NAUJIENOS

Ignalinos teatrų šventėje dvigubas jubiliejus ir dvigubas džiaugsmas

Kategorija:

Miestas:
Kasmet Ignalinos rudenines nuotaikas išblaškantis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bildučiai“ spalio 26-27 dienomis teatro šventę dovanojo jau 25-ąjį kartą. O kraštą garsinantis teatras IKI ir jo ugningoji siela, festivalio sumanytoja režisierė Jolanta Narbutaitienė džiaugėsi 30-uoju gimtadieniu. Bildutiškai dainelei skambant kartu džiaugėsi ir ilgamečiai teatro bičiuliai, globėjai, rėmėjai, buvę ir esami nariai, į festivalį atvykę teatrai draugai iš Vilniaus, Alytaus, Plungės, Jurbarko, Kauno, Kretingos, Ukmergės, Troškūnų, Šiaulių, Pasvalio. Beveik du šimtai teatralų susibūrė po spalvingu „Bildučių“ skėčiu drauge linksmai pabildėti. „Bildučiai“ tikrai garsūs ir išskirtiniai. 2016 m. šis festivalis kasmetinėje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ buvo nominuotas kategorijoje „Geriausias vaikų ir jaunimo teatrų festivalis Lietuvoje“. Režisierė Jolanta Narbutaitienė jau daugiau kaip 10 metų yra Lietuvos nacionalinio kultūros centro Utenos apskrities teatro ekspertė konsultantė. Jos veikla įvertinta Lietuvos šviesuolio apdovanojimu. 2004 m.  režisierė apdovanota  Ignalinos rajono savivaldybės kultūrine Miko ir Kipro Petrauskų premija, 2016 m. – apdovanojimu „Sidabrinė lelija”. Festivalio atidaryme teatrui IKI ir jo vadovei Jolantai Narbutaitienei meras Justas Rasikas įteikė padėką ir dėkojo už ilgametę prasmingą teatrinę veiklą, jaunimo ugdymą ir iniciatyvas. Teatrui skirta ir Kultūros ministerijos padėka. 
 
„Norėčiau padėkoti festivalio organizatoriams, kad jie per tiek metų neprarado noro ir motyvacijos kurti ir mus džiuginti. Smagu matyti džiaugsmu spindinčias vaikų akis ir matyri, kaip jie auga su teatru“,– atidaryme kalbėjo savivaldybės meras Justas Rasikas, teatrui ir jo vadovei įteikęs savivaldybės dovaną. Po ignaliniečių spektaklio į sceną buvo įneštas jubiliejinis tortas, bendrai nuotraukai sukviesti visi esami ir buvę teatro nariai. Režisierę ir ikiečius sveikino Europos parlamento narys Bronis Ropė, Seimo narys Gintautas Kindurys, Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Džiaugtasi talentu, kūrybingumu, dėkota už Ignalinos krašto garsinimą ir sunkų darbą, kuris atsiperka nuostabiais meno vaisiais, augina asmenybes, keičia bendruomenę. „Džiaugiuosi, kad Ignalina tapo teatro miestu, o mes išugdėme labai gerą žiūrovą...“,– dėkodama už sveikinimus, už draugystę ir meilę sakė Jolanta Narbutaitienė.
 
Per dvi festivalio dienas buvo parodyta 12 spektaklių vaikams ir vyresniems žiūrovams. Žiūrovų simpatijas užkariavo šešėlių teatras iš Vilniaus, Plungės „Saula“, Kretingos „Atžalynas“, Troškūnų ir Pasvalio teatrai. Ir žinoma, visi džiaugėsi ignaliniečių jubiliejine premjera.
 
Ignalinos gimnazijos teatras IKI pristatė dramatišką komediją „#faustas“. Šįkart ikiečiai spektaklį kūrė kartu su šokių kolektyvu „Jorutis“ (vad. E. Skripkauskienė), padėjusiu įtaigiau išreikšti masinių scenų nuotaiką. Teatro IKI premjeros – visada labai laukiamas ir svarbus įvykis, todėl salė vos sutalpina žiūrovus. Šįkart scenoje buvo parodytas ne Gėtės Faustas, o mokytojos Genės sūnus, tingokas mokinys Faustas, išbandomas žemiškomis pagundomis, kurios jo laimingu nepadarė. Ir vėl kaip kasmet belieka nusilenkti režisierės Jolantos talentui ir jos išugdytų talenčiukų vaidybai. Net ir, kaip pati režisierė sako, gana popsišką Lentvario mokinių sukurtą pjesę sugebėta praturtinti humoristiniais akcentais, spalvingomis ir meistriškai nušlifuotomis detalėmis, o pabaigoje žavingai velniško Mefistofelio lūpomis išsakyti esminę mintį apie nuolatinį blogio buvimą šalia, kad ir kur būtum, kad ir ką bedarytum, kad ir kiek benugyventum. Jis visada šalia ir laukia savo progos...
 
Festivalio organizatorių dovana visiems tapo festivalį pradėjęs profesionalus ir vienintelis toks Lietuvoje rankų šešėlių teatras. ,,Budrugana Lietuva’’ – tai Sakartvele mokslus baigusi ir dvejus metus oficialiai gyvuojanti profesionalių aktorių trupė, kurią subūrė  rašytojas Vytautas V. Landsbergis.  Ignaliniečiams buvo parodytas nuotaikingas spektaklis „Obuolių pasakos“, kviečiantis pasinerti į stebuklingą pasakų, garsų ir šešėlių teatro pasaulį, kuriame obuoliai ir kiti personažai  ne tik keliauja, žaidžia, bendrauja s su vaikais, bet ir papasakoja dramatišką savo likimo istoriją, kuri, rodos, niekada nesibaigia, nes gamtoje niekas neišnyksta,  tik keičia savo formą. Linksmos dainelės, juokai ir uždeganti spektaklio nuotaika nepaliko abejingų.
 
Vaikams skirtus mielus spektaklius dovanojo Alytaus „Drevinuko teatras, parodęs spalvingą pasaką „Čipolinas“, Kretingos „Atžalynas“, papasakojęs savo miesto istoriją „Kretingos miesto istorija vaikų pasakose“ ir Ukmergės teatras „Nykštukas“, atvežęs Ignalinon spektaklį „Drąsuolis peliukas“.
Skaudžias socialines problemas nagrinėjo Plungės „Saula“, spektaklyje „Mylėk mus, mama“ (rež. S., R. Matuliai), parodę tėvų alkoholizmo ir dėl jo kenčiančių vaikų išgyvenimus. Jurbarko „Vaivorykštė“ pabandė įsigilinti, kas dedasi žudynes įvykdžiusio paauglio viduje (drama „Pykšt pokšt, tu negyvas“, rež. B. Šneiderienė). Kauno „Kubas“ spektaklyje „Šauksmas“ atskleidė vaikelio besilaukiančių paauglių ir tai stebinčios bei vertinančios visuomenės veidus. Savitas buvo Vilniaus „Fakto“ spektaklis „Sapnai“. 
 
Nuoširdaus juoko pliūpsnį žiūrovams dovanojo „Troškūnų" teatro „Mes" aktoriai, į spektaklį įpynę humoristinės tautosakos ir sugebėję labai natūraliai ją perteikti. Šauniai suvaidintos istorijos „Iš kvailių kaimo gyvenimo" nepaliko abejingų. 
 
Festivalio pabaigoje sužibo ir žiūrovų simpatijas užkariavo Pasvalio teatras „DrAma“, spektaklyje „Nesibaigiantis kelias“ (rež. A. Simonaitė) labai nuoširdžiai, jautriai ir kūrybingai papasakojęs Juozo ir Aleksandros Kazickų meilės istoriją. Kiekvienas jaunuolis galėjo išsinešti svajonę apie išskirtinį gyvenimą, tikslo siekimą ir svarbiausia – nepaprastą jausmą, kuris, rodos nesibaigia su 70 metų kartu trukusio gyvenimo pabaiga, tiesiog niekada nesibaigia...
Įdomios ir žiūrovus kitokiam meniniam reginiui suburiančios buvo festivalio muzikinės pertraukėlės. Kultūros centro fojė dainavo kuriantis Ignalinos jaunimas, mažieji atlikėjai, pasirodė šokių kolektyvai, ansambliai.  Jaunimui buvo skirtas trankus grupės „Good Time Boys“ koncertas.
Festivalio uždaryme visiems dalyvavusiems teatrams įteiktos padėkos. Savo dovanas su pačiais geriausiais linkėjimais ir susižavėjimo emocijomis režisierei ir teatrui IKI atidavė kolegos režisieriai. Išskirtinai pagerbtas Kretingos teatras „Atžalynas“. Jo režisierei Auksei Antulienei už plastiškiausią spektaklį įteikta garsaus teatralo kraštiečio, plastikos dramos teatro įkūrėjo Giedriaus Mackevičiaus atminimo skulptūrėlė.
Savo linksmąja dainele  „Bildučiai" atsisveikino iki kitų metų. Na o teatras „IKI“ su naujuoju spektakliu lauks susitikimų draugų festivaliuose. „Bildučiuose“ nedalyvavusiems ignaliniečiams turbūt taip pat suteiks progą dar kartą jį pamatyti.
 
Parengė Lina Kovalevskienė,
vyr. specialistė ryšiams su visuomene
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama