NAUJIENOS

Kovo 11-oji Radviliškyje: „Už Žodį, Laisvę ir Gimtinę...“

Kategorija:

Miestas:

Kovo 11-oji – metas, kai prisimename, kad nueitas Nepriklausomybės kelias šiandien lygiai taip pat svarbus, kaip ir prieš jam prasidedant. Tai mūsų istorija, kupina meilės Lietuvai, skatinanti didžiuotis savo šalimi ir jos nuveiktais darbais.
Artėjant Kovo 11-ajai norisi sugrįžti į praeitį, prisiminti, kaip buvo kovojama dėl Nepriklausomybės, todėl Radviliškio meisto rojekto „Už žodį, laisvę ir gimtinę...“ 9 renginių ciklas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, bus pradėtas vykdyti vasario 17 d. Pasiruošiamojo ir vykdomojo laikotarpio veikloje bus vykdoma muzikinė-kultūrinė edukacija „Už žodį, laisvę ir gimtinę...“ su dainininku (tenoru), tarptautinių dainų festivalių laureatu, operos solistu Merūnu Vitulskiu. Tai unikali galimybė rajono ugdymo įstaigų mokiniams išbandyti save kartu dainuojant su pasaulyje pripažintu scenos profesionalu.

Radviliškio dailės mokyklos mokiniai vykdys kultūrinę-meninę edukaciją ir iliustruos dainų tekstus laisvės tematika, juos eksponuos Radviliškio miesto kultūros centre. Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras vykdys išvykstamąją edukaciją „Laisvės sparnai“. Kūrybinės malūnėlių dirbtuvės apsilankys 20–tyje Radviliškio miesto ir rajono ugdymo įstaigų, senelių globos namuose, kaimo bendruomenėse. Siekiamybė – pagaminti 5 000 vėjo malūnėlių ir, suklijavus iš jų Lietuvos trispalvę, ja papuošti Radviliškio Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo parapijos bažnyčią, kurioje vyks Šv. Mišios, skirtos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Radviliškio muzikos mokykla organizuos rajoninį festivalį-konkursą „Mano mėgstamiausia daina Lietuvai“. Radviliškio miesto kultūros centro teatro studija pastatys modernaus judesio spektaklį „Žemė. Tauta. Kalba“ ir organizuos pasirodymus rajono kultūros centruose ir ugdymo įstaigose. Radviliškio skyriaus tautodailininkai jau 18 metus iš eilės Radviliškio miesto kultūros centre nuo vasario 16-os ir kovo 11-os organizuos tautodailės parodą „Praeitis dabartyje“. Projekto partneriai – Radviliškio rajono Baisogalos kultūros centras – vykdys kultūrinę folklorinių šokių edukaciją skirtingoms kartoms – seneliams ir anūkams „Už žodį, laisvę ir gimtinę...“.

Kovo 11-ąją bus suorganizuotas baigiamasis šventinis renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kuriame Radviliškio ugdymo įstaigų moksleiviai bendrai atliks kūrinius su Merūnu Vitulskiu. Savo programą pristatys grupė „Electric Ladies“, vyks dailės mokyklos mokinių parodos atidarymas taip pat bus pristatytos veiklos, sukurtos projekto pasiruošiamo laikotarpio metu.

Šventinių renginių ciklas skatins lietuvybės ir istorijos puoselėjimą bei meilę savo šaliai. Visus vienijantis ir bene svarbiausias projekto tikslas bus paminėti 30-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines su šiaurės Lietuvos regiono bendruomene.

Lietuva – mažytė ląstelė pasaulio kontekste, tauta, turinti didelių užmojų bei siekių. Lietuvybės puoselėjimas ir noras perduoti savo tautinį identitetą jaunajai kartai žadina nenumaldomą norą įskiepyti savo vaikams, kas yra laisvė, ką reiškia būti nepriklausomam ir nevaržomam. Tautos, bendruomenės vienybė, gimtoji kalba, kultūra ir tradicijos – tai pamatinės vertybės, kurias branginame ir puoselėjame. Tai diena, suburianti bendram pasididžiavimo savimi jausmui. Prieš tris dešimtmečius iškovota pergalė mums neleidžia užmiršti, kad sutelkę ryžtą ir bendrą valią, galime siekti aukščiausių tikslų. Šią nepaprastą patirtį turime perduoti naujai kartai kaip atsakomybę už mūsų šalies, laisvos ir nepriklausomos valstybės ateitį.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama