NAUJIENOS

Lietuviški ir belgiški peizažai kelionėje su Čiurlionio kvartetu

Kategorija:

Miestas:
Vienas daugiausiai po pasaulį keliaujančių Lietuvos muzikinės kultūros ambasadorių Čiurlionio kvartetas šį rudenį į aktyvias muzikines keliones įtraukia ir Lietuvos publiką. Spalį siūlęs koncerte pakeliauti po Baltijos šalis, lapkričio 3 d. kviečia pasimėgauti Lietuvos ir Belgijos peizažais. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje skambės tapybiška Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Wilfriedo Westerlincko ir Johanneso Brahmso muzikos programa. Su Čiurlionio kvartetu koncertuos belgų klarnetininkas Eddy Vanoosthuyse’as.
 
Graži sceninė draugystė sieja Čiurlionio kvartetą su belgų klarnetininku  Eddy Vanoosthuyse’u. Pasaulio spauda šį atlikėją puikiai vertina už savitas interpretacijas, išskirtinę techniką ir muzikavimo kokybę. Jis yra pagrindinis Briuselio filharmonijos klarnetininkas, Gento Karališkosios konservatorijos, Tilburgo Fontys konservatorijos profesorius, koncertuojantis ir vedantis meistriškumo pamokas visame pasaulyje. Atlikėjas yra pelnęs gausybę apdovanojimų, tarp kurių – Kinijos klarneto sąjungos bei Limos miesto (Peru) apdovanojimai, tarptautinis prizas „Torenwachtersprijs“, Belgijos kompozitorių sąjungos „Fuga Trophy“ prizas už belgų muzikos garsinimą pasaulyje, „Klassiek Centraal“ prizas „Golden Label“ už CD įrašytus Johno Corigliano ir Elliotto Carterio koncertus klarnetui. Pernai jis tapo Tarptautinės klarneto asociacijos garbės nariu ir pelnė aukščiausią ICA apdovanojimą už išskirtinius karjeros pasiekimus.
 
Klarnetininkas, bendradarbiaudamas su autoriais, yra atlikęs tokių žinomų kompozitorių kaip Olivier Messiaenas, Alfredas Reedas, Dirkas Brossé, Hansas Zimmeris, Arturo Marquezas, André Laporte ir kt. opusų. Su bičiuliais Čiurlionio kvartetu šįkart E. Vanoosthuyse’as atliks jam dedikuotą ir Lietuvoje dar neskambėjusį belgų šiuolaikinio kompozitoriaus Wilfriedo Westerlincko „Peizažą VII“. Kūrinio autorius yra gerai žinomas kompozitorius, pedagogas, įvairių radijo ir TV laidų muzikos kūrėjas, rengia paskaitas apie šiuolaikinę belgų muziką įvairiuose universitetuose bei festivaliuose (JAV, Latvijoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir kitur). W. Westerlincko kūryba yra įvertinta įvairiais apdovanojimais („Tenuto“ prizas už „Metamorfozes“; Antverpeno regiono prizas už „Landschappen I“; Eugène Baie apdovanojimas už viso gyvenimo kūrybą ir kt.). „Peizažas VII“ parašytas Ketvirtajam klarnetininkų konkursui Gente (2017 m.) ir atskleidžia įvairias klarneto galimybes bei darnią koreliaciją su styginių instrumentų tembrais.
 
Koncerte išgirsime ir iškiliojo romantiko Johanneso Brahmso Kvintetą klarnetui ir styginių kvartetui h-moll, op. 115. Didingas kūrinys, kaip ir visa J. Brahmso muzika, nuspalvintas savotiška rudeniška melancholija, nors išlaiko ir kompozitoriui būdingą jausmų bei proto pusiausvyrą. Clara Schumann, pirmą kartą išgirdusi šį kvintetą, rašė: „Tai tikrai nuostabus darbas, raudantis klarnetas ir gili, pilna prasmės muzika.“
 
Jautrų ir mielą lietuvišką „peizažą“ koncerte atskleis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Tema ir variacijos h-moll styginių kvartetui.
 
Čiurlionio kvarteto ir belgų klarnetininko Eddy Vanoosthuyse’o koncertas „Lietuviški ir belgiški peizažai“ vyks lapkričio 3 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

 
LNF inf.
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama