NAUJIENOS

Mokslinė-praktinė konferencija „Mediacijos sistemos plėtra Lietuvoje“


Miestas:

 2017 m. gegužės 3 d. vyko mokslinė-praktinė konferencija „Mediacijos sistemos plėtra Lietuvoje“.

Konferencijoje teisės krypties mokslininkai ir praktikai, mediatoriai pristatė pranešimus apie mediacijos esamą situaciją Lietuvoje, jos teisinį reguliavimą ir siūlomas mediacijos sistemos tobulinimo perspektyvas – Mediacijos įstatymo ir kitų susijusių teisės aktų projektus – siūlomas naujoves, teisminės ir neteisminės mediacijos praktinį taikymą, mediatoriaus profesiją.

Konferenciją organizavo Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė kartu su  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu, Teisingumo ministerija, Lietuvos mediatorių rūmais ir Mykolo Romerio universiteto Mediacijos ir darnaus ginčų sprendimo laboratorija.

Pažymėtina, kad Seime buvo svarstomas Civilinių ginčų taikinamojo tarpininkavimo įstatymo nauja redakcija, kuria siekiama padėti ginčo šalims susitarti taikiai, rasti joms pačioms tinkamiausią sprendimą, skatinti mediacijos (taikinamojo tarpininkavimo) plėtrą civiliniuose ginčuose, mažinti teismų darbo krūvį, taupyti privačių asmenų, valstybės biudžeto lėšas, skiriamas ginčų sprendimui teisme. Svarstoma galimybė padaryti mediaciją šeimos ginčuose privalomą iki kreipimosi į teismą.

Jau ne vienerius metus yra pastebimas augantis bylų skaičius Lietuvos teismuose. Vien per 2016 metus Lietuvos pirmosios instancijos teismai gavo net 206 498 bylų, iš jų – 18 364 šeimos ginčų bylos. Bylinėjimasis teisme neretai asocijuojasi su emocine įtampa, ilgu ir brangiai kainuojančiu bylos nagrinėjimo procesu. Dažnas bylos dalyvis lieka nepatenkintas tik vienai iš šalių palankiu teismo sprendimu. Ypatingai „jautrūs“ yra šeimos ginčai.

Socialdemokratai Rimantė Šalaševičiūtė ir Julius Sabatauskas siūlė mažinti bylų skaičių šalies teismuose ir padėti piliečiams su mažesnėmis finansų ir laiko išlaidomis spręsti įvairius ginčus mediacijos būtu.

Pasak Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės, mediacija – procedūra, kai į teismą besikreipiančios šalys arba iki teismo ginčus sprendžia susitarimais. Socialdemokratė teigė, kad būtent mediacijos, o ne teismo keliu būtų galima išspręsti daugelį šeimos santykių, ypač susijusių su vaikais, taip pat  turto dalybomis.

 


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama