NAUJIENOS

Perskirstytas Kaimo plėtros programos lėšų rezervas

Kategorija:

Miestas:

Žemės ūkio ministerija teiks Europos Komisijai pasiūlymus dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) 5 prioriteto lėšų rezervo perskirstymo.

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos įgyvendinimo stebėsenos komitetas nutarė, kad nepanaudotos lėšos, skirtos miško veisimui, būtų nukreiptos į KPP 2 prioritetą – paramai smulkiems ūkiams (8 mln. Eur) ir investicijoms į  miškininkystės technologijas ir į miško produktų perdirbimą bei rinkodarą (2 mln. Eur.)

Atkreiptinas dėmesys, kad norintieji įveisti mišką jau anksčiau pasinaudojo šia galimybe, tad 2014–2019 m. patvirtinta paramos suma tesiekia 25 proc. skirtųjų lėšų. O ir žemės plotas, kuriame galima įveisti mišką, yra baigtinis ir konkuruoja su žemės ūkio veiklai naudojamais plotais. Pareiškėjų kol kas nesudomino ir šiemet net 21 proc. išaugusios kompensacinės išmokos. 

Stebėsenos komitetas taip pat patikslino ir KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kai parama teikiama išmokos forma, atrankos kriterijų proporcijas. Pareiškėjams, gavusiems subsidiją būstui kaimo vietovėse įsigyti, už atrankos kriterijų balų skaičius bus sumažintas iki 5, o kuriantiems nesezonines darbo vietas –  padidintas iki 25.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama