NAUJIENOS

Lietuviški bioekonomikos projektai drąsiai žengia į rinką

Kategorija:

Miestas:

Lietuvių ir estų įgyvendinami kaimo plėtros programų projektai lenkia latvių ir lenkų pasiekimus. Tai buvo akcentuota tarptautinės parodos „Inno panorama 2019“ metu įvykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos, Latvijos Estijos, Lenkijos žemės ūkio ministerijų ir Europos Komisijos Kaimo plėtros tinklo (EKPT) atstovai.

Lietuvos žemės ūkio ministerija jau treti metai kartu su partneriais įgyvendina projektą „ES Baltijos jūros regiono strategijos politinė sritis bioekonomika“. Šiuo projektu siekiama stiprinti šalių, išsidėsčiusių aplink Baltijos jūrą, įgyvendinamų kaimo plėtros programų poveikį Baltijos jūros regionui. Tai ypač svarbu rengiantis būsimam 2021-2027 m. finansiniam laikotarpiui.

Parodos metu surengtame susitikime buvo aptarta kaimo plėtros programų įgyvendinimo eiga, pasikeista nuomonėmis apie 2021-2027 m. laikotarpiui numatomas paramos priemones. Pabrėžta, kad siekiant paskatinti viešųjų prekių ir paslaugų plėtrą kuriančius projektus, jiems derėtų skirti didesnį paramos intensyvumą.

Susitikimo metu buvo pristatytas ir naujas Lietuvos žemės ūkio ministerijos išleistas leidinys, skirtas geriesiems bioekonomikos pavyzdžiams. Pasak ministerijos patarėjos Dalios Miniataitės, visi šie pavyzdžiai rodo, kad kaime gali sėkmingai gyvuoti ne tik tradicinis žemės ūkis. Verslininkai, taikydami inovatyvias technologijas, kaime puikiai plėtoja tvarius, bioekonomikos modeliu paremtus verslus.

EKPT atstovė papasakojo apie Europos kaimo plėtros tinklą ir numatomus jo renginius, pristatė rekomendacijas dėl bioekonomikos įgyvendinimo valstybėse narėse.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama