NAUJIENOS

Koncertai 2019 m. lapkričio 4–30 d.

Kategorija:

Miestas:
 KONCERTAI   VILNIUJE
 
Lapkričio 10 d., sekmadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Trys paršiukai“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS ir jaunieji talentai
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS
Aktorius PAULIUS MARKEVIČIUS
Programoje – Andreaso N. Tarkmanno (g. 1956) muzikinė pasaka „Trys paršiukai“ skaitovui ir kameriniam orkestrui (tekstą paruošė Jörgas Schade)
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas šypsodamasis sako, kad šis koncertas skiriamas visiems vaikams nuo 3 iki 99 metų: Lietuvos kamerinis orkestras kartu su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ jaunaisiais talentais muzikaliai papasakos visiems gerai žinomą pasaką „Trys paršiukai“. Atlikėjai ir žiūrovai visi kartu – išmoks dainelę „Kur surast darbininkus puikius“.
Pabaigę paršiukų mokyklą, Nif Nifas, Naf Nafas ir Nuf Nufas paskui dirigentą Vilmantą Kaliūną patrauks į platų muzikinių nuotykių pasaulį. Greitai pavargsta paršiukų kanopėlės ir priėję pievelę jie nutaria pasistatyti namelius. Nif Nifo namas iš geltonų kaip auksas šiaudų, nepatyręs statybininkas Nuf Nufas sukurpė namelį iš kreivų šakelių, o Naf Nafas sumūrijo tvirtą namą. Tačiau miško pakrašty už krūmų pasislėpęs juos stebi senas ir labai alkanas vilkas...
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Lapkričio 10 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Sapnas prie Vilijos“
Stanisławo Moniuszko (Stanislovo Moniuškos) 200-osioms gimimo metinėms
Trio „RAMuzika“: AISTĖ ŠIRVINSKAITĖ (sopranas), MIGLĖ DIKŠAITIENĖ (smuikas), RŪTA BLAŠKYTĖ (fortepijonas)
Programoje – Stanisław Moniuszko, Henryk Wieniawski, Wilhelm Popp
Šį koncertą trio „RAMuzika“ skiria XIX a. kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos gimimo 200-osioms metinėms. Su Lietuvos sostine glaudžiai susijęs kompozitorius bene ryškiausius savo muzikos kūrinius parašė Vilniuje, kuriame praleido 18 aktyvios kūrybos, kultūrinės bei meninės veiklos metų ir paliko ženklių pėdsakų Lietuvos kultūros istorijoje. Vilniaus miesto rotušėje 1848 m. įvyko garsiausios S. Moniuškos operos „Halka“ premjera, jis pats ją ir dirigavo. Kompozitorius aktyviai dalyvavo Vilniaus muzikiniame gyvenime: rengė koncertus, vadovavo paties įkurtai Šv. Cecilijos draugijai, dirigavo Vilniaus miesto teatro orkestrui, rūpinosi natų leidyba, 1840–1842 m. vargoninkavo Šv. Jonų bažnyčioje.
Svarbiausia Moniuško kūrybinio palikimo dalis – operos, kantatos, dainos, jų parašė apie 300 (pagal žymių lenkų poetų eiles, taip pat ir pagal tekstus prancūzų ir vokiečių kalbomis). Trys puikios atlikėjos – dainininkė Aistė Širvinskaitė, pianistė Rūta Blaškytė ir smuikininkė Miglė Dikšaitienė – kviečia pasiklausyti programos „Sapnas prie Vilijos“, kurioje skambės Moniuškos dainos ir Henryko Wieniawskio, Wilhelmo Poppo instrumentiniai kūriniai.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Lapkričio 15 d., penktadienį, 16 val. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje
Edukacinis koncertassusitikimas „Mano nata“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS
Programoje – lietuvių kompozitorių ir moksleivių kompozitorių: Lauryno Beinario, Beno Matuzevičiaus, Benitos Čirvinskaitės, Justinos Dvarionaitės, Sofijos Venskūnaitės, Luko Butkaus, Julijos Bakševičiūtės, Lauryno Bertulio ir kt. kūriniai. 
Įėjimas laisvas
 
Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų konkursas:
Lapkričio 16 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalas (I dalis)
Dalyvauja LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Bilietai – 10 Eur
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalas (II dalis)
Dalyvauja LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Bilietai – 10 Eur
 
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 15.30 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso apdovanojimų ceremonija
Įėjimas laisvas
Kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio vardu pavadintas konkursas savo istoriją skaičiuoja nuo 1965 m., o tarptautiniu tapo iškart po Nepriklausomybės atgavimo – 1991 m. Konkursą ilgus metus globojo ir puoselėjo tokios iškilios asmenybės kaip M. K. Čiurlionio sesuo Jadvyga Čiurlionytė, prof. Vytautas Landsbergis, daugelis žymių pianistų ir vargonininkų. Šiemet į renginį atvyks atlikėjai iš 22 valstybių. Tarptautinis M. K. Čiurlionio konkursas priims svečius iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Honkongo, Italijos, Izraelio, JAV, Kanados, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos. Savo jėgas jame, žinoma, išbandys ir talentingiausi jaunosios kartos lietuvių pianistai.
Į tarptautinius M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso žiuri visuomet kviečiami tarptautinės scenos specialistai. Šiais metais pianistus vertins žiuri nariai Pieras Francesco Forlenza (Italija), Ianas Fountainas (Didžioji Britanija), Ilja Ivari (Estija), Petras Geniušas (Lietuva), Juris Kalnciems (Latvija), Jurgis Karnavičius (Lietuva) ir Rolandas Krügeris (Vokietija). Vargonininkų komisijai pirmininkaus Andrzejus Chorosinskis (Lenkija), žiuri dirbs Leopoldas Digrys (Lietuva), Christophe'as Mantoux (Prancūzija), Renata Marcinkutė-Lesieur (Lietuva), Leonidas Melnikas (Lietuva), Martinas Sanderis (Vokietija) ir Juanas Paradellis-Solé (Italija).
Tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas šiemet vyks lapkričio 6–17 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, Šv. Kazimiero bažnyčioje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Įėjimas į konkurso perklausas – laisvas. Filharmonijos Didžiojoje salėje lapkričio 16 ir 17 d. vyks Tarptautinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų konkurso finalas. Jo dalyviai pasirodys su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguos Modestas Pitrėnas, įėjimas čia bus su bilietais. Pagrindiniai konkurso rėmėjai: Lietuvos Kultūros Taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija.
Konkursą rengia VĮ „Natų knygynas“
 
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Kvartetas laikų pabaigai“
ANTANAS TALOČKA (klarnetas)
Trio KASKADOS
Programa: OLIVIER MESSIAEN – „Kvartetas laikų pabaigai“ („Quatour pour la fin du temps“) smuikui, klarnetui, violončelei ir fortepijonui; PAUL HINDEMITH – Kvartetas klarnetui, smuikui, violončelei ir fortepijonui
„Kvartetą laiko pabaigai“ iškilusis prancūzų kompozitorius Olivier Messiaenas sukūrė Gerlico karo belaisvių stovykloje, kur 1940–1941 m. buvo internuotas kaip prancūzų kareivis. Ten 1941 m. sausio 15 d. kompozitorius ir trys kiti kaliniai jį pagrojo pirmą kartą... Iki šiol tai vienas dažniausiai pasaulio scenose skambančių kūrinių, sukuriantis nepaprastą dvasingumo ir emocingumo aurą, savo religiniu turiniu stiprinantis žmonijos viltį ir tikėjimą.
Prieš karą, 1938-aisiais, savo kvartetą klarnetui, smuikui, violončelei ir fortepijonui užbaigė žinomas vokiečių neoklasikas Paulis Hindemithas. Trijų dalių opusas pasižymi melodingumu, kontrastais, polifonijos pynėmis, įdomia ritmikos kaita. Retai scenose skambantis kūrinys atlikėjų yra laikomas „kietu riešutėliu“.
Abu sudėtingus XX a. I pusės muzikos perlus atlieka jau daugiau kaip 20 metų profesionalumu džiuginantis fortepijoninis trio „Kaskados“, – Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė), Albina Šikšniūtė (fortepijonas), – tapęs svarbiu Lietuvos kamerinės muzikos reiškiniu. Trio nuolat atlieka šiuolaikinių lietuvių autorių premjeras, yra parengęs monumentalius pasaulinės klasikos ciklus, tokius kaip visi Ludwigo van Beethoveno, Johanesso Brahmso, Franzo Schuberto fortepijoniniai trio, pradėtas ir kelių dešimčių Josepho Haydno fortepijoninių trio ciklas.
Prie ansamblio prisijungia klarnetininkas Antanas Taločka – tarptautinių konkursų laureatas, ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas, klarnetų grupės koncertmeisteris. Atlikėjas koncertuoja ir kaip solistas su LNSO, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Kauno, Klaipėdos kameriniais, „Kremerata Baltica“, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestrais, Vilniaus ir Čiurlionio styginių kvartetais, dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose („Gaida“, Pažaislio‚ Tytuvėnų, „Iš arti“, Lokenhauzo, Švecingeno ir kt.).
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Lapkričio 23 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
VI Vilniaus fortepijono festivalis
Pradžios koncertas „Namų pašventinimas“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)
Dirigentas RENATO BALSADONNA
Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Uvertiūra „Namų pašventinimas“ („Die Weihe des Hauses“), op. 124; ROBERT SCHUMANN – Simfonija Nr. 4 d-moll, op. 120; JOHANNES BRAHMS – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 d-moll, op. 15
Šį rudenį Lietuvos nacionalinė filharmonija jau šeštą kartą fortepijono muzikos gerbėjus kviečia į Vilniaus fortepijono festivalį, kurį 2009 m. inicijavo pianistė prof. Mūza Rubackytė. 2009-aisiais šis festivalis įsiliejo į Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio iškilmes, po poros metų, 2011 m., festivalis buvo skirtas vengrų kompozitoriaus Ferenco Liszto kūrybai ir lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms, 2013 m. gražia tradicija tapęs renginys pristatė koncertų ciklą „Mūzų palytėtos“ ir paminėjo dabarties lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio 80-metį, 2015 m. intriguojanti festivalio tema „Tandemai“ pažėrė net septynis fortepijono varžytuvių koncertus, o 2017 m. renginys aktualizavo idėją apie kūrybinį pianistų susitikimą, apie partnerystę muzikoje, kuri leidžia atsiskleisti naujiems talentams ir atsirasti naujiems muzikos šedevrams.
2019 m. festivaliui sukanka 10 metų, o jo tema – „Moters gyvenimas ir meilė“, į festivalio paantraštę nužengusi iš vokiečių romantiko Roberto Schumanno vokalinio ciklo tuo pačiu pavadinimu. Šiųmetis festivalis skiriamas vienai ryškiausių XIX a. pianisčių Clarai Schumann ir ją supantiems genialiems kompozitoriams vyrams – Robertui Schumannui ir Johanessui Brahmsui. Pastarųjų muzikos klausysimės kiekviename festivalio koncerte.
Pradžios koncerte muzikuoja lietuvių fortepijono maestra Mūza Rubackytė ir dar kartą į festivalį pakviestas italų batutos meistras Renato Balsadonna. Griežiant Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, šie muzikai atliks Johanneso Brahmso Pirmąjį fortepijoninį koncertą. Greta jo skambės ir dvi simfoninės partitūros – monumentali Roberto Schumanno Ketvirtoji simfonija bei specialiai pasirinkta iškilminga Ludwigo van Beethoveno uvertiūra „Namų pašventinimas“, nes šis festivalio pradžios koncertas sutampa su itin džiaugsminga žinia – po metų pertraukos duris atveria atsinaujinusi Filharmonijos didžioji salė, pasirengusi klausytojams pažerti įspūdingų muzikos dovanų.
Festivalio sumanytoja Mūza Rubackytė šį koncertą skiria Anapilin išėjusios Mamos pianistės ir pedagogės T. Rubackienės atminimui. Brahmso Pirmasis koncertas buvo Mamai svarbus – jį pianistė akompanuojant jos profesoriui Baliui Dvarionui skambino Vilniaus konservatorijos baigiamajame egzamine.
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Lapkričio 24 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
VI Vilniaus fortepijono festivalis
Koncertas visai šeimai „Maestra ir jaunieji talentai“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojami jaunieji atlikėjai:
LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ (smuikas), UGNĖ KATINSKAITĖ (smuikas), RUGILĖ JUKNEVIČIŪTĖ (violončelė), SIMONAS POŠKA (fortepijonas), ROKAS MAKŠTUTIS (klarnetas), PIJUS PAŠKEVIČIUS (obojus)
Programoje – Gabriel Fauré, Johannes Brahms, Jules Massenet, Robert Schumann, Johann Sebastian Bach
Vilniaus fortepijono festivalio meno vadovė Mūza Rubackytė ir Valstybinis Vilniaus kvartetas ir vėl pasirodo su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojamais jaunaisiais solistais. Jaunieji atlikėjai dalyvavo jau pirmame Vilniaus fortepijono festivalyje, nes M. Rubackytė rūpinasi jais nuo pat fondo įkūrimo.
Šiemet su žymiais muzikais koncertuos smuikininkės Liepa Jurgutavičiūtė ir Ugnė Katinskaitė, violončelininkė Rugilė Juknevičiūtė, pianistas Simonas Poška, klarnetininkas Rokas Makštutis ir obojininkas Pijus Paškevičius. Nors visi šeši jaunieji talentai yra ne vieno šalies ir tarptautinio konkurso laureatai, tokie pasirodymai iškiliame festivalyje įkvepia ir pačius atlikėjus, ir jų pedagogus bei tėvelius, suteikia ryžto ir prasmės jų visų pasiaukojamam darbui, o publikai – galimybę išvysti ir išgirsti Lietuvos muzikos ateitį.
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Lapkričio 26 d., antradienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
VI Vilniaus fortepijono festivalis
Rečitalis „Romantika vengriškai“
JÁNOS BALÁSZ (fortepijonas)
Programa: ROBERT SCHUMANN – „Vienos karnavalas“ („Faschingsschwank aus Wien“), op. 26; FRYDERYK CHOPIN – Baladė Nr. 1 g-moll, op. 23; Baladė Nr. 3 As-dur, op. 47; FERENC LISZT – Pjesė Nr. 7 „Laidotuvės“ („Funérailles“) iš ciklo „Poetinės ir religinės harmonijos“ („Harmonies poétiques et religieuses“), S. 173; Pjesė Nr. 4 „D’Este vilos fontanai“ („Jeux d’eau a la Villa d’Este“) iš ciklo „Klajonių metai. Tretieji metai“ („Années de pèlerinage. Troisième année“), S. 163; JOHANNES BRAHMS–GYÖRGY CZIFFRA – „Vengrų šokiai“
Romantinės muzikos fortepijonui lobynas veikiausiai neįsivaizduojamas be Ferenco Liszto palikimo. Kompozitorius ne tik išpuoselėjo stulbinančią virtuozeriją ar turtingą melodijų kraitį, išsidriekusį, pavyzdžiui, į tris „Klajonių metų“ sąsiuvinius, bet ir plačiai Europos auditorijai atvėrė vengrų muzikos paveldą – nuotaikingų šokių (tokių kaip verbunkošas, friska) ritmus ar ilgesingas melodijas (pvz., lassan). Šio krašto muzika patraukė ir kitų kūrėjų dėmesį – antai Johannesas Brahmsas sukūrė pluoštą vengrų šokių, kurie šįvakar skamba legendinio vengrų pianisto György’o Cziffros transkripcijų pavidalu. Prie fortepijono šiame festivalio koncerte sėda jaunosios kartos vengrų pianistas Jánosas Balázsas, į savo pasirodymus Budapešte po atviru dangumi sutraukiantis tūkstančius klausytojų, o 2015 m. pelnęs F. Liszto premiją – aukščiausią Vengrijos vyriausybės apdovanojimą muzikams. Taip pat šio rečitalio programoje – nuotaikingų kaukių panorama Roberto Schumanno „Vienos karnavale“ bei dvi lenkų fortepijono poeto Fryderyko Chopino baladės.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Lapkričio 28 d., ketvirtadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
VI Vilniaus fortepijono festivalis
Rečitalis „Fortepijono poetai“
NIKITA MNDOYANTS (fortepijonas)
Programa: FRYDERYK CHOPIN – Noktiurnas H-dur, op. 62 Nr. 1; ROBERT SCHUMANN – „Davidsbiundlerių šokiai“ („Davidsbündlertänze“), op. 6; JOHANNES BRAHMS – Sonata Nr. 3 f-moll, op. 5
Šį vakarą VI Vilniaus fortepijono festivalio scenoje pasirodantis Nikita Mndoyantsas yra laimėjęs pirmąsias vietas tarptautiniuose Paderewskio ir Klivlando pianistų konkursuose. Jis pelnė pirmąsias premijas ir kaip muzikos kūrėjas tarptautiniuose Miaskovskio ir Prokofjevo kompozitorių konkursuose.
N. Mndoyantsas gimė 1989 metais muzikų šeimoje Maskvoje. Pirmąjį rečitalį pianistas skambino būdamas aštuonerių, o dešimties išleido pirmą kompaktinę plokštelę. Dabar jis koncertuoja tokiose scenose kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, Didžioji Maskvos konservatorijos, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Elbės filharmonijos Hamburge salės, „Salle Cortot“ ir „Auditorium du Louvre“ Paryžiuje, „Bozar“ menų centre Briuselyje, Liuksemburgo filharmonijos, Roberto Schumanno Diuseldorfe, Varšuvos nacionalinės filharmonijos, „Rudolfinumas“ Prahoje ir kitose. N. Mndoyantsas bendradarbiauja su dirigentais Charles’u Dutoit, Leonardu Slatkinu, Eri Klasu, Ignatu Solzhenitsynu ir kitais.
Šiame koncerte N. Mndoyantsas skambins trijų XIX a. romantikų muziką. Po fortepijono poeto Fryderyko Chopino lyriško Noktiurno H-dur, op. 62 Nr. 1, skambės Roberto Schumanno „Davidsbiundlerių šokiai“ („Davidsbündlertänze“), op. 6, – įstabus romantizmo epochos kūrinys. 1837 metais sukurtas 18 pjesių opusas turi aiškių sąsajų su ciklu „Karnavalas“, davidsbiundleriai – tai autoriaus išgalvotos muzikos draugijos nariai. Visi trys kompozitoriai, kurių muzika šįvakar atliekama, patys buvo iškilūs pianistai. Schumannas Brahmso skambinimą vadino genialiu, Brahmsas visuomet buvo įdėmus ir susikaupęs: jam svetimas tuščias virtuoziškumas. Trijų sonatų ciklą dvidešimtmetis kompozitorius sukūrė 1853 metais. Didelėje, penkių dalių Trečiojoje sonatoje f-moll ypatingai jaučiama Beethoveno įtaka, tačiau ryški ir paties jaunojo Brahmso – audringu temperamentu pasižyminčio aistringo svajotojo – dvasia.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Lapkričio 30 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
VI Vilniaus fortepijono festivalis
„Dixit Dominus“
Koncertas skiriamas Sauliaus Karoso atminimui
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Choras JAUNA MUZIKA (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas)
Solistai:
ADAM LALOUM (fortepijonas)
IEVA GAIDAMAVIČIŪTĖ (sopranas)
IEVA SKORUBSKAITĖ (sopranas)
NORA PETROČENKO (mecosopranas)
VAIDAS BARTUŠAS (tenoras)
NERIJUS MASEVIČIUS (bosas-baritonas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa: JIEVARAS JASINSKIS – „Dedikacija Czesławui Miłoszui“ styginiams; WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 24 c-moll, KV 491; GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – „Dixit Dominus“ solistams, chorui ir orkestrui, HWV 232
Su Lietuvos kameriniu orkestru muzikuosiantis prancūzų pianistas Adamas Laloumas yra prestižinio Claros Haskil konkurso pirmosios vietos laureatas. Pianistas koncertuoja Paryžiaus „Théâtre des Champs Elysées“ ir „Auditorium du Louvre“, Londono „Wigmore Hall“, Miuncheno „Herkulessaal“, Ciuricho „Tonhalle“, Ruro, Verbjė, Liucernos, La Rok d’Anterono (La Roque d’Anthéron) festivaliuose; pasirodo su Paryžiaus, Belgijos nacionaliniu, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Prancūzijos radijo filharmonijos, Berlyno vokiečių simfoniniais, Lozanos kameriniu ir kitais orkestrais. A. Laloumas yra kamerinės muzikos festivalio „Les Pages Musicales de Lagrasse“ meno vadovas. Šį vakarą pianistas atliks Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 24 c-moll, KV 491, savo dvasia turbūt patį bethoveniškiausią Mozarto koncertą. Beje, pats Beethovenas šį kūrinį labai mėgo. Per vieną koncertą anglų pianistui ir kompozitoriui J. B. Crameriui jis pratarė: „Crameri, mes niekad nesugebėsime parašyti ką nors panašaus!“ Dramatinis užmojis ir muzikinių vaizdų simfoninio plėtojimo gilumas – Mozarto epochoje neturintis pavyzdžio reiškinys.
Pačioje šio vakaro koncerto pradžioje girdėsime Lietuvos kamerinio orkestro ir dirigento Modesto Pitrėno atliekamą jauno kompozitoriaus, aranžuotojo Jievaro Jasinskio opusą „Dedikacija Czesławui Miłoszui“ kameriniam orkestrui.
Antroje koncerto dalyje skambės Georgo Friedricho Händelio „Dixit Dominus“ solistams, chorui ir orkestrui pagal 110-os psalmės lotynišką tekstą: „Dixit Dominus Domino meo“ („Viešpats tarė mano Viešpačiui“). Šį kūrinį Händelis baigė 1707 metų pavasarį Romoje, tuo metu gyvendamas Italijoje parašė ne vieną opusą pagal psalmių tekstus: garsus rašytojas, eseistas, muzikos kritikas Romainas Rolland’as jas pavadino „Lotynų psalmėmis“. Šios psalmės tebūna pagalba mums atminti didžiadvasį Saulių Karosą.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
KONCERTAI   KITUOSE   MIESTUOSE
 
Lapkričio 10 d., sekmadienį, 14 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Muzikinė popietė visai šeimai „Žvaigždžių karų siuita“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Muzikologas VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Johno Williamso „Žvaigždžių karų siuita“
Jau ne viena kartos žiūrovai yra tapę kino sagos „Žvaigždžių karai“ gerbėjais. Garsių fantastikos filmų dalys pradėtos rodyti 1977 m. ir iki šių dienų vis filmuojamos.
Šios nesibaigiančios epopėjos muzikos autorius yra amerikiečių kompozitorius ir dirigentas Johnas Williamsas (g. 1932), vienas garsiausių kino muzikos kūrėjų pasaulyje. Štai keletas filmų, kuriems jis sukūrė garso takelius: „Šindlerio sąrašas“, „Nasrai“, „Juros periodo parkas“, „Vienas namuose“ ir „Vienas namuose. Pasiklydęs Niujorke“, taip pat pirmiesiems trims „Hario Poterio“ filmams. Parašė muziką net ketverioms olimpinėms žaidynėms. J. Williamsas yra pelnęs penkis „Oskaro“, keturis „Auksinio gaublio“, septynis BAFTA ir 21 „Grammy“ apdovanojimus.
„Žvaigždžių karams“ parašytos muzikos trukmė – daugiau kaip 18 valandų, kompozitorius sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. JAV Kongreso biblioteka išsaugojo „Žvaigždžių karų“ garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų“ kūrinį. Šiame koncerte išgirsime paties J. Williamso sukomponuotą siuitą.
Bilietai – 4 Eur
 
Lapkričio 13 d., trečiadienį, 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre
Orkestro muzikos koncertas
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS. Dirigentas JAN MIŁOSZ ZARZYCKI
Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Serenada styginiams Nr. 13 G-dur „Mažoji nakties muzika“ („Eine kleine Nachtmusik“), KV 525; JUOZAS NAUJALIS – „Svajonė“; WOJCIECH KILAR – „Orava“ styginių orkestrui; PIOTR ČAIKOVSKIJ – Serenada styginiams C-dur, op. 48
Bilietai – 6, 8, 10 Eur; 5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems (pateikus galiojantį pažymėjimą)
 
Lapkričio 13 d., trečiadienį, 13.55 val. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos aktų salėje
Edukacinė programa iš ciklo „Muzikos enciklopedija gyvai“
„Pašokime su klasikine muzika“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Solistė DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
Programoje – Joseph Haydn, Franz Schubert, George Bizet, Piotr Čaikovskij, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Léo Delibes, Zygmunt Noskowski
Projektą remia LR kultūros ministerijos Nacionalinė programa
 
Lapkričio 14 d., ketvirtadienį, 16 val. Alytaus muzikos mokykloje
Edukacinis koncertassusitikimas „Mano nata“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS
Programoje – lietuvių kompozitorių ir moksleivių kūriniai
Bendras ansamblio „Musica humana“ ir Alytaus muzikos mokyklos projektas
 
Lapkričio 17 d., sekmadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“
Koncertas „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“
Ansamblis MUSICA HUMANA: Algirdas Vizgirda (fleita), Robertas Beinaris (obojus), Evaldas Petkus (violončelė), Gediminas Kviklys (klavesinas, vargonai)
Vokalinis duetas CANTUS CORONATUS: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas)
Dalyvauja BIRUTĖ ASEVIČIUTĖ (fortepijonas)
Programoje – Vaida Striaupaitė Beinarienė, Egils Straume, Pēteris Vasks, Peeter Vahi, Algimantas Kubiliūnas, Loreta Narvilaitė, Zita Bružaitė, Algirdas Martinaitis
Gamtos peizažai ir testamentai, muzikos garsais kalbantys apie nykstančius paukščius, aplinkas ir žmogaus emocijas bei grėsmingas patirtis gamtoje. Tai – svarbiausios koncerto „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ temos, kurios nuolat sujudina kompozitorius, dailininkus, poetus, veikiantis kaip eleksyras, kuris galiausiai mus apdovanoja naujais kūriniais, kurių šioje programoje bus trys.
Programą „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ parengė  Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“ muzikos atlikėjai kartu su vokaliniu duetu „Cantus Coronatus“ (Simona Liamo ir Nora Petročenko) bei pianiste Birute Asevičiūte.
„Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ kompozicijų autoriai – dabarties latvių, estų ir lietuvių kompozitoriai, kurių kameriniai kūriniai skirti įvairioms sudėtims – nuo obojaus solo kompozicijų (Pēteris Vasks) iki premjeros unikaliam instrumentiniam trio –  meilės obojui, violončelei ir klavesinui (Zita Bružaitė). Gamtos tema festivalio programoje atsiskleis vienišumo, dramatizmo, pastoralinėmis nuotaikomis, kuriose girdėsime baroko, neoromantinėmis ir modernizmo stilių jungtis. Todėl sakome, kad šią programą privalo išgirsti pasiilgę rudens nostalgijos, intymumo ir švelnių spalvų mirgėjimo
Bilietai – 6 Eur
 
Lapkričio 20 d., trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje
„Sparnai talentui ir jaunystei“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistė LIUCILĖ U. VILIMAITĖ (arfa)
Dirigentas MARTYNAS STAKIONIS
Programoje – Joseph Haydn, Joaquín Turina, Jievaras Jasinskis, Liucilė Vilimaitė
Šioje programoje vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų – Lietuvos kamerinis orkestras suteiks „Sparnus talentui ir jaunystei“. Su beveik 6 dešimtmečius gyvuojančiu kolektyvu pasirodys sparčiai kylantys jaunosios atlikėjų kartos atstovai dirigentas Martynas Stakionis ir arfininkė Liucilė U. Vilimaitė. Abu jie šiuo metu semiasi profesinės patirties užsienyje: Martynas studijuoja Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje, o Liucilė Karališkojoje Hagos konservatorijoje. 23 metų dirigentas jau koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais, Kremerata Baltica kolektyvu, pasirodė svarbiose tarptautinėse scenose. Prieš metus jis tapo Niujorke įsikūrusios meno agentūros „Columbia Artists“ artistu.
Pernai darytame interviu dirigentas pripažino, kad „muzikinės patirties stoka gali būti iššūkis dirbant su vyresniais profesionalais. Tačiau mano jaunystė padeda nestokoti polėkio ir muzikinių idėjų, noro eiti į priekį, daryti daug ir kokybiškai. Visiškai negailiu savo laiko muzikai, darbui bei tobulėjimui. Atrodo, kad dabar – visos durys atviros, todėl daugeliui esu dėkingas už pasitikėjimą“.
Nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė 21 metų L. Vilimaitė ne tik aktyviai koncertuoja Olandijoje ir Lietuvoje, bet ir pati kuria muziką. Jos kompozicija „Žalčiai“ arfai solo ir styginiams skambės šiame koncerte. Pasak autorės, „Žalčiai“ gimė prieš 4 metus iš lietuvių liaudies mitologijos ir legendų. Tai nėra mano mėgstamiausias gyvūnas, tačiau, kai buvau maža, man įstrigo pasakojimai apie tai, kaip senovėje jie buvo garbinami ir gerbiami. Todėl savo kūrinyje  norėjau perteikti visą tų laikų keistumą, mistiškumą, sykiu pasinaudodama ir liaudiškais šokių ritmais. „Žalčiai“ iš naujo atgimė pernai, kai parašiau naują jų aranžuotę ir man teko garbė ją atlikti kartu su Lietuvos kameriniu orkestru. Dabar nekantrauju vėl lipti į sceną su šiuo puikiu kolektyvu, kuriam diriguos M. Stakionis, ir drauge keliauti po „Žalčių“ pasaulį“.
 
Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 15 val. Pasvalio muzikos mokykloje
Edukacinis koncertas „Pradžioje buvo žodis,.. po to džiazas...“
JAZZ CLASSIC TRIO: ARNOLDAS GURINAVIČIUS (klavišiniai), VIKTORAS LABANAUSKAS (kontrabosas), SAULIUS ASTRAUSKAS (mušamieji)
Koncertą veda Saulius Astrauskas
Programoje – džiazo istorija ir kompozicijos
Bilietai – 2 Eur
Projektą remia LR kultūros ministerijos Nacionalinė programa
 
Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Šiaulių „Polifonijos“ salėje
Koncertas „Kol vakaro saulė dar švyti
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
DALIA MICHELEVIČIŪTĖ (aktorė)
Programoje – klasikinės muzikos kūriniai ir poezija
 
Lapkričio 23 d., šeštadienį, 19 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje
Sakralinės muzikos koncertas
Ansamblis MUSICA HUMANA
(meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris)
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS
(meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis)
Choras VILNIUS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
Choras JUNGES CONSORTIUM BERLIN
Merginų choras AURIN
Mišrus jaunimo choras AXAUDI
(meno vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė)
Dirigentas REMIGIJUS ADOMAITIS
Programoje: OLA GJEILO – „Saulėtekio mišios“ („Surrise Mass“)
 
Lapkričio 24 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
„Antonio Vivaldi muzikos ekspresija“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Solistai: ILONA GIRDŽIŪNAITĖ (smuikas), ROBERTAS BEINARIS (obojus), VYTAUTAS KIMINIUS (birbynė)
Programoje – Antonio Vivaldi
Antonio Vivaldi (1678–1741) muzikoje ryškų pėdsaką paliko triukšmingas ir šventiškas Venecijos gyvenimas, karnavalai, prabangūs teatro pastatymai, gausus miesto folkloras. Venecijos Šv. Morkaus katedros smuikininko sūnus gavo dvejopą išsilavinimą – dvasininko ir muziko (italai jį meiliai vadino „raudonplaukiu kunigu“ (il Prete rosso). Jis labai anksti išgarsėjo kaip smuikininkas virtuozas, tapo maestro di violino, vėliau – orkestro dirigentu, konservatorijos direktoriumi. Maestro vadovavo vienuolynui priklausančios mergaičių mokyklos „Ospedale della Pietà“ orkestrui – jis tuo metu buvo vienas puikiausių Europoje. Visos šios pareigos skatino ir nenuilstamai kurti. Tokie skaičiai kaip 40 operų ir net 500 su viršum instrumentinių koncertų bei simfonijų, taip pat kantatų, motetų, oratorijų atrodo išties neblogai!
Vivaldi koncertus publika ypač mėgo, jų kompozitorius sukūrė per tris šimtus. Kaip tik jam buvo lemta užbaigti beveik pusantro šimtmečio – nuo XVII a. pradžios iki XVIII a. vidurio – trukusią instrumentinio koncerto raidą. Šią popietę skambės keli Vivaldi koncertai obojams (bus atliekama obojumi ir birbyne), koncertas smuikui „Žiema“ iš „Metų laikų“, operos „Olimpiada“ uvertiūra ir sonata d-moll „La Follia“.
Bilietai – 10, 12 Eur
 
Lapkričio 25 d., pirmadienį, 17 val. Kupiškio meno mokykloje
Lapkričio 26 d., antradienį, 12 val. Rokiškio kultūros centre
Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Lapkričio 28 d., ketvirtadienį, 18 val. Palangos kurhauzo salėje
Koncertas „Menų pakylėti“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojami jaunieji talentai
Dalyvauja dailininkė JŪRATĖ STAUSKAITĖ
Koncertą veda muzikologė LINA NAVICKAITĖ-MARTINELLI
 
Lapkričio 29 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje
Lapkričio 30 d., šeštadienį, 15 val. Paežerių dvaro rūmuose
Koncertas „Klarnetininkų karnavalas“
RYGOS KLARNETŲ KVARTETAS:
GUNTARS GEDROICS, MARINA VIDMONTE, OJĀRS SPILA (klarnetai), IVARS LAVRINOVIČS (bosinis klarnetas)
VILNIAUS KLARNETŲ KVARTETAS:
EDVARDAS KULEŠEVIČIUS, VIDMANTAS RIŠKUS, DENISAS NAREIKO (klarnetai), DAINIUS VERBICKAS (bosinis klarnetas)
Ansamblis MUSICA HUMANA
Dirigentas ROBERTAS BEINARIS
Programoje – Wolfgang Amadeus Mozart, Jean Françaix, Leonard Bernstein, Samuel Barber, Aram Chačaturian, Vaida Striaupaitė-Beinarienė
Tai bus graži šventė klarneto atlikėjams ir šį nuostabų pučiamąjį instrumentą mėgstantiems žmonėms. Vilniaus klarnetų kvartetas savo meistriškumu varžysis su Rygos klarnetų kvartetu. Nugalės, žinoma, muzika ir brolystė!
Klarnetininkų ansambliai scenoje pasirodys su ansambliu „Musica humana“. Pasak ansamblio meno vadovo ir šios programos sumanytojo Roberto Beinario, „tai pirmasis kartas, kai „Musica humana“ scenoje muzikuos kartu su aštuoniais klarnetininkais. Programos idėja kilo glaudžiai bendradarbiaujant su Latvijos pūtikais. Norisi sujungti mūsų šalių pučiamųjų instrumentų tradicijas ir jas įtaigiai perteikti klausytojams. Tikimės, kad šią programą išgirs ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos publika. Šį kartą pasirinktas klarnetas kaip centrinė koncerto figūra. Kodėl jis? Ateikite į koncertą ir viską sužinosite...“
 
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama