NAUJIENOS

Kuo skiriasi verslo paskola nuo faktoringo?

Kategorija:

Miestas:

Retas verslininkas sugeba išsiversti be išorinio finansavimo. Tiek jau įsibėgėjus veiklai, tiek kuriant įmonę, anksčiau ar vėliau prireikia išorinės pagalbos. Tai leidžia nenumaldomai judėti į priekį ir išlaikyti konkurencingumą. 

 Verslo paskola

Daugelis įmonių spaudžiami didėjančių finansinių poreikių, kreipiasi į banką dėl verslo paskolos. Tačiau norint ją gauti, reikia nueiti nemažą kelią ir užpildyti krūvas popierių, o vėliau dar apie mėnesį laukti sprendimo ir galbūt sužinoti, kad paskolos nebus. 
Kreipiantis į banką dėl verslo paskolos, reikia turėti verslo planą, jei turima turto - jį įvertinti, bei įsipareigoti nuolat teikti finansines ataskaitas paskolos laikotarpiu. Mažoms ir vidutinėms įmonėms, tokie prašymai neretai baigiasi neigiamu atsakymu ir galvos skausmu, nes padėtis atrodo be išeities. 

Visgi mažas ir vidutinis verslas kreipdamasis į nebankinio finansavimo įmonę, gali lengviau gauti reikiamą sumą vos per vieną dieną. Čia taip pat teikiamos paskolos verslui su užstatu, tačiau galimas ir laidavimas. Su verslo paskola galima vykdyti įvairius plėtros projektus, refinansuoti akcininkų paskolas, įsigyti akcijas, finansuoti ES projektus, refinansuoti bankines paskolas, bei papildyti apyvartinių lėšų kapitalą. 

Alternatyvus finansavimas faktoringu

Modernėjant ir greitėjant verslo poreikiams, kiekvienas verslas turi stengtis kuo greičiau prisitaikyti. Todėl paskolas norima gauti čia ir dabar. Dėl šios priežastis galima pasinaudoti faktoringo paslauga ir nuolat turėti apyvartinių lėšų.
Faktoringas reiškia sąskaitų finansavimą. Taigi prašoma ne paskolinti lėšų, o perleidžiamas sąskaitos apmokėjimo reikalavimas faktoringo bendrovei. Pavyzdžiui, pirkėjui įsigijus prekę ar paslaugą, klientas perduoda sąskaitą finansuotojui, kuris savo ruožtu apmoka pateiktą sąskaitą. O pirkėjas gauna atidėjimo laikotarpį, po kurio privalo apmokėti sąskaitą, tik jau moka ne verslui kuris suteikė prekes ar paslaugas, bet finansuotojui, kuris perėmė sąskaitą.

 

Pagal www.smefinance.lt


 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama