NAUJIENOS

Kaip mes kūrėme pasaką su rašytoju Pauliumi Juodišiumi

Kategorija:

Miestas:
Susitikimas su rašytoju – visada šventė, o susitikimas su rašytoju ir naujos, ką tik išleistos jo knygos pristatymu, – dviguba šventė. Rūdiškių bibliotekoje, spalio 23 dieną, svečiavosi vaikų rašytojas, dailininkas, naujų patirčių ieškotojas, kūrybingasis Paulius Juodišius su savo ką tik „iškepta“ nauja knyga „Man nereikia tūkstančio varpelių“.
 
Gimęs Vilniuje, išmokęs akmens skulptūros specialybės Telšiuose, nuo vaikystės mėgęs visokiausias keistenybes, Paulius Juodišius tapo vaikų rašytoju. Kraitis – 14 išleistų knygelių vaikams, o iliustruotų tiek, kad rašytojas sakė nesuskaičiuojantis. „Amarėlio pyragas“ 2006 metais pripažinta geriausia knyga mažiausiems skaitytojams.
 
Į Rūdiškių biblioteką rašytojas atvyko su ypatinga misija – ne tik pristatyti naujausią savo knygą, bet kartu su vaikais sukurti naują pasaką. Pasakos temą siūlė patys vaikai, tad Rūdiškių bibliotekoje buvo sukurta pasaka pavadinimu „Pabaisa po lova“. Pagrindinis personažas Miksas Reksas su ilga kaip vilko nosimi, kvadratinėmis akimis be blakstienų, ilgomis stačiomis ausimis, pasišiaušusia šukuosena, kvadratiniu veidu, drakono sparnais ir spygliuota uodega, gavosi labai keista būtybė, todėl miestelio vaikai pradėjo iš jo tyčiotis. Miksas Reksas turėjo slėptis, bėgti į pelkes, pasistatyti ten sau namą ir gyventi, laukiant tinkamos akimirkos, kad pamokyti vaikus. Pasakos tęsinio neišduosime, nes, ką gali žinoti, gal greitu laiku ją išvysime kokiame nors žurnale. Rašytojas žadėjo, o rimti žmonės pažadus tęsi!
 
Na, o pasakos kūrimas pasirodė toks įtraukiantis ir malonus užsiėmimas, kad rašytojui savos knygos pristatymui liko labai nedaug laiko. Naujausioje knygoje „Man nereikia tūkstančio varpelių“ ieškoma atsakymų į vaikams rūpimus klausimus: kodėl norime prisitaikyti, o ne būti savimi? Kodėl patogumas mums svarbesnis už kūrybiškumą? Kodėl nesidžiaugiame tuo, ką turime? Interaktyvi knyga su erdvinėm iliustracijom tikrai verta vaikų dėmesio. Besidomintiems Pauliaus Juodišiaus darbais ir kūryba, siūlome lankytis jo interneto svetainėje https://bumbam.weebly.com. Svetainėje rašytojas dosniai dalijasi patarimais, kaip tapti kūrėju, siūlo paskaityti pasakas, sukurtas išvykose su vaikais, savo pasakas ir daug visokių kitų įdomių dalykų.
 
Dėkojame mokytojoms Dainorai Garbštienei ir Danguolei Petkelienei, vaikams už aktyvų dalyvavimą, talentingam ir linksmam rašytojui Pauliui Juodišiui už susitikimą, knygas, autografų dalinimą bei gerą nuotaiką. Lauksime knygos „Man nereikia tūkstančio varpelių“ tęsinio ir naujų susitikimų.
 
 

Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama