NAUJIENOS

Plungės turizmo informacijos centras kviečia apsilankyti Plungės mieste

Kategorija:

Miestas:
Prasidėjus turizmo sezonui, Plungės TIC kviečia savo atostogas planuoti jau dabar! Plungė atgijo, pražydo... Kiek daug galite pamatyti iš po žiemos miego bundančių, kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių.
Pajuskite! Pamatykite! Palieskite! Paragaukite! Plungėje tikrai yra kuo pasigėrėti!
 
 Dėmesio verti Plungės miesto turistiniai objektai

Plungės dvaro sodybos parkas
 
Kunigaikščių Oginskių parkas yra vienas didžiausių (58,3 ha) Lietuvos parkų, esančių mieste. Parkas įkurtas XVIII amžiaus viduryje, dešiniajame Babrungo upelio krante. Didžiąją jo dalį sudaro peizažinis parkas su vietiniais medžiais ir krūmais, tačiau be jokios abejonės gražiausia parko vieta – Plungės dvaro ansamblis. Centrinėje parko dalyje išsidėstęs keturių pastatų architektūrinis ansamblis, sudarytas iš neorenesansinio stiliaus dviaukščių rūmų, dviejų panašios architektūros pagalbinių pastatų ir neogotikinio stiliaus arklidžių.
M. Oginskio rūmai / Žemaičių dailės muziejus
 
Žemaičių dailės muziejus duris lankytojams atvėrė 1994 metais. Jis įsikūręs kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose. Puikiai išsilaikęs Plungės Oginskių dvaro sodybos ansamblis yra vienas vertingiausių Lietuvos dvarų architektūrinių kompleksų. Žemaičių dailės muziejus kaupia ir eksponuoja po visą pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūrybą, pristato Plungės dvaro ir Oginskių giminės istoriją atspindintį kultūros paveldą, eksponuoja žinomų menininkų darbus. Plungės dvaro sodyba su joje organizuojamais tarptautinio ir vietinio lygmens kultūriniais renginiais yra vienas lankomiausių objektų Plungės rajone, pritraukiantis nemažai turistų.


Laikrodinė - oranžerija / Plungės savivaldybės viešoji biblioteka
 
Laikrodinė oranžerija – kunigaikščio Mykolo Oginskio Plungės dvaro ansamblio pastatas (Zubovų pilaitė), valstybės saugomas kultūros paveldo objektas su restauruotu XIX amžiaus vidurio laikrodžiu, turinčiu labai retą mechanizmą bei išlikusia XIX amžiaus oranžerijos sodinukų auginimo linija. 2012 m. po pastato restauracijos į laikrodinę įsikėlė viešoji biblioteka, kuri yra išskirtinė, nes įsikūrusi istoriniame pastate.
NAUJIENA!  Nuo gegužės mėn. bus pradėtas vykdyti bibliotekos edukacinis projektas „Plungės išmanusis parkas“.
 
  Taip pat mieste galite pamatyti:

Plungiškių garbės suolelį Senamiesčio aikštėje
 
2009 m. Plungė buvo pripažinta Lietuvos kultūros sostine. Ta proga meniniame simbolyje, suolelyje, įamžinti Plungės kraštą garsinusių ir dabar garsinančių meno žmonių vardai, pavardės. Šis simbolis tapo sėkmės ir naujų talentų atsiradimo ženklu.
Senamiesčio aikštėje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią
 
Bažnyčia – neoromaninė, lotyniško kryžiaus plano, dvibokštė. Šventoriaus tvora plytų mūro. Bažnyčios pastatai yra pagrindinis Plungės senamiesčio akcentas.

Plungės Lurdą
 
Už M. Oginskienės dovanotus pinigus buvo nupirktas žemės sklypas. 1905 m. iš Prancūzijos buvo atsiųsta Švenčiausiosios Panelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo skulptūra, kuri pastatyta ant akmens po atviru dangumi. Apie 1906 m. iš žmonių suaukotų pinigų buvo sumūryta grota.


Šv. Florijono paminklą
 
Plungės miestas praeityje dažnai buvo niokojamas gaisrų. Nepajėgdami kovoti su šia neganda plungiškiai nutarė pagalbos prašyti šv. Florijono – patyrusio ir sumanaus gaisrų gesintojo. Su šiuo tikslu Plungės centre ir pastatytas paminklas. Pirmosios skulptūros autorius buvo Kazys Barzdys. Dabartinės skulptūros autorius tautodailininkas Vladas Stumbras.

Laisvės paminklą
 
Plungės Laisvės alėjoje 1928 m. pastatytas Laisvės paminklas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti. Laisvės skulptūros ir herbų autorius – Vilniaus Dailės dirbtuvių skulptorius Vilimas Ketvirtis.
Užsisakykite ekskursijas po kunigaikščio  Mykolo Oginskio dvaro sodybos ansamblį ir nuostabųjį parką!
Jus visada galime pakonsultuoti
+370 640 53 644
turizmas@plunge.lt
  Adresas
 S. Dariaus ir S. Girėno g. 27.
Daugiau informacijos
 www.visitplunge.lt

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama