NAUJIENOS

JAV lietuviai prisijungs prie atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Kategorija:

Miestas:
Prie ketvirtus metus birželio 14 dieną Lietuvoje organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“, skirtos sovietinių represijų aukoms, tremtinių istorijoms ir kiekvieno jų likimui pagerbti, šįmet prisijungs ir užsienio lietuviai.
 
Lietuvos ambasados Vašingtone, jaunimo pilietinės iniciatyvos „Misija Sibiras“ ir Lietuvių bendruomenės Vašingtone iniciatyva, Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių vardai ir jų likimai bus skaitomi Vašingtone prie paminklo komunizmo aukoms atminti.
 
„Istorinė atmintis vienija visame pasaulyje gyvenančius lietuvius. Tai - mūsų tautos stiprybės pagrindas. Tik tinkamai įvertinę tą kainą, kurią už Lietuvos išlikimą ir laisvę atidavė šimtai tūkstančių nekaltų žmonių, galime kurti stiprią ir klestinčią valstybę. Vašingtone organizuojama atminties akcija tik dar kartą parodo, kad trėmimų skausmo nesumažina nei laikas, nei atstumas”, - sakė Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas.
 
Projektas „Misija Sibiras“ pirmą kartą tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ įgyvendino 2016 metais, minint 75-ąsias masinių trėmimų Lietuvoje pradžios metines.
 


URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama