NAUJIENOS

Nuo donorų dienos iki kelionės į Šiluvą

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo mėnesį Skaistgirio susivienijimas dalyvaujantis respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2019“ organizavo tris akcijas skirtas eismo saugumui, jo svarbai. Pirmąją akciją Donorų dieną organizavo Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“.
  Donorų dienoje Nacionalinio kraujo centro medikų brigada sulaukė dvidešimt devynių donorų. Atlikus tyrimus kraujas paimtas iš dvidešimt aštuonių donorų. Gausiausias būrys donorų atvyko iš Jurdaičių socialinės globos namų darbuotojų kolektyvo ir Skaistgirio žemės ūkio bendrovės dirbančiųjų. Greta ilgamečių donorų kraują duoti ranką tiesė ir keturi pirmą kartą atvykę donorai. Pakalbinus juos, visi sutartinai sakė, kad duoti kraujo juos atvedė noras suteikti viltį sergančiam, dalintis tuo kuo gali. Septinti metai Donorų dienų metu Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė" moterys vadovaujamos medikės Vidos Urbonienės dalyvaujančios respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse" kaskart su donorais kalbasi ne tik apie donorystės svarbą, bet ir saugios aplinkos kūrimą kelyje. Pasak jų pirmiausia reikia pradėti saugotis nuo savęs. Eini į gatvę apsižiūrėk ar turi atšvaitą, ar žibintuvėlį. Sėdi ant dviračio, o kur liemenė? Vairuoji mašiną, nelėk paskui vėją lenktyniaudamas, apsidairyk ar kelyje nėra kliūčių. Matai dvejojantį laikant rankoje atšvaitą, patark kaip taisyklingai jį nešioti, matai neturint šviesą atspindinčios priemonės, o tu akcijų metu jau jų turi prikaupęs dovanok neturinčiam... Netrūksta pokalbių, pamokymų, priemonių dovanojimo donorų dienose. Daug  dirbama ir rezultatas matosi,- sako draugijos moterys. Išleidus medikų brigadą su tik ką paimtų donorų krauju, visada norisi padėkoti pirmiausia donorams neliekantiems abejingiems kvietimui, kultūros namų darbuotojams už geranoriškumą ir pagalbą organizuojant Donorų dienas ir žinoma dirbančių donorų darbdaviams už supratingumą išleidžiant darbuotojus duoti kraujo. -Suprasdami ir palaikydami vieni kitus mes galime ne tik daug ką nuveikti, bet ir ištiesti pagalvos ranką suteikiant viltį sergantiems,- pasibaigus Donorų dienai sakė viena iš Donorų dienų organizatorių Vida Urbonienė
Skaistgirio miestelio bendruomenė stebėjo, kaip saugiai elgiasi kelyje mūsų atžalos grįžę iš po vasaros atostogų. Svarbiausia nepamiršti eismo taisyklių ir būti matomiems kelyje,- sakė kalbinami gimnazistai. Džiugu, kad skubantys į gimnaziją nepamiršta eiti per perėjas, išlipę iš autobusų neskuba neapsidairę ar nėra arti atvažiuojančių mašinų. Žinoma būta atvejų, kai buvo trumpinamas kelias nepasiekus perėjų, ar pamirštas atšvaitas. Su jaunimu bendravo bendruomenės nariai primindami kaip taisyklingai nešiojami atšvaitai, kada reikia žibintuvėlio, liemenės.
 Skaistgirio Šv. Jurgio parapija organizavo kelionę į Šiluvą. Jos metu diskutuota apie eismo saugumą kelyje. Aptarta kaip saugiai lenkti pavytą transporto priemonę. Kelionės metu susidurta su atveju, kai lenkiantis automobilio vairuotojas sukėlė avarinę situaciją. Po šio įvykio ne vienas prisiminė, kad yra buvę atvejų, kada gelbėjo tik budrumas. Piligrimus pasitikę policijos pareigūnai ragino  ne tik saugotis patiems minioje, bet ir saugoti aplinkinius.
 
Skaistgirio susivienijimo informacija.
 
Vida Urboniene

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama