NAUJIENOS

Juodupė - Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Kategorija:

Miestas:
Mažosios Lietuvos kultūros sostinės akcentas - žmonių bendrystė ir tikėjimas savo kraštu!
Projekto koordinatorė Lina Meilutė-Datkūnienė šį titulą priima kaip iššūkį ir yra nusiteikusi itin optimistiškai:
„Mūsų Juodupės miesteliui daugiau nei 100 metų. Iki šiol šis miestelis - didžiausią gyventojų skaičių rajone turinti gyvenvietė, kadaise išaugusi šalia pramonės giganto. Vietiniai gyventojai mena pramonės klestėjimo laikus, tuometines šventes ir tradicijas, tačiau sunkiai buriasi draugėn. Sužlugus pramonei, su kuria tapatino save, vietos gyventojai prarado bendruomeninį ryšį.
Tai didžiausias iššūkis su kuriuo susiduria miestelis, todėl patrauklios kultūrinės erdvės kūrimas leistų didinti pasitikėjimą savo jėgomis ir aplinka, kurioje gyvenama. Vietos gyventojų iniciatyvų ir idėjų įgyvendinimas padedant profesionalams, vietos mėgėjų saviveiklininkų bendradarbiavimas su profesionalais, skatintų norą atsiskleisti, labiau pasitikėti vieniems kitais. Profesnionaliųjų menininkų kūryba, parodos ir koncertai pasiekiami kiekvienam, užtikrintų pasitikėjimo savo kraštu augimą.
Projektu siekiama į veiklas įtraukti visų amžiaus grupių vietos gyventojus, nepaisant gyvenamosios vietovės ar socialinės padėties. Socialinės grimasos vis dažniau tampa šiuolaikinio meno tema, o herojai yra kasdienybėje, patys nežinodami, kad jie yra meno objektai, todėl norisi kuo labiau sustiprinti menininko ir objekto santykį - vienam leidžiant pažinti kitą ir pačiam atpažinti save.
Sieksime atskleisti vietovės identitetą, sustiprinant bendruomeninį vietos gyventojų ryšį įtraukiant juos į veiklas, leisinčias ieškoti liaudies ir profesionalaus meno sąlyčio taškų".

http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/kulturos-ministras-m-kvietkauskas-mazosios-kulturos-sostines-kuria-lietuvos-kulturai-svarbu-tinkla?fbclid=IwAR1qI4O9AGqHPKM4XUU4hGbrfJD2OROhEK0ZmR3i36icBT6zgB3rCg1WGhs


Justina Daščioraitė 

Rokiškio rajono savivaldybės
Mero patarėja
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama