NAUJIENOS

Lankytinos vietos įsimylėjėliams, poroms, jaunavedžiams Žemaitijos nacionaliniame parke

Kategorija:

Miestas:
Plateliuose siūlome aplankyti apžvalgos aikštelę prie Platelių ežero, iš kurios atsiveria Platelių ežero panorama su Pliksalės, Pilies, Veršių salomis, Šventorkalnio pusiasaliu ir Plokštinės miškais.
 
Daugiau informacijos:
www.zemaitijosnp.lt


Platelių „Žalgirio“ jachtkluba sįsikūręs Platelių ežero pakrantėje. Teikia maitinimo, apgyvendinimo ir vandens pramogoms skirto inventoriaus nuomos paslaugas.  
Daugiau informacijos:

www.visitplunge.lt

Išsinuomojus vandens dviratį, valtį, baidarę ar jachtą galima romantiškai paplaukioti po Platelių ežerą, pasigrožėti nuostabiais kraštovaizdžiai. Aplankyti turistų mėgstamas ir legendomis apipintas salas. Visai netoli nuo jachtklubo yra dvi didžiausios salos Pilies ir Veršio. Pilies saloje, anot Antano Vienuolio legendos  „Platelių ežero paslaptis“, gyveno grafaitė Zifrina.  
Daugiau informacijos:
www.plateliuose.lt

 Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas
Parke yra penki labirintai. Labirintų geometrinė forma savaime turi savo energetinį lauką ir veikia žmogaus energetinius laukus. Veikiami šios energijos, žmonių vidus pradeda harmonizuotis, jausti ramybę.
Vaikštant labirinto takeliais, kai staigiai pasisukama 1800 laipsnių kampu, vienas smegenų pusrutulis persijungia į kitą, ir kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas įvyksta daug kartų. Tokiu būdu smegenys per trumpą laiką labai stipriai dirba, todėl yra įmanomi įvairiausių gabumų pasireiškimai, atsakymų gavimai, energijos antplūdis ir panašiai. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl tikima, kad labirintai daro stebuklus ir keičia žmonių gyvenimus.
Labai svarbu ir gera, kai įsimylėjėliai, poros ir jaunavedžiai trokšta ir siekia, kad jų gyvenimas būtų harmoningas. Visi penki labirintai turi savo šiek tiek skirtingą funkciją. Didžiausias efektas pasireiškia, kai žmogus turi laiko kuo ilgiau juose pasibūti. Būtent įsimylėjėliai, poros ir jaunavedžiai turi galimybę išeiti ,,Santykių - Meilės” labirintą, kurio  simbolika puikiai tinka vestuvėms ir įžadams atnaujinti. Nuotaka ir jaunikis įžengia į labirintą atskirai, skirtingais takeliais, nes ėjimas link centro reiškia susimąstymą, pašalinant prieš juos esančias kliūtis ir atsiskiriant nuo praeities trukdžių ir kliūčių. Ėjimas į centrą suteikia jiems galimybę pasiruošti šventai ceremonijai, pašalinti bet kokį susirūpinimą, jaudulį ir padėti susikaupti. Labirinto centras yra ta vieta, į kurią einama gauti nuorodų ir įžvalgų, būtent čia nuotaka ir jaunikis priima vienas kitą. Šioje šventoje vietoje, labirinto širdyje, jie gali apsikeisti priesaikomis, palinkėti vienas kitam viso ko geriausio. Gavę centro palaiminimą, jaunieji išeina iš labirinto susikabinę rankomis vienu bendru taku. Šis išėjimas iš labirinto simbolizuoja sąjungą su Dievu ir yra perėjimas į naują ir nuostabų  gyvenimą, nes būtent iš čia nuotaka ir jaunikis pradeda savo kelionę drauge, kaip vyras ir žmona. Jei eina vedusi pora, jie išeina su dar stipresne meile.
Poroms, trokštančioms ilgiau pabūti nuostabioje labirintų auroje, yra galimybė apsigyventi parko teritorijoje esančioje klėtyje, kuri yra daugiau kaip 200 metų senumo, bet įrengta su visais patogumais. 
Daugiau informacijos: www.energlabirintai.lt

Gardų ozo pažintinis takas
Šis 1 km ilgio pėsčiųjų takas yra Žemaitijos nacionaliniame parke, už 4,4 km nuo Žemaičių Kalvarijos miestelio ir už 25,6 km nuo Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos lankytojų centro Plateliuose. Koordinatės: 375418, 6223524 (LKS) arba 21.996009, 56.129301 (WGS). Takas yra nužymėtas nuorodomis. Keliaujant šiuo taku galima pamatyti Gardų ozą, sužinoti, kas tai yra ir kaip jis susiformavo, iš apžvalgos aikštelės stebėti šių vietovių kraštovaizdį su širdelės formos sala dirbtiniuose tvenkiniuose.
Daugiau informacijos: www.zemaitijosnp.lt

Apgyvendinimas ir kitos paslaugos:
1.Viešbutis „Linelis“. Apgyvendinimo, maitinimo, spa paslaugos. Daugiau informacijos: www.linelis.lt
2.Kaimo turizmo sodyba „Po ąžuolais“. Sodyba įsikūrusi ramiame Plokštinės miškų prieglobstyje, siūlo apgyvendinimo, maitinimo ir vandens pramogų komplekso paslaugas. Daugiau informacijos: www.sodybapoazuolais.lt
3.Janinos Rumšienės kaimo turizmo sodyba „Prie Žiedelio“. Daugiau informacijos: www.prieziedelio.lt
4. Marijos Striaukienės kaimo turizmo sodyba „Pas tėvukus“ . Daugiau informacijos: www.pastevukus.lt
5. Audronės Pivorienės kaimo turizmo sodyba. Daugiau informacijos: www.poilsiszemaitijoje.lt
6. Elenos ir Albino Klimų kaimo turizmo sodyba „Iešnalė“. Daugiau informacijos: www.atostogoskaime.lt
7. Vyto Zaburo kaimo turizmo sodyba. Daugiau informacijos: www.poilsiszemaitijoje.lt
Pirtis. Poilsio namai „Saulės slėnis“. Daugiau informacijos: www.saulesslenis.lt
 
Daugiau informacijos:www.zemaitijosnp.lt , www.visitplunge.lt


 

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama