NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

IV-ojo „Auksinio proto“ žaidimo iššūkiai

Kategorija:

Miestas:
XII-ojo sezono „Auksinio proto“ ketvirtąjį žaidimą Trakų viešojoje bibliotekoje keturios komandos – „Protorius“, „Pozityvūs Trakai“, „Išmanieji protai“, „Titnaginiai kirvukai“ – toliau tęsė azartiškai. „Protoriaus“ komanda, prieš savaitę patyrusi pralaimėjimą, atsirevanšavo „Išmaniesiems protams“ ir vėl užsiėmė lyderių poziciją, savo sąskaitoje turėdama 74 taškus. Sveikiname nugalėtojus!
Antrieji liko „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 64 taškus, tretieji – „Išmanieji protai“, surinkę 60 taškų, ketvirtieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 36 taškus.
Šiame žaidime komandoms teko pakeliauti po Suvalkiją, prisiminti JAV išradimus bei atpažinti mokslininkus. Komandos susidūrė su iššūkiais, pasidalino savo išmintimi, įgijo naujų žinių.
Pilna ketvirtojo žaidimo rikiuotė: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/
 PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Į klausimą „Kodėl tik IKSIUKAS?“ jis atsakydavo: „Jei Vincas Kudirka yra IKSAS, tai aš tik IKSIUKAS“. Supratę, koks žmogus taip sakydavo, parašykite – kas šiame klausime yra IKSAS ir IKSIUKAS?
ATSAKYMAS: KAPSAS IR KAPSUKAS. Vienas iš Vinco Kudirkos slapyvardžių buvo Kapsas. Vincas Mickevičius nusižiūrėjo šį slapyvardį ir pasirinko jo mažybinę formą – Kapsukas. 1955 metais Marijampolė V. Mickevičiaus garbei buvo pavadinta Kapsuku. Kapsai – Lietuvos gyventojai, kuriems būdinga vietoje „kaip“ ir „taip“ tarti „kap“ ir „tep“. Muziejaus Vinco Kudirkos gimtinėje įkūrėjo Stasio Ankevičiaus teigimu, kada draugai Vinco Mickevičiaus klausdavo, „kodėl tik Kapsukas?“, atsakymas būdavo – „jeigu Vincas Kudirka Kapsas, tai aš tik Kapsukas“.
Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Vincas_Mickevi%C4%8Dius-Kapsukas
KLAUSIMAS: Pasakojama, jog ketvirtasis JAV prezidentas Jamesas Madisonas, mėgęs savo pasivaikščiojimų metu apžiūrinėti gyvąją gamtą, išrado lazdą su JUO. Tiesa, išradimas neprigijo, kadangi buvo nepatogus aukštesniems nei penkių pėdų ūgio žmonėms. Graikų kilmės žodžiu atsakykite – kas JIS?
ATSAKYMAS: MIKROSKOPAS. JAV prezidentas Jamesas Madisonas mėgo vaikščioti po gamtą ir apžiūrinėti įvairius objektus – tai darydavo mikroskopo pagalba. Kadangi vaikščiojant nešiotis mikroskopą buvo nepatogu, J. Madisonas jį įmontavo į savo lazdą. „Mikroskopas“ – žodis, kilęs iš graikų kalbos.
Šaltinis: https://www.legalzoom.com/articles/inventions-of-former-us-presidents

KLAUSIMAS: Paskalio lažybos – Blezo Paskalio sukurta filosofinė teorija, kuri teigia, jog visi pasaulio žmonės gyvendami lažinasi, ar vienas teiginys yra teisingas – jei taip, teiginį palaikantys žmonės gaus didelį laimėjimą, o jei ne – praras nedaug, tik keletą žemiškų malonumų. Apie kokį teiginį čia kalbama?
ATSAKYMAS: DIEVAS EGZISTUOJA. Paskalio lažybų teorija teigia, kad kiekvienas žmogus gyvendamas dalyvauja lažybose, ar Dievas egzistuoja, kuriose lažinamasi iš žmogaus gyvybės. Pasak Paskalio, lažintis, kad Dievas egzistuoja, yra naudingiau, kadangi jei tai tiesa, tikinčio žmogaus laukia amžinas gyvenimas, o netikinčio – kančios pragare, o jei ne, žmogus praras tik keletą žemiškų malonumų, tad smarkiai nenukentės.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Pascal%27s_wager   
Ačiū visiems žaidusiems! Lauksime jūsų kitos savaitės žaidime, iki!
 
Akvilė Narbutienė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama