NAUJIENOS

M. K. Čiurlionio gimtinė davė pradžią pirmajam nacionaliniam kultūros keliui

Kategorija:

Miestas:

Renginiais Varėnoje ir Senojoje Varėnoje pažymėtas nacionalinio Lietuvos kultūros kelio „Čiurlionio kelias“ atidarymas, taip pat startavo kultūrinės topografijos meno savaitė „Čiurlionio Lietuva“.

„Čiurlionio kelias“ – tai pirmasis pilnavertis nacionalinis kultūros kelias mūsų šalyje, kuriuo siekiama pradėti nacionalinių kultūros kelių programą, skatinti regionų kultūros atsinaujinimą, aktualizuoti M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos vietas: Varėną (senąją jos dalį ir naująjį miestą), Druskininkus, Vilnių, Kauną, Rietavą, Plungę ir Palangą.

Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko teigimu, šį projektą galima laikyti arterija, vesiančią Lietuvą į tarptautinius vandenis – planuojama, kad 2021 m. šis kelias apims Varšuvą, Leipcigą, Sankt Peterburgą.

„Čiurlionio kelias“ – tai tarsi įžanga į artėjančias 150-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines, paskatinanti atsigręžti į vietas, susijusias su šiuo genialiu kūrėju, vietas, kuriose gimė jo įstabiausi kūriniai, tebegarsinantys mūsų šalį pasaulyje.  „Čiurlionis“ tampa savotišku mūsų valstybės kodiniu pavadinimu. Tikiuosi, kad „Čiurlionio kelias“ tiek lietuvius, tiek užsienio svečius skatins juo keliauti, semtis įkvėpimo taip įprasmindamas M. K. Čiurlionio atminimą. Šis projektas telkia ne tik institucijas, bet ir žmones, kuriems svarbus M. K. Čiurlionis“, – sako kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Šiandien Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje iki 20 val. bus eksponuojama M. K. Čiurlionio gimimo metrika. Šios bažnyčios šventoriuje atidengtas atminimo ženklas, žymintis kūrėjo gimimo vietą. Atidengimo ceremonijoje dalyvavusi kultūros viceministrė, projekto „Čiurlionio kelias“ darbo grupės vadovė Gintautė Žemaitytė džiaugėsi, kad istorinių šaltinių analizė padėjo nustatyti tikslią M. K. Čiurlionio gimimo vietą.

Nacionalinio kultūros kelio „Čiurlionio kelias“ sukūrimas numatytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje, Vyriausybės programos priemonių plane ir Kultūros ministerijos strateginiame veiklos plane. Projektą koordinuoja Lietuvos muziejų asociacija.

Kultūros ministerijos inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama