NAUJIENOS

Palei siaurąjį geležinkelį

Kategorija:

Miestas:

Žiedinis pusdienio pėsčiųjų maršrutas. Maršrutas eina palei siaurojo geležinkelio bėgius, asfaltuoto kelio kelkraščiu ir šaligatviais.

Maršruto pradžia – Anykščių siaurojo geležinkelio stotis. Šimtametės Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje – architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspozicija, išsaugojusi praėjusio XX amžiaus dvasią. Garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones – daug eksponatų šiame muziejuje galima pamatyti. Stotyje – laukiamojo salė, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetas. Galima išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.
Keliaukite į rytų pusę palei bėgius maždaug 4,3 km iki įspūdingo Žažumbrio ąžuolo, šalia yra poilsiaviečių atsipūsti. Nuo ąžuolo toliau keliaukite į rytus palei bėgius maždaug 1 km iki geležinkelio sankryžos su keliuku. Laikykitės dešiniau ir netrukus pasieksite asfalto kelią. Pasukite į dešinę ir keliaukite Anykščių link maždaug 4 km. Pasiekę T formos sankryžą ir pasukę į kairę už 300 m pasieksite aištelę, nuo kurios nesunkiai pasieksite J. Biliūno kapą – „Laimės žiburį“. Galite aplankyti ir netoliese esantį Liudiškių piliakalnį. Toliau keliaukite Anykščių link maždaug 1,5 km. T formos sankryžoje sukite į dešinę, maždaug už 600 m pasukite į kairę – čia Anykščių RP lankytojų centras, siūlome aplankyti interaktyvią ekspoziciją. Nuo lankytojų centro paėję J. Biliūno gatve Šiaurės kryptimi dar maždaug apie 100 m prieisite siauruko bėgius. Pasiekę bėgius sukite į kairę ir grįžkite iki stoties.


Anykščių regioninio parko direkcijos inf.

 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama