NAUJIENOS

Įsimylėjusiems - Plungės romantiškos vietos

Kategorija:

Miestas:
 Plungės dvaro sodybos parkas
Kunigaikščių Oginskių parkas yra vienas didžiausių (58,3 ha) Lietuvos parkų, esančių mieste. Parkas įkurtas XVIII amžiaus viduryje, dešiniajame Babrungo upelio krante. Didžiąją jo dalį sudaro peizažinis parkas su vietiniais medžiais ir krūmais, tačiau be jokios abejonės gražiausia parko vieta – Plungės dvaro ansamblis. Centrinėje parko dalyje išsidėstęs keturių pastatų architektūrinis ansamblis, sudarytas iš neorenesansinio stiliaus dviaukščių rūmų, dviejų panašios architektūros pagalbinių pastatų ir neogotikinio stiliaus arklidžių. Parkas sutvarkytas ir puikiai įrengtas. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams, meilės prisipažinimams... Jis pritraukia daugybe romantikos išsiilgusių porų, yra mėgstama jaunavedžių fotosesijų vieta. O ir parke augantys šimtamečiai medžiai byloja apie kadais išgyventas nuostabias meilės istorijas. Visas jas išgirsti galite apsilankę šiame parke.

Legenda apie Galindą
(Perkūno ąžuolas)
Kadaise Plungės parke, šalia Perkūno ąžuolo, degė šventoji ugnis, o dar karštesnė meilės ugnis degė gražios vaidilutės Galindos širdyje... Kaip baigsis istorija, ką slepia galingos ąžuolo šakos, sužinosite aplankę jį.

Legenda apie Verkiančiąją liepą
(Verkiančioji liepa)
Kai šiltais vasaros vakarais virš tvenkinių kyla rūkas, Verkiančioji liepa susimąsto ir paskęsta prisiminimuose: ji regi jauno žmogaus, kuris ją pasodino šimtamečiame Plungės parke, meilės istoriją. Šiandien ji laukia kito jauno vyro – tokio, kuris tik vieną kartą bus mylėjęs ir taip karštai kaip anas, kad galėtų prabilti ir papasakoti seniai užmirštą meilės dramą.

Penkiakamienio uosio legenda
(Penkiakamienis uosis)
Penkiakamienį uosį sodino penkių sūnų tėvas. Šis uosis turi ypatingų galių: jis padeda jaunoms poroms susilaukti vaikelio. Tik reikia žinoti vieną paslaptį...

M. Oginskio rūmai (Žemaičių dailės muziejus)
Žemaičių dailės muziejus duris lankytojams atvėrė 1994 metais. Jis įsikūręs kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose. Puikiai išsilaikęs Plungės Oginskių dvaro sodybos ansamblis yra vienas vertingiausių Lietuvos dvarų architektūrinių kompleksų. Žemaičių dailės muziejus kaupia ir eksponuoja po visą pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūrybą, pristato Plungės dvaro ir Oginskių giminės istoriją atspindintį kultūros paveldą, eksponuoja žinomų menininkų darbus. Plungės dvaro sodyba su joje organizuojamais tarptautinio ir vietinio lygmens kultūriniais renginiais yra vienas lankomiausių objektų Plungės rajone, pritraukiantis nemažai turistų. 2015 metais muziejus atidarytas po restauracijos ir savo autentišku, romantišku grožiu traukia visų įsimylėjėlių akį ir kviečia įsiamžinti jo fone tiek rūmų viduje, tiek išorėje.

Laikrodinė – oranžerija (Plungės viešoji biblioteka)
Laikrodinė oranžerija – kunigaikščio Mykolo Oginskio Plungės dvaro ansamblio pastatas (Zubovų pilaitė), valstybės saugomas kultūros paveldo objektas su restauruotu XIX amžiaus vidurio laikrodžiu, turinčiu labai retą mechanizmą bei išlikusia XIX amžiaus oranžerijos sodinukų auginimo linija.
2012 metais po restauracijos į laikrodinę įsikėlė Viešoji biblioteka. Plungės viešoji biblioteka - išskirtinės vietos (geografine, istorine bei kultūrine prasme) šeimininkė ir išskirtinio kultūros lauko dalyvė. Knygos namai įgauna kitą spalvą ir formą. Jie ne tik pamatomi, jie pajuntami. Jie yra naujų neįprastų erdvių panaudojimo scenarijų, situacijų, išjudinančių emocijas, vieta, ilgainiui pavirstanti vietinių gyventojų ir turistų traukos centru. Šalia laikrodinės atgimsta vaistažolių sodai, kaip atminimas dar kunigaikščių Oginskių laikais čia žydėjusiam ir klestėjusiam sodui. Kuriama lauko skaitykla ant XIX šimtmečio akmenų – dar viena gėlių ir ramybės oazė po atviru dangumi. Laikrodinę - oranžeriją gali aplankyti visi įsimylėjėliai, trokštantys tiesiog pabūti drauge, pasimėgauti vienas kito draugija. O ir paties laikrodinės pastato architektūra dvelkia romantika ir pasakoja meilės istorijas, kurias kiekvienas gali išgirsti čia atvykęs...

Romantiška laikrodinės (Zubovų pilaitės) atsiradimo istorija
Plungės dvaro valdytojo grafo Nikolajaus Zubovo žmona, prancūzų ir rusų kilmės grafaitė Aleksandra de Raymond de Mormoiron de Modene, buvusi itin žavinga asmenybė – protinga, graži kaip madona, kukli ir rūpestinga motina, niekada nesiskirdavusi su savo vaikais. Mirė ji anksti, gimdydama jauniausią dukterį, o gedintis grafas daugiau niekada taip ir nebevedė - kad vaikams nereikėtų svetimos moters vadinti motina. Nikolajus ir Akleksandra daug keliavo, abu mėgo romantiškąją Italiją, dažnai buvodavo viename gražiausių Italijos miestų, Florencijoje. Ir, greičiausiai, dėl to, praėjus 7 metams po žmonos mirties, šviesiam jos atminimui grafas Nikolajus Plungės parke pastato vasaros pilaitę su laikrodžio bokštu, primenančią Florencijos mieste stovinčius garsiuosius PalazzoVecchio rūmus.

Mergaitės su neužmirštuolėmis istorija
(laikrodinė-oranžerija)
Kiekvieną pavasarį parke pražysta tūkstančiai neužmirštuolių. Prieš daugelį metų jauna, įstabaus grožio baudžiauninkė jomis puošė šeimininko pilaitę. Neužmirštuolių puokšteles ir gražiąją merginą pastebėjo į pilaitę atvykęs svečias iš Italijos. Tai buvo jaunas architektas. Netrukus tarp jų gimė abipusė meilė. Deja, meilės atomazga – tragiška: ją primena tik pavasariais į mus žiūrinčios mėlynos neužmirštuolių akelės.

Apgyvendinimas ir kitos paslaugos Plungės mieste:
 
Konferencijų ir laisvalaikio centras „Porto“. Tai puiki vieta mylintiems, romantikams, svajotojams. Specialūs pasiūlymai poroms, įsimylėjėliams ir jaunavedžiams (specialiai paruoštas kambarys, vestuvių svečių priėmimai/banketai; romantiški vakarai išpuoštuose viešbučio „Porto“ kambariuose su šampanu ir desertu; privatus vakaras pirčių komplekse; elegantiška vakarienė restorane; saulės palydėjimas ant viešbučio ,,Porto" stogo; dviračių/automobilio nuoma aplinkinėms įdomybėms aplankyti). Daugiau informacijos:  http://portopramogos.lt/index.php/lt/
 
UAB „SG klinika“spa centras, apartamentai. Daugiau informacijos: http://www.sgklinika.lt/
 
Kaimo turizmo sodyba „Žemsodis“. Teikia apgyvendinimo viešbutyje, rąstiniuose nameliuose paslaugas. Taip pat maitinimo, pirčių, kubilų nuomos ir įvairių vandens pramogų inventoriaus (žvejybos, baidarių, irklenčių) nuomos paslaugas. Daugiau informacijos: http://www.zemsodis.lt/
 
Daugiau informacijos:
 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama