NAUJIENOS

Jūrų muziejuje artimiausias savaitgalis skiriamas meilei

Kategorija:

Miestas:
Artėjantis savaitgalis Lietuvos jūrų muziejuje bus skirtas meilės temai. Vasario  16-ąją su meile kalbėsim apie Lietuvos istoriją: lankytojų   Vasario 16-ąją laukia nemokami edukaciniai užsiėmimai „Trispalvė jūroje saugo“ ir nemokamos pop-up atviruko dirbtuvėlės „Iškelk trispalvę jūroje“ Laivybos istorijos ekspozicijoje (nusipirkus bilietą į muziejų). Lietuvos jūrų muziejus Vasario 16–ąją ragina švęsti patriotiškai: lankytojai, turintys Lietuvos valstybinės vėliavos spalvų atributus, tą dieną apdovanojami nuolaida bilietui į muziejų (suaugusiam kaina 4 Eur, vaikams nuo 6 metų, moksleiviams, studentams, senjorams – 2 Eur. Nuolaidos taikomos perkant kasoje).
 
Vasario 14 ir 15 dienomis, Šv. Valentino dienos proga, muziejaus biologinėse ekspozicijose rengiamos išskirtinės ekskursijos „Fatališkas potraukis“, kuriose bus pasakojama apie vandens gyvūnų meilės kalbą.
 
Ar vandens gyvūnai taip pat elgiasi galvą pametę, kaip mes, sausumos gyventojai? – paklausėme muziejaus biologo Remigijaus Dailidės.
„Jų gyvenimas paprastesnis, – atsakė biologas. – Jau vien dėl to, kad gyvendami vandenyje jie nejaučia savo svorio ir daugeliui dalykų jiems reikia mažiau pastangų. Banginis vienodai gerai ir lengvai jaučiasi, kaip ir mažytė žuvelė.“
 
Pasak Remigijaus Dailidės, kuris ir ves ekskursijas, bene įspūdingiausiai meilėje prisipažįsta jūrų moliuskas sepija. „Sepijos tarpusavyje bendrauja spalvomis, – pasakoja Remigijus Dailidė. – Žmogus gali tik nurausti iš meilės, o sepijos per minutę gali nusidažyti įvairiausiomis spalvomis ir raštais, taip perteikdamos emocijų kaitą. Partnerį iš 3-4, palikusių didžiausią įspūdį, renkasi patelė.
 
Gyvos sepijos akvariume nėra, tačiau lankytojai gali pamatyti muziejaus ekspozicijoje eksponuojamą sepijos muliažą. Tačiau viename iš akvariumų gyvena jūros arkliukų giminaitės jūrų adatos. Jos, kaip ir jūrų arkliukai, ypatingos tuo, kad apvaisintus irkliukus savo sterblėje išnešioja ir adatėles į gyvenimą paleidžia patinėlis.
 

Jūrų žinduoliai taip pat turi savo poravimosi ypatybių. Šiaurės jūrų liūtai (vieną jų galima pamatyti ir muziejuje) garsėja kruvinomis kautynėmis dėl patelių. Stipriausiems patinams atitenka haremai. Tačiau vyresnio amžiaus patinai, nebegebantys kovoti dėl išrinktųjų, susiburia į senelių darželius, kuriuose gali tik jau iš tolo stebėti laiminguosius.
 
Ekskursijų apie vandens gyvūnų meilės kalbą „Fatališkas potraukis“ pradžia 13.15 val. muziejaus kieme prie ąžuoliuko. Ekskursijos nemokamos, įsigijus bilietą į muziejų. Norintys dalyvauti ekskursijoje turi iš anksto užsiregistruoti https://docs.google.com/forms/d/16IPoSiFvql_47D1Sz-ax-v3K80CHAsQ-bUv
 
 
 
Alfonso Mažūno nuotr.
Nika Puteikienė, Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja
 
 
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama