NAUJIENOS

Įsigalioja keturi Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimai

Kategorija:

Miestas:

Kovo 23 dieną Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė 4 sprendimus: dėl asmenų izoliavimo savivaldybių paskirtose patalpose, koronaviruso (COVID-19) ligos apibrėžimo išplėtimo, apsaugos priemonių naudojimo viešose vietose, apsipirkimo prekybos vietose.

Pirmasis sprendimas numato, kad nuo antradienio visi į Lietuvą atvykę asmenys bus priverstinai izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose.

 „Kaip žinote, pasienio savivaldybės yra įpareigotos nuo šiandien visus iš užsienio grįžusius asmenis pervežti į savivaldybių izoliacines patalpas ir vėliau užtikrinti pervežimą į tų savivaldybių, kuriose asmenys gyveno nuolatos, izoliacines patalpas, užtikrinti asmenų maitinimą ir patalpų apsaugą“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas G. Surplys.

Antrasis priimtas sprendimas – dėl koronaviruso (COVID-19) ligos apibrėžimo išplėtimo.

„Apibrėžimas apima ne tik tuos, kurie grįžo iš užsienio per 14 dienų, bet ir tuos, kuriems pasireiškė ūmūs kvėpavimo takų infekcijos simptomai, kosulys, sloga, temperatūra ir kurie galimai yra buvę artimame sąlytyje su asmenimis, kuriems tikėtinai yra pasireiškęs koronavirusas“, – sakė G. Surplys, pabrėždamas, kad laboratoriniai koronaviruso tyrimai yra numatyti ir tiems, kuriems būtina hospitalizacija, sveikatos priežiūros specialistams ir asmenims virš 65 metų amžiaus.

 Dar vienas sprendimas, kurį pasirašė A. Veryga, yra dėl apsaugos priemonių naudojimo viešose vietose.

„Kaukės yra privalomos, kas neturi ir negali įsigyti, rekomenduojama naudoti įvairias skiautes, galiausiai šalikus. Būtina jas dėvėti, išskyrus, jeigu vairuojate motorinę transporto priemonę. Taip pat rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines pirštines“, – spaudos konferencijoje teigė G. Surplys.

Ketvirtas įsigaliojantis sprendimas skirtas prekybos vietose COVID-19 valdymo priemonėms.

Kaip teigė G. Surplys, nuo šiol kasininkai turės sėdėti kas antroje eilėje, o didesnės ne 2 apsiperkančių asmenų grupės yra draudžiamos.

Prekybos vietoms bus privalu užtikrinti darbuotojų apsaugą“, – sakė jis. Taip pat uždrausta apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei.

„Šeimos nariai turi apsipirkinėti tik po vieną, asmenims, kuriems privaloma izoliacija, yra uždrausta lankytis prekybos vietose“, – teigė G. Surplys.

Tauragės Rajono savivaldybės informacija
 


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama