NAUJIENOS

Koncertai 2019 m. spalio 28–lapkričio 17 d.

Kategorija:

Miestas:
 Spalio 30 d., trečiadienį, 19.30, Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje
Orkestro muzikos koncertas „Šviesūs prisiminimai“
Solistai – Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkai: LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ (smuikas), UGNĖ KATINSKAITĖ (smuikas), PIJUS PAŠKEVIČIUS (obojus), MANTAS LEONARDO LIZZI (akordeonas)
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Romansas F-dur smuikui ir orkestrui, op. 50 (atlieka Liepa Jurgutavičiūtė); PIOTR ČAIKOVSKIJ – II dalis Canzonetta: Andante iš Koncerto smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35 (atlieka Ugnė Katinskaitė); GABRIEL FAURÉ – „Pavana“ fis-moll, op. 50; JOHANN SEBASTIAN BACH – Arija „Erbarme dich, mein Gott“ iš „Pasijos pagal Matą“, BWV 244 (aranžuotė obojui ir orkestrui, atlieka Pijus Paškevičius); GUSTAV MAHLER – IV dalis Adagietto iš Simfonijos Nr. 5; ÁSTOR PIAZZOLLA – „Ave Maria (Tanti Anni Prima)“ (versija akordeonui ir varinių pučiamųjų kvintetui, atlieka Mantas Leonardo Lizzi)
Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ įkurtas 2003 m. balandžio 12 d. asmenine Maestro iniciatyva. Nuo Fondo įkūrimo iki savo mirties Maestro M. Rostropovičius buvo jo prezidentu, aktyviai dalyvavo koncertuose bei mokant išskirtinį talentą turinčius vaikus. Nuo 2007 m. Fondo prezidente yra Maestro dukra Jelena Rostropovich. Labdaringa veikla Maestro užsiėmė 25 metus, jai skirdamas daugelio savo koncertų pajamas. Šiandien tęsti Maestro pradėtą veiklą fondui padeda įvairių Lietuvos bendrovių ir asmeniška verslininkų bei kitų žmonių parama.
Tęsdamas Maestro pradėtą iniciatyvą, Lietuvoje įkurtas Fondas remia muzikai, mokslui ir sportui itin gabius vaikus, taip pat teikia pagalbą vaikams, sergantiems retomis, sunkiai gydomomis ligomis, dovanoja reikalingą aparatūrą, įrangą, medikamentus VU Santaros vaikų ligoninei.
Daugeliui Fondo remtų išskirtinių gabumų vaikų pavyko ne tik įgyvendinti savo svajones, bet ir užlipti į didžiąsias pasaulio scenas, groti kartu su visame pasaulyje žinomais orkestrais bei būti pripažintiems tarp geriausių.
Kiekvienais metais Fondas skelbia paramos stipendijų konkursą, rengia stipendijas pelniusių jaunųjų muzikantų pasirodymus. Šio vakaro koncerte Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje koncertuoja 2019 m. konkursą laimėję jaunieji stipendininkai.
Įėjimas laisvas
 
Lapkričio 3 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Lietuviški ir belgiški peizažai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
EDDY VANOOSTHUYSE (klarnetas)
Programa: MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS – Tema ir variacijos h-moll, VL 80; WILFRIED WESTERLINCK – „Peizažas VII“ („Landscape VII“) klarnetui ir styginių kvartetui; JOHANNES BRAHMS – Kvintetas, op. 115 h-moll
Graži sceninė draugystė Čiurlionio kvartetą sieja su belgų klarnetininku Eddy Vanoosthuyse’u. Pasaulio spauda šį atlikėją puikiai vertina už savitas interpretacijas, išskirtinę techniką ir muzikavimo kokybę. Jis yra pagrindinis Briuselio filharmonijos klarnetininkas, Gento Karališkosios konservatorijos, Tilburgo Fontys konservatorijos profesorius, koncertuojantis ir vedantis meistriškumo pamokas visame pasaulyje. Atlikėjas yra pelnęs gausybę apdovanojimų, tarp kurių – Kinijos klarneto sąjungos bei Limos miesto (Peru) apdovanojimai, tarptautinis prizas „Torenwachtersprijs“, Belgijos kompozitorių sąjungos „Fuga Trophy“ prizas už belgų muzikos garsinimą pasaulyje, „Klassiek Centraal“ prizas „Golden Label“ už CD įrašytus Johno Corigliano ir Elliotto Carterio koncertus klarnetui. 2018 m. atlikėjas buvo apdovanotas aukščiausiu ICA (Tarptautinės klarneto asociacijos) prizu „Honorary Member“ už karjeros pasiekimus.
Su bičiuliais Čiurlionio kvartetu E. Vanoosthuyse’as atlieka Lietuvoje dar neskambėjusį belgų šiuolaikinio kompozitoriaus Wilfriedo Westerlincko „Peizažą VII“ ir iškiliojo romantiko Johanneso Brahmso Kvintetą klarnetui ir styginių kvartetui h-moll, op. 115. Didingas kūrinys, kaip ir visa J. Brahmso muzika, turi savotišką rudenišką melancholijos atspalvį, nors išlaiko ir kompozitoriui būdingą jausmų bei proto pusiausvyrą. Clara Schumann, pirmą kartą išgirdusi šį kvintetą, rašė: „Tai tikrai nuostabus darbas, raudantis klarnetas ir gili, pilna prasmės muzika.“ Jautrų ir mielą lietuvišką „peizažą“ koncerte atskleis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Tema ir variacijos h-moll styginių kvartetui.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Lapkričio 10 d., sekmadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Trys paršiukai“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS ir jaunieji talentai
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS
Aktorius PAULIUS MARKEVIČIUS
Programoje – Andreaso N. Tarkmanno (g. 1956) muzikinė pasaka „Trys paršiukai“ skaitovui ir kameriniam orkestrui (tekstą paruošė Jörgas Schade)
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas šypsodamasis sako, kad šis koncertas skiriamas visiems vaikams nuo 3 iki 99 metų: Lietuvos kamerinis orkestras kartu su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ jaunaisiais talentais muzikaliai papasakos visiems gerai žinomą pasaką „Trys paršiukai“. Atlikėjai ir žiūrovai visi kartu – išmoks dainelę „Kur surast darbininkus puikius“.
Pabaigę paršiukų mokyklą, Nif Nifas, Naf Nafas ir Nuf Nufas paskui dirigentą Vilmantą Kaliūną patrauks į platų muzikinių nuotykių pasaulį. Greitai pavargsta paršiukų kanopėlės ir priėję pievelę jie nutaria pasistatyti namelius. Nif Nifo namas iš geltonų kaip auksas šiaudų, nepatyręs statybininkas Nuf Nufas sukurpė namelį iš kreivų šakelių, o Naf Nafas sumūrijo tvirtą namą. Tačiau miško pakrašty už krūmų pasislėpęs juos stebi senas ir labai alkanas vilkas...
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Lapkričio 10 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Sapnas prie Vilijos“
Stanisławo Moniuszko (Stanislovo Moniuškos) 200-osioms gimimo metinėms
Trio „RAMuzika“: AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ (sopranas), MIGLĖ DIKŠAITIENĖ (smuikas), RŪTA BLAŠKYTĖ (fortepijonas)
Programoje – Stanisław Moniuszko, Henryk Wieniawski, Wilhelm Popp
Šį koncertą trio „RAMuzika“ skiria XIX a. kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos gimimo 200-osioms metinėms. Su Lietuvos sostine glaudžiai susijęs kompozitorius bene ryškiausius savo muzikos kūrinius parašė Vilniuje, kuriame praleido 18 aktyvios kūrybos, kultūrinės bei meninės veiklos metų ir paliko ženklių pėdsakų Lietuvos kultūros istorijoje. Vilniaus miesto rotušėje 1848 m. įvyko garsiausios S. Moniuškos operos „Halka“ premjera, jis pats ją ir dirigavo. Kompozitorius aktyviai dalyvavo Vilniaus muzikiniame gyvenime: rengė koncertus, vadovavo paties įkurtai Šv. Cecilijos draugijai, dirigavo Vilniaus miesto teatro orkestrui, rūpinosi natų leidyba, 1840–1842 m. vargoninkavo Šv. Jonų bažnyčioje.
Svarbiausia Moniuško kūrybinio palikimo dalis – operos, kantatos, dainos, jų parašė apie 300 (pagal žymių lenkų poetų eiles, taip pat ir pagal tekstus prancūzų ir vokiečių kalbomis). Trys puikios atlikėjos – dainininkė Aistė Širvinskaitė, pianistė Rūta Blaškytė ir smuikininkė Miglė Dikšaitienė – kviečia pasiklausyti programos „Sapnas prie Vilijos“, kurioje skambės Moniuškos dainos ir Henryko Wieniawskio, Wilhelmo Poppo instrumentiniai kūriniai.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų konkursas:
Lapkričio 16 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalas (I dalis)
Dalyvauja LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Bilietai – 10 Eur
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalas (II dalis)
Dalyvauja LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Bilietai – 10 Eur
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 15.30 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso apdovanojimų ceremonija
Įėjimas laisvas
Kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio vardu pavadintas konkursas savo istoriją skaičiuoja nuo 1965 m., o tarptautiniu tapo iškart po Nepriklausomybės atgavimo – 1991 m. Konkursą ilgus metus globojo ir puoselėjo tokios iškilios asmenybės kaip M. K. Čiurlionio sesuo Jadvyga Čiurlionytė, prof. Vytautas Landsbergis, daugelis žymių pianistų ir vargonininkų. Šiemet į renginį atvyks atlikėjai iš 22 valstybių. Tarptautinis M. K. Čiurlionio konkursas priims svečius iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Honkongo, Italijos, Izraelio, JAV, Kanados, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos. Savo jėgas jame, žinoma, išbandys ir talentingiausi jaunosios kartos lietuvių pianistai.
Į tarptautinius M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso žiuri visuomet kviečiami tarptautinės scenos specialistai. Šiais metais pianistus vertins žiuri nariai Pieras Francesco Forlenza (Italija), Ianas Fountainas (Didžioji Britanija), Ilja Ivari (Estija), Petras Geniušas (Lietuva), Juris Kalnciems (Latvija), Jurgis Karnavičius (Lietuva) ir Rolandas Krügeris (Vokietija). Vargonininkų komisijai pirmininkaus Andrzejus Chorosinskis (Lenkija), žiuri dirbs Leopoldas Digrys (Lietuva), Christophe'as Mantoux (Prancūzija), Renata Marcinkutė-Lesieur (Lietuva), Leonidas Melnikas (Lietuva), Martinas Sanderis (Vokietija) ir Juanas Paradellis-Solé (Italija).
Tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas šiemet vyks lapkričio 6–17 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, Šv. Kazimiero bažnyčioje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Įėjimas į konkurso perklausas – laisvas. Filharmonijos Didžiojoje salėje lapkričio 16 ir 17 d. vyks Tarptautinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų konkurso finalas. Jo dalyviai pasirodys su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguos Modestas Pitrėnas, įėjimas čia bus su bilietais. Pagrindiniai konkurso rėmėjai: Lietuvos Kultūros Taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija.
Konkursą rengia VĮ „Natų knygynas“
 
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Kvartetas laikų pabaigai“
ANTANAS TALOČKA (klarnetas)
Trio KASKADOS
Programa: OLIVIER MESSIAEN – „Kvartetas laikų pabaigai“ („Quatour pour la fin du temps“) smuikui, klarnetui, violončelei ir fortepijonui; PAUL HINDEMITH – Kvartetas klarnetui, smuikui, violončelei ir fortepijonui
„Kvartetą laiko pabaigai“ iškilusis prancūzų kompozitorius Olivier Messiaenas sukūrė Gerlico karo belaisvių stovykloje, kur 1940–1941 m. buvo internuotas kaip prancūzų kareivis. Ten 1941 m. sausio 15 d. kompozitorius ir trys kiti kaliniai jį pagrojo pirmą kartą... Iki šiol tai vienas dažniausiai pasaulio scenose skambančių kūrinių, sukuriantis nepaprastą dvasingumo ir emocingumo aurą, savo religiniu turiniu stiprinantis žmonijos viltį ir tikėjimą.
Prieš karą, 1938-aisiais, savo kvartetą klarnetui, smuikui, violončelei ir fortepijonui užbaigė žinomas vokiečių neoklasikas Paulis Hindemithas. Trijų dalių opusas pasižymi melodingumu, kontrastais, polifonijos pynėmis, įdomia ritmikos kaita. Retai scenose skambantis kūrinys atlikėjų yra laikomas „kietu riešutėliu“.
Abu sudėtingus XX a. I pusės muzikos perlus atlieka jau daugiau kaip 20 metų profesionalumu džiuginantis fortepijoninis trio „Kaskados“, – Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė), Albina Šikšniūtė (fortepijonas), – tapęs svarbiu Lietuvos kamerinės muzikos reiškiniu. Trio nuolat atlieka šiuolaikinių lietuvių autorių premjeras, yra parengęs monumentalius pasaulinės klasikos ciklus, tokius kaip visi Ludwigo van Beethoveno, Johanesso Brahmso, Franzo Schuberto fortepijoniniai trio, pradėtas ir kelių dešimčių Josepho Haydno fortepijoninių trio ciklas.
Prie ansamblio prisijungia klarnetininkas Antanas Taločka – tarptautinių konkursų laureatas, ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas, klarnetų grupės koncertmeisteris. Atlikėjas koncertuoja ir kaip solistas su LNSO, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Kauno, Klaipėdos kameriniais, „Kremerata Baltica“, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestrais, Vilniaus ir Čiurlionio styginių kvartetais, dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose („Gaida“, Pažaislio‚ Tytuvėnų, „Iš arti“, Lokenhauzo, Švecingeno ir kt.).
Bilietai – 8, 10 Eur
 
KONCERTAI   KITUOSE   MIESTUOSE
 
Lapkričio 10 d., sekmadienį, 14 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Muzikinė popietė visai šeimai „Žvaigždžių karų siuita“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Muzikologas VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Johno Williamso „Žvaigždžių karų siuita“
Jau ne viena kartos žiūrovai yra tapę kino sagos „Žvaigždžių karai“ gerbėjais. Garsių fantastikos filmų dalys pradėtos rodyti 1977 m. ir iki šių dienų vis filmuojamos.
Šios nesibaigiančios epopėjos muzikos autorius yra amerikiečių kompozitorius ir dirigentas Johnas Williamsas (g. 1932), vienas garsiausių kino muzikos kūrėjų pasaulyje. Štai keletas filmų, kuriems jis sukūrė garso takelius: „Šindlerio sąrašas“, „Nasrai“, „Juros periodo parkas“, „Vienas namuose“ ir „Vienas namuose. Pasiklydęs Niujorke“, taip pat pirmiesiems trims „Hario Poterio“ filmams. Parašė muziką net ketverioms olimpinėms žaidynėms. J. Williamsas yra pelnęs penkis „Oskaro“, keturis „Auksinio gaublio“, septynis BAFTA ir 21 „Grammy“ apdovanojimus.
„Žvaigždžių karams“ parašytos muzikos trukmė – daugiau kaip 18 valandų, kompozitorius sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. JAV Kongreso biblioteka išsaugojo „Žvaigždžių karų“ garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų“ kūrinį. Šiame koncerte išgirsime paties J. Williamso sukomponuotą siuitą.
Bilietai – 4 Eur
 
Lapkričio 13 d., trečiadienį, 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre
Orkestro muzikos koncertas
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Dirigentas JAN MIŁOSZ ZARZYCKI
Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Serenada styginiams Nr. 13 G-dur „Mažoji nakties muzika“ („Eine kleine Nachtmusik“), KV 525; JUOZAS NAUJALIS – „Svajonė“; WOJCIECH KILAR – „Orava“ styginių orkestrui; PIOTR ČAIKOVSKIJ – Serenada styginiams C-dur, op. 48
Bilietai – 6, 8, 10 Eur; 5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems (pateikus galiojantį pažymėjimą)
 
Lapkričio 13 d., trečiadienį, 13.55 val. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos aktų salėje
Edukacinė programa iš ciklo „Muzikos enciklopedija gyvai“
„Pašokime su klasikine muzika“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Solistė DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
Programoje – Joseph Haydn, Franz Schubert, George Bizet, Piotr Čaikovskij, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Léo Delibes, Zygmunt Noskowski
Projektą remia LR kultūros ministerijos Nacionalinė programa
 
Lapkričio 14 d., ketvirtadienį, 16 val. Alytaus muzikos mokykloje
Edukacinis koncertas „Mano nata“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS
Programoje – lietuvių kompozitorių ir moksleivių kūriniai
Bendras ansamblio „Musica humana“ ir Alytaus muzikos mokyklos projektas
 
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“
Koncertas „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“
Ansamblis MUSICA HUMANA: Algirdas Vizgirda (fleita), Robertas Beinaris (obojus), Evaldas Petkus (violončelė), Gediminas Kviklys (klavesinas, vargonai)
Vokalinis duetas CANTUS CORONATUS: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas)
Dalyvauja BIRUTĖ ASEVIČIUTĖ (fortepijonas)
Programoje – Vaida Striaupaitė Beinarienė, Egils Straume, Pēteris Vasks, Peeter Vahi, Algimantas Kubiliūnas, Loreta Narvilaitė, Zita Bružaitė, Algirdas Martinaitis
Gamtos peizažai ir testamentai, muzikos garsais kalbantys apie nykstančius paukščius, aplinkas ir žmogaus emocijas bei grėsmingas patirtis gamtoje. Tai – svarbiausios koncerto „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ temos, kurios nuolat sujudina kompozitorius, dailininkus, poetus, veikiantis kaip eleksyras, kuris galiausiai mus apdovanoja naujais kūriniais, kurių šioje programoje bus trys.
Programą „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ parengė  Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“ muzikos atlikėjai kartu su vokaliniu duetu „Cantus Coronatus“ (Simona Liamo ir Nora Petročenko) bei pianiste Birute Asevičiūte.
„Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ kompozicijų autoriai – dabarties latvių, estų ir lietuvių kompozitoriai, kurių kameriniai kūriniai skirti įvairioms sudėtims – nuo obojaus solo kompozicijų (Pēteris Vasks) iki premjeros unikaliam instrumentiniam trio –  meilės obojui, violončelei ir klavesinui (Zita Bružaitė). Gamtos tema festivalio programoje atsiskleis vienišumo, dramatizmo, pastoralinėmis nuotaikomis, kuriose girdėsime baroko, neoromantinėmis ir modernizmo stilių jungtis. Todėl sakome, kad šią programą privalo išgirsti pasiilgę rudens nostalgijos, intymumo ir švelnių spalvų mirgėjimo
Bilietai – 6 Eur
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama