NAUJIENOS

Lietuva turi naują kryptį pagalboje vėžiu sergantiems

Kategorija:

Miestas:

Rugsėjo 13-15 dienomis Ispanijos mieste Barselonoje vyko dvyliktoji Europos Integracinės medicinos konferencija, kurioje Lietuvą atstovavo medicinos gydytoja, chemoterapinės onkologijos gydytoja rezidentė, Integracinės onkologijos idėjos vystytoja Lietuvoje Dainora Mačiulienė.

Integracinės medicinos vertė ir poreikis didėja visame pasaulyje gydant daugelį lėtinių ligų. Siekiant visapusiškos pagalbos pacientui ir artimiesiems, į gydymo procesą įtraukiami ne tik gydytojai ir pacientai, tačiau ir papildomos medicinos specialistai, kurių priemonėmis  sveikatinamas visas žmogaus kūnas. Integracinė medicina, kaip ir integracinė onkologija, pagrįsta holistinės medicinos principais – vertinant, kad serga nedalomas žmogus, todėl ir priemonės turi būti skiriamos protinei, dvasinei, emocinei ir fizinei sveikatai gerinti.

Literatūroje aprašoma apie du šimtai papildomų medicinos priemonių, kurių tikslas – geresnė gyvenimo kokybė, ligos ir gydymo šalutinių reiškinių sumažinimas, didesnis gydymo veiksmingumas. Joga, specializuotos fizinio aktyvumo rekomendacijos, užtikrinant tinkamą mankštų intensyvumą ir raumenų grupių treniravimą, įvairios išraiškos terapijos – dailės, šokio, muzikos, aromaterapija, kuri gali būti taikoma kartu su onkologiniu masažu ar atskirai, mitybos ir aplinkos svarba siekiant padėti sau kelionėje per vėžį. Konferencijos metu mokslų daktaras Juan Sabater-Tobella priminė, kaip svarbu ir sudėtinga įvertinti ne tik tarpusavio vaistų sąveiką, tačiau ir įvairių maisto papildų įtaką ir poveikį, dar kartą primindamas, kad būtina išlikti budriems ir siekti atviro dialogo su pacientams tam, kad būtų abipusis pasitikėjimas ir sprendimai priimami kartu.

Barselonoje aptartos pagrindinės Integracinės medicinos kryptys, didelį dėmesį skiriant Integracinei onkologijai. Apie pagalbines priemones ir jų prieinamumą kalbėta lektorių iš viso pasaulio – Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kolumbijos, Europos ir Australijos. Lietuvos dalyvė Dainora Mačiulienė džiaugėsi susipažinusi su profesoriumi Elio Rossi, pristačiusiu Integracinės onkologijos kelią Italijoje – sukurti įstatyminę bazę, parengti specialistus ir įsteigti centrus, užtruko dešimtmetį, tačiau dabar italai didžiuojasi įvairių sričių specialistų bendradarbiavimu ir gerai išvystytais Integracinės onkologijos centrais. Gydytoja teigia, kad tai pamokantys ir įkvepiantys pavyzdžiai, o apie būtinybę užtikrinti papildomą pagalbą ir gerinti jos prieinamumą onkologiniams pacientams aptarė su iš Australijos atvykusiu, vienu iš Integracinės onkologijos pradininku, šios specializacijos vadovėlio autoriumi profesoriumi Avni Sali, su kuriuo pasidalino ne tik lūkesčiais ir ateities planais, bet ir specializuotais teminiais Lietuvoje sukurtais atvirukais, kurie išvyko į Melburną, o Dainora Mačiulienė tikisi užmezgusi ne tik naudingas pažintis, bet į Lietuvą parsivežusi žinių, kitų šalių patirties, kuria remintis bus lengviau vystyti Integracinės onkologijos kryptį Lietuvoje, įsteigiant pirmąjį Baltijos šalyse Integracinės onkologijos centrą, skirtą padėti visiems – artimiesiems ir pacientams, esantiems kelionėje per vėžį.


Dainora Mačiulienė

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė








Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama