NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Programos baigiamieji akordai Tauragėje

Kategorija:

Miestas:

 

Gegužės 15 dieną Tauragėje vyko Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamo projekto TAPK (Neformalaus švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse) programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ Tauragės apskrityje baigiamoji konferencija. Programa skirta skatinti moksleivių savanorišką veiklą – padėti žmogui, aplinkai, Visatai.

Į Tauragę atvyko visi apskrities programos dalyviai. O jų buvo dvigubai daugiau negu buvo planuota. Vietoj planuotų 250 moksleivių, programoje pradėjo dalyvauti per 550, o programos pabaigoje buvo 404 moksleiviai. Į programą įsijungė dvi Jurbarko rajono mokyklos, 6 Pagėgių savivaldybės, 6 Šilalės ir 5 Tauragės rajono mokyklos.

Tad per baigiamąją konferenciją Tauragės kultūros centro didžioji salė buvo pilnut pilnutėlė. Nuoširdžiai dėkojame, kad mūsų iniciatyvą palaikė apskrities savivaldybės. Padėkoti mokytojams už indėlį rajone puoselėjant savanorišką veiklą atvyko Jurbarko, Pagėgių, Šilalės ir Tauragės rajonų savivaldybių atstovai.

Programos dalyviai irgi susirinko ne tuščiomis. Kiekviena grupė atvežė savo darbų ataskaitas. Ir ne sausą atliktų darbų išvardijimą. Kas apie savo darbus daina, kas šokiu, kas eilėmis pasakojo. Nekalbant jau apie nuveiktų darbų skaidres ar net filmukus.

O darbų išties labai įvairių būta.  Pradedant mokyklos renginiais, prie kurių surengimo aktyviai prisidėjo, o dažnoje mokykloje ir inicijavo programos dalyviai ir baigiant pagalba savo miestui ar miesteliui, miškui, parkui, savo bendruomenei.

Rudenį daugelio mokyklų savanoriai rūpinosi aplinka: grėbė lapus, tvarkė užmirštus kapus.  Savo veiklos sritį iškart pasirinko Šilalės Bijotų Dionizo Poškos pagrindinė mokykla. Jie tapo muziejaus savanoriais. Ir neatsitiktinai, juk jie vieninteliai gali su pasididžiavimu pareikšti: „Mes esame pirmojo muziejaus Lietuvoje savanoriai. Tad projekto pradžioje užsimezgusi bijotiškių draugystė su muziejumi tęsėsi per visą programos laiką.

Artėjant šv. Kalėdoms visi programos dalyviai kibo dovanėles rengti.  O likus kelioms dienoms iki vienos gražiausios metų šventės savanoriai stengėsi atnešti šventinę akimirką tiek vaikams, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms. Pavyzdžiui, Tauragės Žalgirių gimnazijos mokiniai vyko į Tauragės vaikų reabilitacijos centrą – mokyklą „Pušelė“, kurioje vyko įvairūs Džiugesio savaitės renginiai ir užsiėmimai. Moksleiviai kartu su vaikais dainavo linksmas dainas ir žaidė įdomius žaidimus. Labai daug gerų emocijų ir džiugių akimirkų suteikia dalinimasis švelnumu, šypsenomis, tarpusavio supratimu, širdies šiluma, supratingu žvilgsniu. Artėjant Kalėdoms žalgiriečiai kartu su Socialinės paramos centru surengė akciją, per kurią gimnazijoje buvo renkami žaislai, o gruodžio 22 dieną programos dalyviai nuvykę į Gelbėkit Vaikus Tauragės skyrių ir Tauragės Šv. Trejybės bažnyčios parapijos namus, kur yra įsikūrę vaikų dienos užimtumo centrai, išdalino suaukotas dovanėles.

Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos programos dalyviai pasipuošę kalėdinėmis kepuraitėmis lankė vienišus vyresnio amžiaus seniūnijos gyventojus dovanodami.  Seniūnijoje gyvenantiems senoliams daug malonių staigmenų dovanojo Šilalės Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija ir kitos Šilalės, Pagėgių, Tauragės mokyklos, dalyvaujančios programoje. Stebino kiekvienos mokyklos išradingumas ir kūrybingumas, rengiant kalėdines dovanėles ir jas dovanojant kitiems.

Kadangi programos tikslas buvo išsiaiškinti kuo daugiau veiklos sričių, kuriose galima savanorystė, vyko susitikimai su įvairiais specialistais. Programos dalyviai susitiko su kultūros, aplinkosaugos, sporto, turizmo, teisėsaugos ir kitais specialistais.

Neliko užmiršti ir mūsų mažieji bičiuliai – Šilalės S.Dariaus ir S.Girėno vidurinės mokyklos surengė pagalbos „Lesei“ akciją, į kurią įsijungė visa mokykla.  Rinko pašarus, kraiką, kitas gyvūnų priežiūrai būtinas priemones ir nuvežė į Kauną. Kartu su savanoriais vyko ir aktyviausiai į akciją įsijungę moksleiviai.

Pagalbos ranką gyvūnams ištiesė Bijotų Dionizo Poškos pagrindinė mokykla.

Tad kūrybingai pateiktose savanorių ataskaitose lyg kaleidoskope keitėsi veiklos, susitikimai, seminarai.

 Tauragės ROTARY klubas surengė viktoriną, per kurią konferencijos dalyviai prisiminė prieš 200 metų netoli Tauragės buvo pasirašytą konvenciją  dėl neutraliteto.

Moksleivių pastangas daryti gerus darbus įvertino rėmėjai. Seimo narys Kęstas Komskis 50 aktyviausių programos dalyvių iš Pagėgių savivaldybės mokyklų dovanoja kelionę į Vilnių. Lėšų kelionėms skyrė UAB „Jozita“, verslininkai Darius Petrošius ir Virginijus Gailius, įvairių prizų skyrė UAB „Švytys“, Loreta Milkintienė, Eurobiuras, UAB „Edvonis“. Vytautas Kiminius dovanojo 20 kvietimų į baseiną, o Antanas Venckus – 10 kvietimų į Taurų nuotykių parką.

Programos vykdytojai – UAB „Tvirimenta“ ir Všį „Sėkmės banga“ nuoširdžiai dėkojame visiems programos dalyviams, visoms programoje dalyvavusioms mokykloms, talkinusiems pedagogams, savivaldybėms ir rėmėjams, įvertinantiems savanorystės svarbą ir skatinančius moksleivius dar aktyviau šioje veikloje dalyvauti.

Genovaitė Paulikaitė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama