NAUJIENOS

Paštui siūlo teikti aplankymo namuose paslaugas

Kategorija:

Miestas:
Tikriausiai dar nemaža dalis Lietuvos gyventojų prisimena, jei ne kasdieninį, bent kas antrą dieną į namus užsukantį svečią – paštininką. Jis ne tik atnešdavo spaudą, bet ir pasikalbėdavo, girdėtomis naujienomis pasidalindavo ir  naujomis pasipildydavo. Tiesa, tokie gyventojų ir paštininko santykiai buvo kaimo vietovėse. Neabejoju, kad toks paštininkų santykis su gyventojais turėjo labai didelę įtaką ir to meto leidinių skaitomumui.
Tačiau, kaip sakome – o tempora o mores! Keitėsi laikai, keitėsi ir papročiai. Buvo sugalvotos, kaip ir miestuose, pašto dėžutės, tad paštininkui nebebuvo reikalo į kiekvieną kiemą užsukti. Pamažu paštininkai buvo nutolinti nuo žmonių, o kartu su paštininkais nutolo ir leidiniai. Žinoma, tai ne pagrindinė spausdinto žodžio skaitomumo mažėjimo priežastis.  Šįkart ne apie tai, o apie paštininko santykių su gyventojais atkūrimą.
Facebook paskyroje Seimo narė Agnė Šerinskienė rašo: „Kitais metais Lietuvos paštas, kaip ir Prancūzijos, Belgijos, Suomijos, Kanados ar Japonijos paštai, pradės teikti senjorams bei jų artimiesiems aktualią „aplankymo namuose“ paslaugą, leisiančią laiku identifikuoti kintančius senjorų poreikius ir taip padėsiančią jiems ilgiau išlikti savarankiškais. Užsienio paštų patirtis rodo, kad tokia paslauga mažina ir senjorų vienatvės jausmą, stiprina jų saugumą, padeda jiems labiau pasitikėti savimi.“
15min.lt portalui Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad paštininkui nebus uždėta prievolė atlikti ir socialines funkcijas. Užsukęs paštininkas ir pamatęs, su kokiomis problemomis vienišas žmogus susiduria, tik iškviečia socialinį darbuotoją, mediką ar kitas reikalingą pagalbą teikiančias institucijas.  „Rytų Europoje tokios paslaugos iš viso nėra. Lietuva būtų pirmoji. Mes galvojame, kad įgyvendinant mobilaus laiškininko programą atsiranda techninė galimybė šią paslaugą teikti“, – po susitikimo su Lietuvos pašto vadovybe paslaugą pristatė Ramūnas Karbauskis.

MK inf.
Nuotrauka 15min.lt
 

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama