NAUJIENOS
Tauragė žalumu lenkia ir kurortus

Muziejuje – dokumentinio filmo premjera

Kategorija:

Miestas:
Vasario 15 d., ketvirtadienį, 15 val. Žemaičių dailės muziejuje – dokumentinio filmo „Broliai iš Alsėdžių valsčiaus“ pristatymas ir susitikimas su filmo kūrėjais: žurnaliste Daiva Grikšiene ir istoriku dr. Dangiru Mačiuliu.
Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Maloniai kviečiame.
Parko g. 3A, Plungė
www.oginski.lt
Dokumentinis filmas „Broliai iš Alsėdžių valsčiaus“ televizijos ekrane pasirodys vasario 16 d. Data pasirinkta neatsitiktinai – filmo kūrėjai šį filmą skiria ir jame pasakoja apie  dramatišką nepriklausomų Lietuvos ir Lenkijos valstybių gimimo istoriją.
Lietuvos šimtmečio išvakarėse plungiškiai turės išskirtinę galimybę pirmieji pamatyti ką tik į dokumentinę juostą sugulusį filmą apie mūsų kraštiečius – Lietuvos ir Lenkijos visuomenės bei politikos veikėjus Stanislovą ir Gabrielių Narutavičius. Šio filmo pristatymas ir susitikimas jo kūrėjais vyks Žemaičių dailės muziejuje vasario 15 d. 15 val.
„Broliai iš Alsėdžių valsčiaus“ – tai pasakojimas apie Žemaitijoje, Brėvikių dvare, užaugusius du išskirtinio likimo brolius: Lietuvos nepriklausomybės akto signatarą Stanislovą Narutavičių ir pirmąjį Lenkijos prezidentą Gabrielių Narutavičių.
Filmas pasakoja apie brolių politinį kelią ir jų reikšmingą darbą dviem už savo laisvę atkakliai kovojusioms tautoms. Kas lėmė ankstyvoje vaikystėje našlaičiais likusių jaunuolių tapatybės formavimąsi? Kokias Lietuvos ir Lenkijos valstybes jie matė, tapę politikos veikėjais? Ar galėjo istorija pakrypti kitaip, jeigu nebūtų įvykę fatališkų įvykių? Su filmo kūrėjais kalbėsime apie tai, diskutuosime apie laisvę, istorijos svarbą šiandieninėje Lietuvoje.
Kūrybinė grupė, atstovaujanti Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių apskrities skyriui, yra sukūrusi ne vieną dokumentinį filmą, pasakojantį apie Lietuvą, ryškiausių tautos kūrėjų asmenybes, skatinantį nacionalinę savimonę, dvasines vertybes, stiprinantį istorinę atmintį ir pelniusį apdovanojimą:
* Dokumentinis filmas „Vienos šeimos likimas – trijų tautų istorija” – pasakojimas apie garsiausio lietuvių gamtininko Tado Ivanausko ir jo brolių likimus, kuriuose atsispindi trijų kaimynystėje gyvenančių tautų (lietuvių, baltarusių, lenkų) XX amžiaus istorija. Šis dokumentinis filmas geriausių laidų konkurse „Pragiedruliai“ už įspūdingą dokumentinį tyrimą įvertintas kaip geriausia 2012 m. kultūros laida, paskelbtas Antano Macijausko vardo premijos laureatu.

* Dokumentinių filmų ciklas „Plieninės vertybės“ pasakoja apie Lietuvos ir Latvijos industrinį paveldą (elektrifikacijos pradžia, geležinkelių atsiradimas, malūnų istorija). Kultūros laidų konkurse „Pragiedruliai“ šio ciklo filmas „Garvežių amžius“ buvo apdovanotas „Už daugiaprasmį kultūros suvokimą“.
* Dokumentiniame filme „Baltų duetas“ lietuvių ir latvių santykių fone pasakojama lietuvių bendruomenės Latvijoje istorija, pristatant memorialinį lituanistinį paveldą Latvijoje. Šis filmas pripažintas „Geriausia 2006 m. TV kultūros švietimo analitine laida Lietuvoje“.
Naujausias kūrybinės grupės filmas „Broliai iš Alsėdžių valsčiaus“ – tai istorija, kuri įkvepia, kurios negalime nežinoti!

Reklama