NAUJIENOS
Tauragė žalumu lenkia ir kurortus

Išvyka į Pajūrio regioninį parką

Kategorija:

Miestas:

 

Saulėtą, bet vėjuotą kovo 26 d. rytą Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinės mokyklos savanoriai išsiruošėme į susitikimą su Pajūrio regioninio parko direktoriumi Dariumi Niciumi. Tikėjomės gerų įspūdžių, bet jie pranoko mūsų lūkesčius vos tik įžengėme į direkcijos pastatą.

 

Direktorius D. Nicius mums kalbėjo apie gintaro gaudymą, akmenis, smiltis ir kt.. Žiūrėjome animacinį filmuką „Kaip atsirado Karklė?“, dokumentinį filmą „Žalioji juosta Lietuvos pajūryje“. Salėje buvo gausu edukacinių priemonių, tad galėjome išbandyti savo žinias: surinkti žuvį, nustatyti gyvūnų buveinę. Mums padėjo vyr. ekologas E. Paplauskis.

      

Nustebino, kad informacijos galėjome ieškoti ir prie 4 kompiuterių, pastatytų fojė.

 

Padėkoję direktoriui už turiningą užsiėmimą, programoje „Tu ir aš – kartu mes galia“ dalyviai kartu su trim studentais, atliekančiais praktiką Pajūrio regioniniame parke, patraukėme į pajūrį.

 

 Prie jūros pūtė žvarbus vėjas. Kad būtų šilčiau, kiekvienas susiradome po akmenuką ir surengėme varžytuves, kas toliau numes akmenį. Šypsenos ir akmens  mėtymas truputį sušildė.

 

Apžvelgę pajūrį pasidžiaugėme, kad šiukšlių beveik nematyti. Tad paėmę maišus lipome į kopas ir ... „Šiukšlių medžioklė“ prasidėjo.

 

  Padėję gamtai, nutarėme pasidaryti pramogą ir sau. Tik keletas savanorių yra buvę ant Olandų kepurės, tad nuvykome pasižiūrėti skardžio.

Donatas Šimkus įrodė, kad nulipti ir užlipti laiptukais ant Olandų kepurės skardžio galima vos  per 34 sekundes.

 

 

 

 

9 klasės mokinė Edita Čiapaitė

Socialinė pedagogė Aušra Motiejauskaitė


Reklama