kategorija:

Miestas:
Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje skambės GiuseppesVerdžio opera „Falstafas“. Garsiosios operos koncertinį atlikimą  nemokamaipristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) orkestras, vadovaujamas Martyno Staškaus, LMTA Mišrus choras (vadovai: prof. Dainius Puišys, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas)ir solistai.
 
Balandžio 13 d. 18 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus salėje susirinkę klausytojai susipažins su kitokiu GiuseppeVerdžiu – ne dramatišku ir didingu, bet linksmu, nuotaikingu, šelmišku. Didysis italų kompozitorius, kurdamas paskutinę savo operą „Falstafas“, prisipažino, kad seniai svajojo apie komišką operą pagal Williamo Shakespeare’o „Vindzoro šmaikštuoles“.
„Falstafo“ premjera įvyko 1893 m. Milano „La Scala“. Libretą pagal W.Shakespeare’o komediją „Vindzoro šmaikštuolės“ parašė Arrigo Boito. Siužetas pašiepia ir parodo žmogiškąsias ydas. Operoje pasakojama apie amžinus dalykus – nedoras viliones, apie tai, kaip vyras nori pavergti svetimą žmoną, o ši sugalvoja, kaip jį pamokyti.
XVI a. antroje pusėje keliaujančių teatrų repertuaruose dominavo moralitė žanro pjesės – nuo viduramžių populiarūs pasaulietiški pamokslai, turintys parodyti nederamo elgesio padarinius. Iš moralitė tradicijos Shakespeare’as perėmė liaudiškos išminties ir autoritetų nepaisančio humoro derinį.
Iki šių dienų viso pasaulio scenose mėgaujamasi ne tik dramatiškais Verdžiomuzikos šedevrais, bet ir melodingu bei šmaikščiu paskutiniu šio didžiojo operos kūrėjo opusu.
„Falstafas“ jau antras stambus panašaus pobūdžio LMTA projektas Nacionalinės filharmonijos scenoje. Prieš dešimtmetį, vadovaujami dirigentų MichelangeloGaleačio (Italija) ir Roberto Šerveniko, LMTA studentai ir absolventai atliko vienaveiksmę GiacomoPuccinio operą „DžanisSkikis“. Verdi operos atlikimas – naujas etapas dabartinės kartos Dainavimo katedros studentams, kurie jau gali didžiuotis ne vieno tarptautinio konkurso laurais bei sėkmingai pradedama karjera operos scenose.
***
 
GiuseppesVerdžio
opera „Falstafas“

 
Libreto autorius Arrigo Boito
 
Dirigentas Martynas Staškus
Režisierė Jūratė Sodytė
Scenografės: Guoda Korsakaitė, Marina Jasinskaja
Šviesų dailininkas Giedrius Gurevičius
 
Atlikėjai:
Ignas Melnikas – Falstafas
Arminas Skirvainis – Fordas
Gabrielė Kupšytė – Alisa Ford
Lubov Skrebets, Inesa Brazytė – Naneta
Aurelija Stasiulytė – Ponia Megė Peidž
Anastasia Lebedyantseva – Ponia Kvikli
Juozas Janužas – Fentonas
Edgaras Davidovičius – Dr. Kajus
Dainius Viešūnas – Bardolfas
Paulius Prasauskas – Pistolas
Gediminas Paulauskas – Tarnas

 
LMTA Simfoninis orkestras (vadovas Martynas Staškus)
LMTA Mišrus choras (vadovai: prof. Dainius Puišys, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas).
 
Nuotr.
 
Falstafo vaidmenį atliks Ignas Melnikas.
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama