NAUJIENOS

Konferencija, skirta priklausomybės ligų gydymo galimybėms

Kategorija:

Miestas:

Rugsėjo 19 dieną Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos priklausomybės ligų institutu (LPLI) kviečia į Seime rengiamą konferenciją „Priklausomybės ligos: dabarties situacija ir perspektyvos ateityje“. Jos metu bus aptariama esama priklausomybių ligų gydymo situacija bei ateities perspektyvos.

 Konferenciją kviečiame stebėti tiesiogiai internetu Seimo „YouTube“ paskyroje.

Konferencijos tikslas – geriau suprasti priklausomybės ligas sukeliančius veiksnius bei aptarti įvairiapusio gydymo galimybes respublikiniuose ir pirminiuose psichikos sveikatos centruose, o taip pat sužinoti apie perspektyvas priklausomybių medicinoje.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, svarbiausia yra užtikrinti gydymo prieinamumą atokiau nuo miestų gyvenantiems žmonėms. Tad konferencijos metu ministras pristatys priklausomybės ligų gydymo paslaugų prieinamumo didinimo planus bei kylančius iššūkius.

„Priklausomybės ligos yra išsprendžiamos, todėl svarbu užtikrinti, jog norėdamas pasveikti priklausomybe sergantis žmogus galėtų kreiptis pagalbos. Taip pat svarbu tinkamas specialistų pasirengimas ir infrastruktūra, kad žmogui laiku būtų suteikta kokybiška pagalba“ – teigia A. Veryga.

Konferencijoje pranešimus taip pat skaitys Respublikinio priklausomybės ligų centro, Respublikinės Vilniaus Universitetinės ligoninės, „Ąžuolyno“ klinikos bei Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės atstovai. Tikromis sėkmės istorijomis pasidalins reabilitacijos ir reintegracijos bendruomenės „Aš esu“ bei integracijos projekto „Mano guru“ iniciatoriai.

Lietuvos priklausomybių ligų instituto Valdybos pirmininko Jono Fugalio teigimu, įvairiais būdais kiekvienas iš mūsų kasdien susiduriame su priklausomybėmis, todėl svarbu tai mokėti pripažinti, suprasti ir apie jas kalbėtis.

„Priklausomybės priežastys yra įvairios – psichologinės, socialinės ir netgi paveldimos, todėl svarbu į šią problemą žiūrėti kompleksiškai, neapsiribojant tik ūmių būklių gydymu. Tad konferencijos metu priklausomybių tema bus aptariama visapusiškai, paliekant erdvės diskusijai tarp pranešėjo ir konferencijos svečių“ – pasakoja J. Fugalis.

Renginio programą galite rasti čia.


SAM Spaudos tarnyba


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama