NAUJIENOS

Jonas Gudauskas: plėtra ne vieno mėnesio ir net ne vienerių metų darbas

Kategorija:

Miestas:
Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ plėtros projektas yra ne vieno mėnesio ar vienerių metų projektas. Kandidatuodamas į merus 2015 metais, turėjau tikslą, kad Šilalės rajone atsirastų daugiau vietų mūsų atžaloms, kad tėveliai galėtų dirbti ir realizuoti save.
Pirmiausiai išsprendėme darželio grupių problemas Laukuvoje, Kvėdarnoje, Pajūryje. Taip sumažinome vaikų srautą į Šilalės lopšelį-darželį. Dėl Šilalės lopšelio-darželio buvo ieškoma įvairių sprendimo būdų. Biudžete nebuvo pakankamai pinigų, kad galėtumėme šį projektą įgyvendinti tik savivaldybės lėšomis. Buvo svarstomas ir grupių įsteigimas prie Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ar Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos pradinės mokyklos. 
Atsiradus galimybei gauti finansavimą iš ES fondų, parengėme detalų planą priestato statybai dabartinio darželio teritorijoje. Priestato sąmata siekė 730 tūkst. eurų. Šią sumą sudarė priestato statybos, įrengimas ir nauji baldai. 250 tūkst. eurų finansavimą gavome iš ES fondų, o likusi suma – iš rajono biudžeto. 
Pritarus rajono tarybai, projektas pradėtas vykdyti. Įgyvendinant projektą, atsirado galimybė gauti 73 tūkst. eurų papildomų lėšų iš Tauragės regioninės plėtros tarybos Regioninių projektų programos. Kreipiausi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad ši suma būtų skirta mūsų savivaldybei. Ministerija šį prašymą svarsto ir tai reiškė, kad pavyks dar labiau sumažinti biudžeto lėšas šiam projektui. Galiausiai pasirašyta rangos sutartis, kurioje numatyta statybų pabaiga su pratęsimu iki 2019 metų liepos 26 dienos. Iki priestato statybų nueitas ilgas kelias, tačiau, kiek darželio priestatas stovės tuščias, dabar jau priklauso tik nuo dabartinių rajono vadovų, kurie, vietoj imdamiesi pagreitinti darželio atidarymą, ieško kaltų, neaišku, nei kodėl, nei už ką.
Priestato statybos vyko pagal visus numatytus terminus. Kiekvienos savaitės pirmadienį kartu su Investicijų ir statybos skyriaus atsakingais darbuotojais aptardavome padarytus ir stringančius darbus. Pastarieji dažniausiai vyko dėl institucijų darbo, nes ilgai užtrukdavo įvairių dokumentų derinimai. Kaip jūs žinote, įvairiems leidimams suderinti yra numatyti terminai, tačiau paprastai darbuotojai tai atlieka paskutinėmis dienomis. Mačiau, kad šioje vietoje galime sutaupyti laiko ir dažnai pats vykdavau į įvairias institucijas derinti su atsakingais specialistais, kad trikdžių statybos darbams būtų kuo mažiau.
Įgyvendinant šį projektą, matėme visas galimybes, kad 2019 metais rugsėjo 1 dieną darželio-lopšelio priestatas būtų baigtas. Kadangi du mėnesius po rinkimų dabartinis meras dirbo vienas, pasitardamas tik su „propagandos meistru“ Aliu Šakiniu, savivaldybės administracijos darbas vyko nepilnu pajėgumu ir šis priestato projektas buvo paliktas savieigai bei įvairioms interpretacijoms. „Lyg durys, palangės ne tokios.., lyg dirbama be leidimų“, – cituodamas merą, rašė minėtasis Alius Šakinis. Tačiau šiandien merui tinka ir palangės, ir durys, bet kam tada reikėjo rašyti netiesą? Manau, kad buvo tikslingai siekiama sukelti sumaištį, kažką apkaltinti, apšmeižti. Rengiant šį ar kitus techninius projektus, yra laikomasi visų teisės aktų. Dirbti be leidimų ar pakeisti medžiagas kitomis ne pagal saugumo reikalavimus yra nusižengimas. Statybų priežiūrą vykdo sertifikuoti specialistai, kurie už teisės aktų nesilaikymą rizikuoja prarasti licenciją. 
Baigiant statybų darbus, naujajai valdžiai reikėjo pradėti rengti baldų pirkimo konkurso sąlygas ir vykdyti viešųjų pirkimų procedūrą, kad, pasibaigus priestato statybos darbams, būtų galima įrengti baldus. Tačiau su baldų pirkimu pavėluota. Kita problema, kurią reikėjo spręsti – Poškos g. ir Kovo 11- osios g. rekonstrukcija bei automobilių stovėjimo aikštelės prie lopšelio-darželio padidinimas, nes prasidėjus mokslo metams, sunku reguliuoti ir mašinų, ir žmonių srautą, o ypač rytais. Buvome suplanavę šiuos darbus pradėti vasarą, bet porinkiminės batalijos ir naujos valdžios kelių programos lėšų panaudojimo stabdymas jau duoda vaisių – darbai nusikėlė, o blogiausia, kad kiti darbai visai nebus įgyvendinti. 
Naujame priestate, kuriame bus įsteigtos penkios papildomos grupės, reikalingi nauji darbuotojų etatai. Taip pat reikia peržiūrėti ir mokestį už vaiko ugdymą darželyje (šiuo metu yra 52 eurai). Dėl pastarojo klausimo reikia diskutuoti ir išgirsti nuomonių. Tačiau vietoj diskusijų, dabar matau tik baimę, blaškymąsi ir kriminalinių sensacijų ieškojimą. 
Vadybos specialistas Kenas Blančardas yra teisus teigdamas: „Kai kurie žmonės primena kirus. Kai reikalai klostosi blogai, jie nutupia ant žemės, sukelia didžiulį triukšmą ir viską apdergia“. Tokio požiūrio besilaikantys žmonės ne tik vengia atsakomybės, bet ir gerokai apsunkina sąlygas tiems, kurie su jais kartu dirba.
Aš nuolat bendravau ir raginau tai daryti naujai išrinktą valdžią, bet atsakymas buvo, kad, neva, „noriu tik pakenkti“. 
Niekada neturėjau ir neturiu tokių tikslų, nes man ne vis vien, kas vyksta Šilalėje.

Jonas Gudauskas
Šilalės rajono tarybos narys
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama